Binnenland Nederlands paspoort wethouder I zeeuwind Politieverhoor verplicht op geluidsband www.fiatblaas.nl Maak kans i (Maak kans op een digitale refiexcamera! Doe mee aan de fotowedstrijd '20 jaar leven van de wind'. Kijk op www.ieeuwind.nl Fiscus trekt personeel aan voor aanpak fraude en betere service Kroonluchter van gloeilampen 4 Vrijdag 20 april 2007 pzc SGP wenst geen gemeentebestuur met andere nationaliteit. den haag - Raadsleden en wethou ders moeten de Nederlandse natio naliteit hebben, vindt de SGP. Ka merlid Kees van der Staaij van die partij wil het onderwerp ter spra ke brengen als de Tweede Kamer verder praat over de kwestie van de dubbele nationaliteit. Het kabinet neemt genoegen met de eis dat iemand minstens vijf jaar in Nederland moet wonen. Hoeveel niet-Nederlanders in ons land raadslid of wethouder zijn, is niet bekend. De Limburgse ge meente Landgraaf heeft in ieder ge val al elf jaar een wethouder met alleen de Duitse nationaliteit. Het aanpassen van de wet is vol gens staatssecretaris Ank Bijleveld (Binnenlandse Zaken) niet nodig en bovendien lastig, omdat de re gels hiervoor op Europees niveau zijn geregeld. Bijleveld vindt 'bin ding en voeling met de lokale ge meenschap' belangrijker. De mogelijkheid voor niet-Neder- landers om wethouder of raadslid te worden, zou volgens de staats secretaris hun integratie bevorde ren. „Hun politieke participatie be vordert een actief burgerschap en dient anderen ten voorbeeld." Om burgemeester, Staten- of Ka merlid te worden, is wél een Ne derlandse pas vereist. PETER "EN OOA/6'STE. HOE OOP IS~ PiE Nou Controle op juiste toepassing van vraagtechnieken. den haag - Politieverhoren in ern stige zaken worden vanaf begin volgend jaar opgenomen op ge luidsband. Zo kan worden gecon troleerd of verhoortechnieken juist zijn toegepast en de verdach te niet onder druk is gezet om be schuldigende verklaringen af te leg gen. Het Openbaar Ministerie wil dat voor het eind van het jaar 1600 ver- hoorruimtes op politiebureaus van de juiste geluidsapparatuur zijn voorzien. Dat heeft de voorzitter van het college van procureurs-ge neraal gisteren verklaard. De komende jaren worden alleen verhoren opgenomen bij verdach ten die een celstraf van twaalf jaar of meer boven het hoofd hangt. Verhoren in minder zware misdrij ven, maar waarbij wel een dode of gewonde is gevallen, moeten ook op band worden vastgelegd, even als verhoren bij zedendelicten waar tenminste acht jaar celstraf op staat. De verplichte geluidsop name geldt verder voor zaken waarbij een minderjarige (onder de zestien jaar) of een verstande lijk gehandicapte is betrokken. De maatregel volgt op de missers in de Schiedammer Park- moord-zaak. Toen bekende een on schuldige man onder druk van de politie de moord op de io-jarige Nienke Kleiss. Belastingdienst ook 's avonds en in het weekeinde geopend. den haag - Om de grootste proble men van burgers op korte termijn het hoofd te bieden, zet de Belas tingdienst de komende tijd extra mankracht in. Op die manier kun nen belastingplichtigen met hun problemen ook 's avonds of in het weekeinde bij de fiscus terecht. Daarnaast heeft de fiscus 700 extra medewerkers aangetrokken en op geleid om fraudeurs beter op te sporen en aan te pakken. Zij gaan 'in het veld' controleren op kwaad willige belastingplichtigen. Ook komen er door het hele land stop-en-betaalacties van automobi listen die worden herkend als no toire wanbetalers. Om de uitbetalingeproblemen bij de fiscus aan te pakken worden voor de lange termijn alle compu tersystemen vernieuwd. Staatsse cretaris Jan Kees de Jager (Financi ën) wil in ieder geval het hele sys teem van de toeslagen, de tege moetkomingen voor huur, zorg en kinderopvang, in 2009 op orde hebben. Volgens de staatssecretaris zijn de problemen te wijten aan de bezui nigingen op de dienst door vorige kabinetten, aan verouderde com putersystemen en aan een aantal grote projecten zoals de toeslagen waarmee het afgelopen jaar begon nen moest worden. De Jager benadrukte dan ook dat de fiscus voorlopig geen ingrijpen de wijzigingen kan verwerken. De komende tijd kijkt hij hoe wetge ving en regels vereenvoudigd kun nen worden om problemen in de toekomst te voorkomen en de werkdruk te verlagen. Op dit moment zijn er nog proble men bij de uitbetaling van de kin- deropvangtoeslag. De Jager had aangekondigd dat de ruim 25.000 probleemgevallen half april zou den zijn weggewerkt, maar hij moest gisteren toegeven dat nog ongeveer 2600 zaken moeten wor den afgehandeld. DEN HAAG - Minister Cramer draait een gloei- Vrom in Den Haag. De honderden gloeilampen in Greenpeace rondt hiermee de spaarlampencam- lamp in een kolossale kroonluchter van Green- deze kroonluchter krijgen hierdoor een tweede Ie- pagne af die vorig jaar van start ging. peace in de centrale hal van het Ministerie van ven als decoratie. foto Frouwkje Bijlstra/GPD HERCULESWEG 12 MIDDELBURG 0118-612918

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4