Formatie Poppelaars slaagt Jean Paul de Bruijn wint WK bandstoten 8 Vlaams paracetamoiprotest in Hulst yU, 20c HET WEER Geregeld zon Artsen vragen veel geld voor praktijk Boogerd behoort tot de sterksten Maandag 23 april 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 95 - los nummer €1,30, zaterdag 1,85 College van GS met CDA, CU, GL en SGP staat in de startblokken. door Rinus Antonisse MIDDELBURG - Zeeland krijgt een nieuw dagelijks provinciebestuur van CDA, Christenunie, Groen- Links en SGP. In Provinciale Sta ten bezetten ze 20 van de 39 zetels. De onderhandelaars van de vier partijen bereikten zaterdag een ak koord over programma en taakver deling. Gedeputeerden worden Toi- ne Poppelaars en Harry van Wave- ::en (beiden CDA), George van Heukelom (SGP) en de nieuwko mers Jaap van Ginkel (CU) en Mar ten Wiersma (GL). Formateur Poppelaars (CDA) zei dat nog een aantal details moet worden geregeld. Hij verwachtte dat vandaag definitief de puntjes op de i gezet kunnen worden. Be doeling is programma en porte feuilleverdeling morgen te presen teren. Vrijdag worden de gedepu teerden gekozen en praten de Sta ten over het programma. Op het resultaat van de onderhan delingen wilde Poppelaars niet na der ingaan, omdat die niet volledig zijn afgerond. GroenLinks wil nog de achterban raadplegen. Bij de Christenunie is dat al gebeurd en die staat achter het door onderhan delaars Van Ginkel en Dick Visser bereikte resultaat. De beoogde ge deputeerden Van Ginkel en Wiers ma spraken beiden van een voor Zeeland en hun partijen historisch akkoord. Voor het eerst nemen CU en GL zitting in het college van Gedeputeerde Staten. Dat gaat ten koste van de PvdA en WD, die door formateur Poppelaars vo rige week de deur werden gewe zen wegens onaanvaardbare eisen over de portefeuilleverdeling. De gewestelijke vergadering van de PvdA, zaterdag in beslotenheid bijeen in Goes, droeg de Statenfrac tie nog op, alle mogelijke wegen te bewandelen om toch een plaats in het college te veroveren. Een zinlo ze uitspraak: op hetzelfde mo- In snel tempo zijn CDA, CU, GL en SGP het eens geworden over het programma en de taakverde ling van een nieuw dagelijks pro vinciebestuur. ment werd elders in de provincie het nieuwe college gevormd. Van Ginkel gaf aan dat hij tevre den is met het verloop van de on derhandelingen, die in snel tempo - vier dagen - werden afgewikkeld. De CU vindt in het voorgenomen collegebeleid voldoende van haar eigen programma terug. Dat geldt ook voor GroenLinks. Wiersma ontkent dat sprake is van een rechts-confessioneel college met voor de sier een groen randje. „Wij willen geen randje zijn. Er is een samenhangend college tot stand gebracht. Dan heb je geen rand en een opvulling erbinnen." De raadpleging van de achterban gebeurt volgens hem om 'even de temperatuur van het water te voe len'. door Frits Bakker ELDA - De Hulster biljarter Jean Paul de Bruijn (42) heeft zijn eer ste wereldtitel in de spelsoort bandstoten veroverd. Het WK werd gespeeld in de Spaanse kust plaats Elda. De Bruijn bleef in een marathon over drie dagen al zijn concurrenten de baas. Het kampioenschap eindigde giste ren in een gevecht tussen de twee specialisten in deze discipline. De Belg Frédéric Caudron moest zich na een gelijkopgaande partij in de slotfase gewonnen geven (150-106 in tien beurten). Voor De Bruijn was het zijn eerste mondiale goud na zes Europese ti tels en vele successen in eigen land. „Ik voel me nu echt de beste van de wereld", glunderde hij na de slopende finale. De Zeeuw mocht zich met voor sprong de beste biljarter van het WK noemen. Hij werd kampioen met het beste moyenne, de hoog ste serie en de kortste partij van het toernooi. Met de wereldtitel op zijn palma res heeft De Bruijn een nieuwe stap gezet in zijn carrière. „Ik be gin steeds meer een winnaar te worden nu ik door een mental coach onder handen wordt geno men", vertelde hij in Spanje. De biljarter wordt begeleid door www.pzc.nl Sarkozy of Royal wordt Frans president PARIJS - De eindronde van de ver kiezingen voor het Franse presi dentschap gaat tussen de conserva tieve Nicolas Sarkozy en zijn socia listische tegenstreefster Ségolène Royal. In de klassieke confrontatie tussen links en rechts, die over twee weken wordt beslist, gaan beiden nek aan nek. Toen 60 procent van de stemmen was geteld ging Sarkozy aan kop met 30,3 procent, Royal volgde met 24,6 procent. pagina 9: twee tegenpolen Streekvervoer ligt in bijna hele land plat GOES - In bijna het hele land, ook Zeeland, ligt het streekvervoer de ze week plat. Alleen in Limburg zijn de acties van de baan na een zaterdag bereikt akkoord. In de ochtend- en avondspits worden vandaag geen kaartjes gecontro leerd en van 9.00 tot 16.00 uur en na 19.00 uur rijden er geen bussen. De acties duren zeker tot 29 april. pagina 3: akkoord in Limburg, bussta king in Zeeland HULST - Een actievoerder laat zien hoeveel doos- Zo'n 350 Vlamingen kwamen zaterdag naar Hulst goedkoopste doosje betaal je bij onze zuiderbu- jes paracetamol je in Nederland en Nieuw-Zee- om pijnstillers in te slaan. De reis was een pro- ren 3,20 euro, in Nederland ben je al voor 50 land krijgt voor de prijs van één pakje in België, test tegen de hoge prijzen in België. Voor het cent van je hoofdpijn af. foto Camile Schelstraete Echte kampioensschaal naar Excelsior-AZ RIJSWIJK - De echte kampioens schaal van de eredivisie is komen de zondag aanwezig bij het duel Excelsior-AZ. De Alkmaarders zijn de grootste titelkandidaat, omdat ze een veel beter doelsaldo hebben dan Ajax en PSV. Directeur betaald voetbal Henk Ke- sler gaf aan dat bij de andere duels (PSV-Vitesse en Willem II-Ajax) een replica aanwezig is. pagina 26/27: AZ heeft regie in han den AZ verdient het kampioenschap Nederland moet zich terugtrekken uit Afghanistan BSHHHHHHB 64% ■■■■36% EN Zeeland: 2 en 3,13 t/m 19; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 6 en 7; Meningen: 8 en 9; Cultuur: 20; Agenda: 21; Weer: 22; Strips: 23; Sport: 25 t/m 43; 46 en 47. de voormalige Zeeuw Marco Hoo- gerland, die werkt of heeft ge werkt met toppers als ex-schaatser Gianni Romme en atleet Bram Som. Jean Paul de Bruijn keert vandaag terug naar Nederland. Morgen en woensdag speelt hij met Delta/ Frans Bevers de play-offs voor de eredivisie driebanden. pagina 30: ik liep te zweven over straat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1