Commissie onderzoekt tweespalt in PvdA Strijd tussen appels en peren PZC Maandag 23 april 2007 19 Statenfractie krijgt begeleider bij het voeren van oppositie. door Rinus Antonisse GOES - Het landelijk partijbestuur van de PvdA stelt een commissie in die de troebelen binnen de Zeeuwse PvdA moet onderzoeken. Er komen aanbevelingen om aan de tweespalt een eind te maken. Dat is zaterdag afgesproken tijdens een bijna vier uur durende beslo ten gewestelijke vergadering in Goes. De grote verdeeldheid in de partij - die er mede toe leidde dat de PvdA voor het eerst sinds 1946 De mooiste hond in Goes was een Grande Basset Griffon Vendée. door Claudia Sondervan GOES - Drieduizend hondeneigena ren en fokkers en tweeduizend honden bevolkten dit weekeinde de Goese Zeelandhallen voor de in ternationale hondententoonstel- ling. Vooral Engelsen, Belgen, Duitsers, zelfs enkele Russen en Polen kwa men af op de beschikbare 460 Ne derlandse kampioenstitels en even veel internationale prijzen. Zo'n hondenkeuring is appels en peren vergelijken, erkent voorzitter van buiten het dagelijks provinciebe stuur blijft - stond centraal. „Er zijn stevige woorden gewis seld", was alles wat gewestelijk voorzitter Riet Teeuwsen en direc teur partij organisatie Annelies Spork kwijt wilden. Ze onder streepten dat geen sprake is van een partij die radeloos, redeloos en reddeloos rondzwalkt. „De woorden trots en zelfvertrouwen zijn verschillende keren uitgespro ken." De gewestelijke vergadering hoop te nog op het mislukken van de onderhandelingen tussen CDA, Christenunie, GroenLinks en SGP over een nieuw dagelijks provincie de Zeeuwse afdeling van de kyno- logische vereniging Ruud de Mun- ck. „Eerst wordt per appel- en pe renras gekeken welke de beste Cox, Elstar, Doyenne of Saint Remy is", duidt hij. „Daarna wordt gekeken welke de beste appel of peer is." Uit de mooiste exempla ren van alle soorten werd zondag namiddag de beste van de show ge kozen: een borstelige Basset Grif fon, 'Bassbar Hermitage'. Tweede werd een zwierig blondbehaarde Afghaanse windhond, derde een kekke zwarte dwergschnauzer. De zestien keurmeesters kregen sa men 230 rassen onder handen. Van anderhalve kuub Wolfshond tot het theekopje vol dat Chihua- bestuur. De Statenfractie kreeg de opdracht mee dan alles in het werk te stellen een zetel te verove ren. Tegelijk werd rekening gehou den met een rol in de oppositie. Daarom krijgt de Statenfractie een externe begeleider om een handje te helpen bij het oppositie voeren en om de tegenstellingen in de fractie glad te strijken. Teeuwsen en Spork merkten op dat de partij is gesplitst in een TW1 Met het instellen van een onder- zoekscommissie probeert een verdeelde PvdA Zeeland de rijen te sluiten. In de Staten wachten de oppositiestoelen. hua heet. Er was voor de leek veel exotisch hondengoed te ontdek ken. Neem nou een Vastgötaspets, waar je gemakkelijk Corgi tegen zou zeggen, of het merkwaardige, halfnaakte Leeuwhondje. Of die guitige lichtbruine schapendoes die bij nader inzien Gos d'Atura Catalane blijkt te heten. De beroemdheden onder keur meesters zijn te herkennen aan de toevloed van honden: de Engelse keurmeesteres M. Hathaway trok met haar reputatie een ongekend aantal Ierse setters naar Goes: 34. Haar man F. Hathaway kreeg in de belendende ring 72 Golden Retrie vers te selecteren. „Zij zijn ook zo goed met honden. De dieren mer rood kamp dat zich vooral richt op economie en zorg, met Maria le Roy als boegbeeld en een groen kamp, dat inzet op de leefomge ving (geen Westerschelde Contai ner Terminal, voor natuurontwik keling Westerschelde), met Wou ter van Zandbrink als spreekbuis. Volgens Teeuwsen en Spork heeft de gewestelijke vergadering geen afkeuring uitgesproken over de ma nier waarop Le Roy en huidig frac tievoorzitter Peter Holtring de on derhandelingen over een nieuw college van Gedeputeerden Staten hebben gevoerd. „Wel is de vraag gesteld: had het anders gekund?" Opmerkelijk was dat de vergade ken dat", knikt een Maastrichtse ei genaresse. De keurmeesteres wordt ondertussen demonstratief bedolven onder een enthousiast opspringend keuringsobject. De pret in Hathaways ring valt op. Van anderhalve kuub Wolfshond tot een theekopje vol Chihuahua Nogal wat honden stoppen de staart tussen de billen onder de starende blikken en vrijpostige handen van de beoordelaars. De Munck's eigen Briards moesten ditmaal thuis in 's Heer Abtskerke ring teruggreep op een eerder voorstel, waarin Le Roy en Van Zandbrink als beoogd gedeputeer den werden aangewezen. Een meerderheid was tegen de toevoe ging 'eerst beoogd gedeputeerde' bij Le Roy. Ook pogingen om aan de op dracht aan de Statenfractie diverse onderhandelingsvoorwaarden te verbinden, kregen onvoldoende steun. Uit het feit dat zich dertig kandida ten hebben gemeld voor een plek in een nieuw gewestelijk bestuur, putten Teeuwsen en Spork de hoop dat de partij uit het diepe dal kan klauteren. blijven. „Voorheen liep ik 35 shows per jaar. Daar ging al mijn vrije tijd in zitten. De meeste deel nemers beginnen hun hond uit te brengen op verzoek van de fokker en blijven komen om de gezellig heid en het succes van hun hond. Het gaat soms heel ver. ]e ziet vaak op het programma van rasvereni gingen een opmerking gedrukt als: 'Bedenk, ook als u niet wint, dat uw hond voor u nog steeds de bes te en de liefste is'." De eigenaresse van een knappe kortharige Vis- zla-reu weet waar haar loyaliteit ligt. „Laatst in Amsterdam kreeg 'ie een g (goed-red.), hier in Goes wordt 'ie kampioen. Welke keur meester heeft er nu gelijk?" De besten van 74 Golden Retrievers dit weekeinde in Goes, volgens keurmeester Hathaway (midden): Meloak Dancing Storm (links) en Xanthous Strawberry Fields Forever. foto Ronald Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 19