Binnenland Burgers tegen bio-industrie WD: bierboete naar Nederlandse schatkist 'Ik vind dat u een proefrit moet maken in de Renault Clio.' 'Ik vind dat u een proefrit moet maken in de Renault Clio.' OM geeft prioriteit aan aanpak van mensenhandel en -smokkel 'Ik vind dat u een proefrit moet maken in de Renault Clio.' V pzc Vrijdag 20 april 2007 I 5 Harry Hoiting, Peugeot-dealer in Baflo. Als u overweegt een Peugeot 207 te kopen, dan moet u echt eerst een proefrit maken in de dynamische en rijk uitgeruste Renault Clio. Want als u na deze proefrit toch een Peugeot 207 koopt, krijgt u 150 euro van Renault. Bel gratis 0800-1898 voor een proefrit en kijk voor de actie- voorwaarden op www.150eurovooreenproefrit.nl RENAULT Milieudefensie haalt ruim honderdduizend handtekeningen op. den haag - Waarschijnlijk, nog voor de zomervakantie buigt de Tweede Kamer zich over het bur gerinitiatief tegen de bio-industrie in Nederland. Het aantal steunbetuigingen was al ruim voldoende, er werden ruim ïoo.ooo handtekeningen op gehaald, en gisteren bleek dat ook aan alle andere formaliteiten is vol daan. „Ik ben heel blij dat we het nu over de inhoud kunnen gaan heb ben", aldus Wouter van Eek van Milieudefensie. We hebben het burgerinitiatief in februari inge diend. Van politici begrijp ik dat ze het zo bijzonder vinden dat men wel bereid is om er snel over te praten." Milieudefensie wil af van de groot schalige varkens- en kippenhoude- rijen. Om dat punt op de politieke agenda te krijgen, begon de groepe ring in september het burgerinitia tief Stop Fout Vlees, waarvoor 106.975 handtekeningen werden opgehaald. „De eerste horde naar een duurza me toekomst voor de veehouderij is genomen", aldus Milieudefensie. „Het is al heel lang duidelijk dat de samenleving een omschakeling naar een maatschappelijk verant woorde veehouderij wenst. Dit burgerinitiatief biedt de Tweede Kamer de historische kans om de bakens te verzetten." Vooruitlopend op de discussie pre senteerde Milieudefensie onlangs de notitie 'Boeren met toekomst'. Daarin wordt voorgesteld het aan tal varkens en kippen in Neder land de komende tien jaar te halve ren en boeren die stoppen met het op grote schaal houden van dieren financieel te steunen. Ook wil Milieudefensie een hef fing op elke kilo vlees. Nederlan- fjl Milieudefensie dient een burger- initiatief in tegen de bio-indus trie. Ze zijn onder meer tegen grootschalige varkens- en kippen- houderijen. ders kopen jaarlijks ruim 800 mil joen kilo vlees. Met de heffing, vergelijkbaar met een verbruiksbelasting, denkt de milieuorganisatie 700 miljard euro binnen te halen. Dat geld zou kun nen worden gebruikt om niet-zichtbare gevolgen van de vee houderij, als vervuiling en broeika seffect, aan te pakken. „We willen een inhoudelijke discussie. In het verleden stonden boerenbelang en milieubelang scherp tegenover el kaar. Milieudefensie wil niet meer uitgaan van verouderde tegenstel lingen. Laten we nagaan hoe we sa men de neergang van het aantal boerenbedrijven kunnen stop pen", blikt Milieudefensie vooruit. pagina 3: commentaar John Achterberg, Fiat-dealer in Bunnik. Als u overweegt een Fiat Grande Punto te kopen, dan moet u echt eerst een proefrit maken in de dynamische en ruime Renault Clio. Want als u na deze proefrit toch een Grande Punto koopt, krijgt u 150 euro van Renault. Bel gratis 0800-1898 voor een proefrit en kijk voor de actievoorwaarden op www.l50eurovooreenproefrit.nl RENAULT den haag - De WD vindt dat de boete van 273 miljoen euro die drie Nederlandse brouwers moe ten betalen wegens verboden af spraken over de prijzen van bier niet naar de Europese Unie moet gaan, maar naar de Nederlandse schatkist. Volgens de WD-Tweede Kamerle den Charlie Aptroot en Frans Wee kers gaat het om een Nederlands kartel, dat niet de grenzen over schrijdt. Het onderzoeken daarvan zien zij als een taak voor de Neder landse Mededingingsautoriteit (NMa) en niet voor de Europese Commissie. Boetes die de NMa op legt vloeien naar de Nederlandse schatkist. Het CDA vindt dat horeca-onder- nemingen en consumenten ook kans moeten maken op een scha devergoeding nu de brouwers op de vingers zijn getikt. De Kamer fractie heeft minister Maria van der Hoeven (Economische Zaken) gevraagd om nog voor de zomer te regelen dat gedupeerden van kar telvorming een reële kans maken op een vergoeding. De WD-Kamerleden zijn in schriftelijke vragen aan de minis ters Wouter Bos (Financiën) en Van der Hoeven ook kritisch over de kwijtschelding van