Leerlingen Calvijn College delen kennis met collega's in Bangladesh aangenamer en goedkoper Hosge^d IJSSELDIJK MODES VAN DER SLOOT B PZC Vrijdag 20 april 2007 27 De - bijna complete - delegatie van het Calvijn College vestiging Kerkpolder die vandaag naar Bangladesh vertrekt. foto Willem Mieras Voor een virtuele toer kijk op: www.ijsseldijkmodes.nl Lepelstraat 1, Yerseke 0113-571539 Delegatie vestiging Kerkpolder reist vandaag af naar Azië. door Luc Oggel krabbendijke - Een delegatie van het Calvijn College vestiging Kerk polder in Krabbendijke stapt van daag op het vliegtuig naar Bangla desh. Niet als snoepreisje, maar om kennis over te dragen. De afvaardiging bestaat uit twintig personen: vijftien leerlingen, drie docenten, de locatiedirecteur en een begeleider van de christelijke ontwikkelingsorganisatie Woord en Daad. De reis is onderdeel van de vorig jaar opgezette 'band' met een collega-vmbo-vakschool in Khulna, in het zuiden van Bangla desh. De groep verblijft 18 dagen in het Aziatische land. „Het is hartstikke spannend, maar ook heel leuk", zeiden Juliette Houtman (15, handel/verkoop), Pieter van Wen- del de ioode (14, installatie- en elektrotechniek, Geraldine Min- naard (15, handel/verkoop) en De- nise Luteijn (14, verzorging) giste ren na afloop van de laatste brie fing op school. Ze zijn samen met elf andere leerlingen 'geselecteerd' voor de reis, want wie mee wilde moest solliciteren. Het is de bedoeling dat de leerlin gen door middel van presentaties kennis gaan overdragen vanuit hun 'vakgebied', dus de opleiding die ze volgen. Zo zal Pieter bijvoor beeld vertellen over materialen en veiligheidseisen in Nederland en zal Denise ziekenhuizen bezoeken en uitleg geven over zaken als ba byverzorging en ehbo. De leerlin gen nemen ook allerlei materiaal mee, zoals gereedschappen. Die gaan niet mee terug, maar blijven in Bangladesh zodat de leerlingen daar er nog wat aan hebben. Dat een beroepsgerichte vm- bo-school zoiets onderneemt, is volgens locatiedirecteur Danny Janssen uniek in Nederland. „Geld doneren is makkelijk, maar wij wil opgebouwde samenleving zijn middelen genoeg, die onvoldoen de benut blijven als we geïnstitu tionaliseerd blijven denken. Voor wie meent dat zoiets alleen in een wereldstad als Rotterdam kan, kwam Foeke de Jong opdra- Supermarkt van welzijn en geluk kan heel goed op Zeeuwse eilandschaal ven. Hij was vroeger directeur van een verzorgingshuis, maar heeft kans gezien dat helemaal overbo- idig te maken. Tegenwoordig runt jS^hij het Skewiel Trynwalden, een (supermarkt van welzijn en geluk, ■iet model van Trynwalden, een gemeenschap van 10.000 zielen, die in zeven dorpen en twee ge huchten wonen, zou heel goed kunnen passen op verschillende si tuaties in Zeeland. Ook in Tryn walden is de sociale erosie een be dreiging en net als op het Zeeuwse platteland trekken niet alleen jon geren maar ook ouderen verderop. De supermarkt van De Jong is er op gericht de sociale structuren te herstellen die van een gemeen schap een gemeenschap maken. Het globale plan beslaat zestien jaar, maar nu al, in het achtste jaar, wonen alle ouderen van Trynwal den gewoon lekker thuis, ook de mensen die dement zijn. Wie het nodig heeft, krijgt 24 uur per dag verpleging. Door alles zoveel moge lijk lokaal te betrekken, kan de su permarkt helpen het maatschappe lijk middenveld te herstellen. Ieder een in de zeven dorpen en twee gehuchten, moet zijn eigen dag pad kunnen bepalen, ook als hij bij wat dingen moet worden gehol pen. De geestdrift die uit de lezingen straalde, vermocht nog niet erg te vonken bij de beleidsmakers in de zaal. De Goese wethouder Joost Adriaansen en RWS-directeur Maarten Sas, beiden gevraagd om te reageren, leken niet van plan af te stappen van het principe dat je het beste ergens kan gaan wonen waar zorg voorhanden is, als je het nodig hebt. Zij zetten voorzienin gen voorop. „Moet je niet doen", zeggen de inleiders. Die komen vanzelf als de samenhang er is. Nieuwe sportkrant op de Bevelanden zierikzee - Het is zijn droom, een regionale sportkrant. Goesenaar Peter Godrie (38) geeft sinds 2005 de Schouwen-Duivelandse krant EilandSport uit, 27 april verschijnt BevelandSport en in september volgt WalcherenSport. Sven Remijnsen wordt redacteur voor de Bevelanden. De krant wordt gratis huis-aan-huis ver spreid. len dat onze leerlingen zien hoe de omstandigheden daar zijn en zich bewust worden van echte ar moede." Voor de meeste leerlingen is het de eerste keer dat ze zo'n grote reis maken. „Dat we de mensen daar iets kunnen leren maakt het extra leuk", aldus Juliette. In het najaar komt 'Bangladesh' naar Krabbendijke. De belevenissen van de club van het Calvijn College zijn de komen de weken dagelijks te lezen op de website www.jongeren.woorden- daad.nl. Daarnaast zal er ook twee keer een dagboek in de PZC ver schijnen, op vrijdag 27 april en op vrijdag 4 mei. heinkenszand - longeren in Hein- kenszand kunnen april, mei 2008 in een gloednieuw jeugdsoosge- bouw aan de zijkant van De Sten- ge terecht. Ze hebben daar 7,5 jaar op moeten wachten. Jeugdsoos De Prange moest eind 2000 uit De Stenge en kreeg een 'tijdelijk' onderkomen in een ge meenteloodsje buiten het dorp, aan de Heinkenszandseweg'Tijde lijk' is straks dus 7,5 jaar. Maar het wachten wordt beloond, als de voortekenen niet bedriegen. Voor het nieuwe jeugdsoosgebouw is 425.000 euro beschikbaar. Onder meer De Prange, de CyberZolder (naschools computerhuis) en de jongerenraad kunnen erin terecht. De bouwwerkzaamheden begin nen eind augustus. SCHOENMODE Lange Delft 48, Middelburg Harmonie, fanfare en brassbands op festival kamperland - Afdeling Zeeland van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Muziekverenigingen (KNFM) houdt morgen een lente festival met diverse harmonieor kesten, fanfares en brassbands. Vanaf 11.00 uur in de studio's van Zeelandnet in Kamperland. V.O.F. VAX BEVEREX-MORKS IfAVBNPLGIN 3 4301 JD ZIERIKZEE TELEFOON Oil 1-415951 WWW.ITEL-KLOOZIEK1KZEE.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67