PZC Lonink laakt Belgische premier PZC 36 25 34 Woningen op plek Lindenhof Wij geven u de helft cadeau! Langste merklap ter wereld is binnenkort in Biervliet te zien Mickeydeel 2 Zes Hulster oorlogsslachtoffers krijgen gedenkplaat Fietstocht door het land om dankbaarheid te tonen Muziekpodium terug in thuishaven Veere Vrijdag 20 april 2007 Tip? redtern@pzc.nl Uitspraken Verhofstadt zouden drugsbeleid grensstreek blokkeren. door René van Stee TERNEUZEN - Het protest van de Belgische premier Verhofstadt bij zijn Nederlandse collega Balkenen de tegen de verplaatsing van Ne derlandse koffieshops naar de Bel gische grens bij Maastricht kan het softdrugsbeleid van grensgemeen ten hinderlijk in de wielen rijden. Dat zegt burgemeester J. Lonink van Terneuzen. „Want wij willen in mei een besluit nemen over het beteugelen van de overlast van de twee koffieshops in de binnenstad van Terneuzen. Verplaatsing naar het buitengebied is daarvan moge lijk een onderdeel. Verhofstads ac tie ondermijnt wellicht ons nog te nemen besluit", aldus Lonink. De burgemeester vindt het ergerlijk dat de landelijke discussie over het gedoogbeleid ten aanzien van soft drugs over de hoofden van grens gemeenten wordt gevoerd. „Het leidt ook niet tot oplossingen. Wij willen graag van de overlast af. Maar dan moet je wel zelfstandig besluiten kunnen nemen." Loninks collega's in Bergen op Zoom en Maastricht zijn het daar helemaal mee eens. Dat bleek giste ren tijdens het bezoek dat de Ter- neuzense burgemeester samen met enkele raadsleden aan die twee steden bracht. Net als Terneu zen kampen ook zij met overlast van drugstoeristen. Bergen op Zoom heeft vooral last van illegale verkoop van grotere partijen softdrugs terwijl in Maastricht de De gemeente Terneuzen wil zelf- standiger besluiten kunnen ne men om een effectief softdrugs beleid te voeren. Landelijke dis cussie doet dit beleid geen goed. overlast een groot deel van de bin nenstad treft en het er ook crimi neel aan toegaat. Bergen op Zoom zet sterk in op repressie en sluiting van illegale panden, terwijl Maas tricht zeven van de zestien shops naar de rand van de stad wil ver plaatsen. De diverse fractievoorzitters, on der wie PvdA'er M. van Oyen en W. Broekhuysen (eigen lijst), con stateerden dat de bestrijding van drugsoverlast per stad een aparte aanpak vergt. Van Oyen: „Zo zou de verplaatsing van gedoogde shops in Maastricht best wel effec tief kunnen zijn, terwijl de illegale handel in Bergen op Zoom door zo'n maatregel waarschijnlijk niet verdwijnt" De overige raadsleden sloten zich bij die woorden aan. Ook vinden zij dat de overlast in Terneuzen minder ernstig is dan in Bergen op Zoom en Maastricht. Verder zijn zij van mening dat Terneuzen nog 'niet verloren is'. „Maar daarmee bagatelliseren wij de situatie in Terneuzen geens zins. Er is veel overlast en daar moet daadkrachtig tegen worden opgetreden. Het is aan ons om vol gende maand het juiste besluit te nemen", aldus Broekhuysen. ZUIDDORPE - Op de plaats van het voormalige asielzoekerscentrum De Lindenhof in Zuiddorpe wor den seniorenappartementen en koopwoningen in de vrije sector gebouwd. Woningcorporatie Woongoed Zeeuws-Vlaanderen heeft daarover volgens directeur C. Reinhoudt overeenstemming be reikt met de projectontwikkelaar en eigenaar. Woongoed wil de bevolking van Zuiddorpe volgende maand infor meren over de bouw. De corpora tie zelf denkt aan tien tot twaalf appartementen. „Maar er is even tueel ruimte om tien extra apparte menten te realiseren. Daarom wil len we meteen de behoefte onder de bevolking peilen." De Linden hof wordt in zijn geheel gesloopt. Op het terrein is naast het apparte mentencomplex ruimte voor ten minste twaalf woningen in de vrije sector. Dat plan wordt vol gens Reinhoudt uitgewerkt door de projectontwikkelaar. De toe komst van De Lindenhof zorgt al jaren voor gespreksstof in het dorp. De gemeente zegde in 2003 al medewerking toe voor de verwe zenlijking van een twintigtal wo ningen in de woonzorgsfeer, voor zien van een servicepunt. HULST - Ter nagedachtenis aan de zes Hulstenaren die aan het einde van WO II bij de beschieting van de basiliektoren de dood von den, is gistermiddag door burgemeester Mulder een plaquette in de zijgevel van atelier De Bruijn onthuld.De toren van de basiliek werd door de Duitse bezetters gebruikt als uitkijktoren. De gedenkplaat is geschonken door woningcorpo ratie Laurentius en projectontwikkelaar Nova- form. Beiden participeerden in het wooncomplex Onder de Toren, dat gisteren werd opgeleverd. foto Peter Nicolai Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. het alfabet van Zeeland Doek van ruim 125 meter geeft beeld van Zeeland in 2000. biervliet - De kosten leken een struikelblok, maar het is het activi teitencomité van Stichting Dorps huis Biervliet toch gelukt: de lang ste merklap ter wereld wordt weer tentoongesteld. Van zaterdag 28 april tot en met vrijdag 25 mei is het doek van 11.00 tot 17.00 uur te zien in de voormalige garage van Vervaet aan de Braakmanlaan in Biervliet. De merklap, in 2000 ge maakt door meer dan 240 Zeeuw en, toont geborduurde beeltenis sen met Zeeuwse symbolen en af beeldingen. In Zeeuws-Vlaanderen was het doek in 2002 te zien in de basiliek van Hulst. De kosten van de expositie bedra gen zo'n 4000 euro. Daarvan is driekwart gedekt door subsidies van onder meer de gemeente Ter neuzen en de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland en giften. ZEEUWSE 1 J223BS Tip? redactie@pzc.nl Mickey is niet meer. Vier schoteltjes vol met roze gif korreltjes zijn de huismuis van het Zierikzeese kantoor uiteinde lijk fataal geworden. Dit tot ver driet van de medewerkerswant stiekemweg was Mickey wel een beetje onderdeel gaan uitmaken van de club. Want een muis met zo'n sterke overlevingsdrang ver dient immers bewondering. Het werd hem vergeven dat hij de koekjes had opgegeten, en ook die stapels aangevreten papieren was niet erg. Mickey werd geac cepteerd. Maar nu is hij dood en daarom hebben de medewerkers hem gezamenlijk naar zijn laat ste rustplaats gebracht: de vuil container.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53