de boete aan de Belgische aangever van het kartel. In Nederland kan men bij meewerking aan onderzoek slechts een verlaging van de boete krijgen, geen kwijtschelding. den haag - Het Openbaar Ministe rie (OM) heeft vorig jaar bedui dend meer verdachten van men senhandel voor de rechter ge bracht dan het jaar ervoor. Behan delden de rechtbanken in 2005 nog 156 zaken op dit gebied, in 2006 waren dat er 234. Dat blijkt uit het jaarverslag van het OM, dat vanochtend is gepresenteerd. De aanpak van mensenhandel en -smokkel is één van de prioritei ten van het Landelijk Parket, dat is belast met de bestrijding van de ge organiseerde misdaad. Bij dat par ket liepen vorig jaar ruim tweehon derd onderzoeken, onder meer op het gebied van terrorisme, de han del in cocaïne en heroïne, de pro ductie van xtc, wapenhandel en witwassen. In totaal werden 324 personen aangehouden. Het OM bracht vorig jaar iets meer zaken bij de rechter aan dan het jaar ervoor. Rechters legden minder onvoorwaardelijke celstraf fen op: 34.300 in 2006 tegen 38.500 in 2005. Volgens het OM komt dat doordat de criminaliteit afneemt. Woninginbraken, diefstal len en overvallen, komen minder voor maar geweldscriminaliteit stijgt. Het aantal aangebrachte gewelds delicten nam de afgelopen drie jaar toe van 44.800 in 2003 naar 54.700 in 2006. Dat komt niet zo zeer doordat er ook meer geweld wordt gepleegd, aldus het OM, maar vooral doordat er minder wordt getolereerd. De jeugdcriminaliteit stabiliseert voor het eerst sinds jaren op een aantal van 35.500 zaken. Sjaak van Geel, Opel-dealer in Sint-Odiliënberg. Als u overweegt een Opel Corsa te kopen, dan moet u echt eerst een proefrit maken in de dyna mische en complete Renault Clio. Want als u na deze proefrit toch een Opel Corsa koopt, krijgt u 150 euro van Renault. Bel gratis 0800-1898 voor een proefrit en kijk voor de actievoorwaarden op www.l50eurovooreenproefrit.nl RENAULT Sigaar iets minder schadelijk dan sigaret wageningen - Gemiddeld leven si gaar- en pijprokers twee jaar lan ger dan sigarettengebruikers. Ook is de kans iets groter dat ze langer gezond blijven. Dat blijkt uit on derzoek van epidemiologe Marti- nette Streppel. Zij vergeleek de ge gevens van mannelijke rokers uit de zogeheten Zutphen Studie, een groep mensen die het Rijksinsti tuut voor Volksgezondheid en Mi lieu al sinds i960 volgt. Studenten wijken uit naar Vlaanderen brussel - Studenten gaan in steeds grotere aantallen naar Vlaamse universiteiten en hoge scholen. De grote toegankelijkheid en de lagere prijs lokken de Neder landers, aldus het Vlaamse ministe rie van Onderwijs. Vijf jaar gele den studeerden 2040 Nederlan ders aan Vlaamse universiteiten en hogescholen, vorig jaar al 2648. De cijfers voor dit jaar zijn nog onbe kend, maar zullen hoger uitvallen. Amsterdam krijgt gratis ov voor ouderen amsterdam - Amsterdam krijgt gratis openbaar vervoer voor oude ren. Iedereen ouder dan 65 jaar moet daar gebruik van kunnen ma ken, vindt een meerderheid van de gemeenteraad. Er komt eerst een proef voor drie maanden, wat ongeveer drie miljoen euro kost. Wethouder Herrema heeft het idee van tafel gehaald voor gratis vervoer voor alleen ouderen met een minimum inkomen. journalisten van de Volkskrant verhoord amsterdam - De rijksrecherche heeft hoofdredacteur Pieter Broer tjes en verslaggever Jan Hoedeman van de Volkskrant verhoord. Reden hiervoor zijn publicaties over ver meende martelingen door het Ne derlandse leger in de Iraakse pro vincie Al Muthanna in 2003. De rijksrecherche heeft Broertjes en Hoedeman gevraagd de bron te noemen van staatsgeheime infor matie waarover zij beschikken. Limburg gispt Eurlings wegens IJzeren Rijn roermond - Het Samenwerkings verband IJzeren Rijn in Limburg is woedend op minister Camiel Eur lings. Die wil dagelijks vijf tot ze ven treinen toestaan op de spoor lijn. Wethouder IJff van Roermond zegt dat er volgens afspraken uit 1991 niet meer dan één trein per week mag rijden. De aantallen van Eurlings, noemt IJff een 'bedrei ging voor de veiligheid'. Goudstikker-veiling brengt 7 miljoen op new york - De eerste van de drie Goudstikker-veilingen heeft don derdag bij Christie's in New York 7.176.371 euro opgebracht. Topstuk was Salomon van Ruysdaels Veer pont met vee op de Vecht bij Nijenro- de, dat voor 1.679.682 euro naar een Europese handelaar ging. De veiling betreft een deel van de schilderijen die de Staat toewees aan erfgename Marei von Saher.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5