PZC Motie over homohuwelijk sneuvelt 25 34 36 Tholenaar wil voorgoed cel in Mickeydeel 2 Wk m Waterschap let beter op imago Opa's en oma's ploeteren voor het verkeersdiploma Muziekpodium terug in thuishaven Tip? redgoes@pzc.nl Fietstocht door het land om dankbaarheid te tonen Vrijdag 20 april 2007 Meerderheid in Goese raad houdt deur open voor weigerambtenaar. door Frank Balkenende GOES - De gemeente Goes gaat (toekomstige) trouwambtenaren met gewetensbezwaren niet dwin gen homohuwelijken te sluiten. Een motie van GroenLinks, PvdA en D66 om dat wel te doen, haal de het gisteren niet in de gemeen teraad. De discussie over de weigerambte- naren is opgeroepen door het re geerakkoord van CDA, PvdA en Christenunie. Daarin staat onder meer dat ambtenaren van de bur gerlijke stand een huwelijk van partners van hetzelfde geslacht mogen weigeren. Ze kunnen zich dan beroepen op gewetensbezwa ren. Inmiddels zijn in tachtig ge meenten moties aangenomen om het kabinet ertoe te bewegen de omstreden passage uit het regeer akkoord te schrappen. PvdA, GroenLinks en D66 onder namen gisteren een poging in Goes. Volgens de indieners moe ten ambtenaren van de burgerlijke stand gewoon al hun taken uitvoe ren. Daartoe zijn ze wettelijk ver plicht. Wie dan een vrouwelijk of mannelijk stel weigert te huwen, maakt zich schuldig aan discrimi natie, redeneren ze. Woordvoerder D. van Ewijk van GroenLinks: „Stel je voor dat een ambtenaar bijvoorbeeld een mos- limpaar zou weigeren te trouwen. Dan zou het land te klein zijn." CDA'er P. Favier sloot zich daarbij aan. „Trouwen is een recht en de Goes heeft geen weigerambtena- ren. Een raadsmeerderheid vindt het onnodig een toekomstige trouwambtenaar te verplichten alle huwelijken te voltrekken. overheid moet dat recht garande ren." De rest van de CDA-fractie en de WD hadden geen behoefte aan de motie. Goes kent nu geen weigerambtenaren en bovendien kan de gemeente ook in de toe komst ieder paar garanderen dat zijn huwelijk wordt gesloten. WD-fractievoorzitter S. Heijning: „Het is een theoretische discussie." Vanzelfsprekend verweerde de SGP/ChristenUnie zich fel tegen de motie, omdat die partij vindt dat het homohuwelijk onverenig baar is met de bijbel. Volgens fractievoorzitter A. van der Reest wordt er 'een hetze' ge voerd tegen ambtenaren met gewe tensbezwaren. „Mensen moeten een beroep kunnen doen op hun geweten. Als je hen dat ontneemt, discrimineer je net zo goed." Burgemeester D. van der Zaag viel hem bij. Hij ontraadde de motie omdat het college ook niet weet hoe ze moet schipperen tussen ar tikel 1 (gelijke behandeling van ie der) en artikel 3 (iedereen is op ge lijke voet in openbare dienst be noembaar) van de Grondwet. Het werd 13 tegen en 10 voor. Op vallend was dat PvdA-fractievoor- zitter H. Hoogerland met opzet - even weg - de stemming ontliep. door Emile Calon middelburg - De Tholenaar wil niets liever dan voorgoed opgeslo ten worden. Stuur mij maar naar de longstay-afdeling, daagde hij gis teren de Middelburgse rechters uit. De kans dat hij daar terechtkomt is reëel want officier van justitie H. den Hartog eiste zes jaar celstraf en tbs tegen hem. Volgens haar vormt de 39-jarige man een gevaar voor de samenleving. Begin janua ri probeerde hij via brandstichting zijn twee bovenbuurvrouwen om het leven te brengen. Dat dat niet lukte was te danken aan het rook- alarm in het appartementencom plex waardoor ze gewekt werden. Wat volgens Den Hartog begon als een ordinaire burenruzie 'liep met die brandstichting helemaal uit de hand'. Volgens een rapport heeft de man psychische problemen zoals per soonlijkheidsstoornissen. Raads man D. Olie stelde dat de man was geprovoceerd door een van de vrouwen. Met haar medische ach tergrond zou zij hebben geweten hoe ze zoiets moest doen. In een reactie op de aantijging stelde de vrouw dat ze was opgeleid om te helpen, niet om mensen te kwet sen. Uitspraak op 2 mei. Tip? redactie@pzc.nl Mickey is niet meer. Vier schoteltjes vol met roze gif korreltjes zijn de huismuis van het Zierikzeese kantoor uiteinde lijk fataal geworden. Dit tot ver driet van de medewerkers, want stiekemweg was Mickey wel een beetje onderdeel gaan uitmaken van de club. Want een muis met zo'n sterke overlevingsdrang ver dient immers bewondering. Het werd hem vergeven dat hij de koekjes had opgegeten, en ook die stapels aangevreten papieren was niet erg. Mickey werd geac cepteerd. Maar nu is hij dood en daarom hebben de medewerkers hem gezamenlijk naar zijn laat ste rustplaats gebracht: de vuil container. door Lilian Dominicus KAPELLE - Het waren dit jaar niet alleen de leerlin gen uit de groepen 7 en 8 die deelnamen aan het theoretisch verkeersexamen. In dorpshuis De Vroone in Kapelle deden ook 21 opa's en oma's i mee. Deelnemers kregen vragen als: moet de L voetganger die rechtdoor gaat, voorrang krijgen van de automobilist op dezelfde weg, die rechts af slaat? Alles natuurlijk met foto's, zoals op het CBR-rijexamen voor automobilisten. Alle kinde ren, leraren en grootouders slaagden voor de test. Pittig, vond leerkrachte Esther Abrahamse het theoretisch verkeersexamen, dat ze gisteren in Kapelle aflegde. Toch was ze foutloos geslaagd voor de test. Net als de tienjarige Max Habraken en het echtpaar M. en J.S. Geluk. Die werden daarom extra in het zonnetje gezet. De kinderen hebben zich tijdens de verkeerslessen kunnen voorbereiden op het examen. De grootouders konden oefenen op een speciale website van Vei lig Verkeer Nederland. foto Willem Mieras Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. het alfabet van Zeeland middelburg - Een rijke club. Die ook nog eens - of desondanks - meer geld vraagt van de burger. Dat imago is het waterschap Zeeuwse Eilanden zeer tegen zijn zin aan het opbouwen, waar schuwt hoofdingelandKodde uit Arnemuiden. In de algemene vergadering van het waterschap vroeg hij het dage lijks bestuur daarop te letten. Ge zworene J. Hoekman erkende dat. „Dat komt omdat we voordeeltjes voorzichtig inboeken en scherp ra men van kosten om tegenvallers te voorkomen. Dan creëer je al snel een sfeer van 'meevallers'. Dat heeft gevolgen heeft voor ons ima go." Daarom, kondigde Hoekman aan, zal hij beter boekhouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65