PZC Overbodige zendmast verdwijnt 36 25 34 Eerste nachtegaal is gevangen Gedragsdeskundige zoekt de waarheid in verkrachtingszaak Mickey, deel 2 Fietstocht door het land om dankbaarheid te tonen Muziekpodium terug in thuishaven Veere Vrijdag 20 april 2007 Tip? redzzee@pzc.nl Ook antenneplatform De Verkeerde Wereld wordt gesloopt door Piet Kieemans zierikzee - Zendmast, schotelan tenne en het bijbehorende plat form bij KPN-gebouw De Verkeer de Wereld aan de Meelstraat in Zierikzee worden gesloopt. De zendmast wordt al acht jaar niet meer gebruikt, maar tot dus verre is het er volgens een woord voerder van KPN nooit van geko men het prominent aanwezig bouwwerk af te breken. Dit zeer tot ongenoegen van 'buurman' van het KPN-gebouw Th. Dokter die al jaren tegen de mast en het platform aankijkt en dit be schouwt als ontsierend. Dokter stapte met zijn ongenoegen naar KPN en de gemeente Schou- wen-Duiveland en dat had uitein delijk het gewenste resultaat. KPN heeft toegezegd zowel mast als an tenneplatform te zullen verwijde ren. Zendmast en schotelplatform worden naar verwachting binnen enkele weken gesloopt. Op de plaats waar nu De Verkeerde We reld staat stond in vroeger tijden het woonhuis van districtscommis saris W. A. de ionge, later loge ment De Kroon. In 1871 verrees op die plaats aan de Meelstraat een te legraafkantoor dat een jaar later ook tot postkantoor werd gebom bardeerd. Het postkantoor verhuis de in 1940 naar de Poststraat. De technische dienst van - toen nog - KPN gaat de al jaren niet meer gebruikte zendmast bij gebouw De Verkeerde Wereld in Zierik zee siopen. Dat gebeurt waar schijnlijk over enkele weken. de PTT bleef in het pand aan de Meelstraat gevestigd. Van 1940 tot 1955 deed het pand dienst als dis tributiekantoor en arbeidsbureau. Eind 1955 werd het monumentale gebouw op de hoek van Meelstraat en Klokstraat gesloopt en verrees op diezelfde plek een nieuw tele- communicatiegebouw. Dat nieuwe gebouw kreeg een oude naam: De Verkeerde Wereld. Over waar de naam precies vandaan komt zijn de meningen verdeeld. Aangeno men wordt dat het iets te maken heeeft met een inmiddels reeds lang verdwenen herberg. Een her berg waar naar verluidt weieens dingen gebeurden die eigenlijk - toen in ieder geval - niet mochten. Vandaar de naam De Verkeerde Wereld. Een andere lezing is dat er op de plek waar nu het KPN-ge bouw staat in vroeger tijden een huis van lichte zeden zou hebben gestaan. Meelstraatbewoner Dokter is blij dat de zendmast zijn langste tijd gehad heeft. „Dit is naast mijn ei gen belang ook een ruime verbete ring voor het aanzicht van Zierik zee", aldus Dokter, Saillant detail is, dat de zendmast in 1956 tegen de zin van het toen malig stadsbestuur van Zierikzee is neergezet. Na de watersnood ramp in 1953 wilde de PTT naast de - kwetsbare - kabelverbindin gen ook een permanente straalvet binding aanleggen en daarvoor was een antennemast van een klei ne 30 meter nodig en gezien de lo- katie - midden in het historisch hart van Zierikzee - was het stads bestuur daar niet blij mee. Uitein delijk werd - knarsentandend - de bouwvergunning verleend. Deze week is de sloopvergunning afgege- de achterzijde van De Verkeerde Wereld in Zierikzee worden binnen en- foto Marijke Folkertsma De zendmast en het antenneplatform aan kele weken gesloopt. westenschouwen - De eerste nachtegaal van dit jaar op Schou- wen-Duiveland is geringd. Vrijwil liger Bert Kleijn van het vogelring- station Westenschouwen heeft de vogel gisterochtend gevangen op de vinkenbaan van de Stichting Vogelringstation Nebularia. „Eén van de medewerkers had 'm al ge hoord", beschrijft Kleijn zijn ont dekking. De 18,5 gram wegende vo gel werd daarna in een (speciaal) net aangetroffen. Het dier, dat zich meestal in de derde week van april voor het eerst laat zien, is geringd en direct weer vrijgelaten. De zang vogel overwintert in West-Afrika (Kameroen en Nigeria). Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. het alfabet van Zeeland Rechter twijfelt aan verklaring Vlissingse over verkrachting. door Emile Calon middelburg - In opdracht van de Middelburgse rechtbank wordt on derzocht of de verklaring van een jonge Vlissingse vrouw over haar verkrachting door een plaatsge noot op waarheid berust. Advocate C. Koole vroeg gisteren om zo'n onderzoek omdat de ver klaringen van de vrouw en de man lijnrecht tegenover elkaar staan. De man ontkent volgens de advo cate alles. Technisch bewijs ontbreekt ook of is niet meer te achterhalen. Vol gens Koole is het mogelijk dat de jonge vrouw, die in het verleden door meerdere mannen is mis bruikt, al haar leed projecteert op de Vlissinger. „Alleen een gedrags deskundige kan vaststellen of zo iets gebeurd is." Officier H. den Hartog verzette zich tegen het betrouwbaarheids onderzoek. Volgens haar is het zeer ongebruikelijk om in zo'n laat stadium zo'n onderzoek nog uit te voeren. Daarnaast is het zeer belas tend voor de vrouw. De rechtbank verwierp haar bezwaar en bepaal de dat het onderzoek er komt. De rechters verwierpen ook het ver zoek van Koole om in de tussen tijd de man voorwaardelijk vrij te laten. De rechtszaak wordt 25 juni voortgezet. Tip? redactie@pzcnl Mickey is niet meer. Vier schoteltjes vol met roze gif korreltjes zijn de huismuis van het Zierikzeese kantoor uiteinde lijk fataal geworden. Dit tot ver driet van de medewerkers, want stiekemweg was Mickey wel een beetje onderdeel gaan uitmaken van de club. Want een muis met zo'n sterke overlevingsdrang ver dient immers bewondering. Het werd hem vergeven dat hij de koekjes op had opgegeten, en ook die stapels aangevreten pa pieren was niet erg. Mickey werd geaccepteerd. Maar nu is hij dood en daarom hebben de mede werkers hem gezamenlijk naar zijn laatste rustplaats gebracht: de vuilcontainer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59