Michael Boogerd: Genoeg is genoeg Breukink: Hij is niet zomaar te vervangen 10 dagen lang |p spectaculaire aanbiedingen! pzc Vrijdag 20 april 2007 43 Na dit seizoen bergt Nederlands renner zijn fiets definitief op. door Edward Swier valkenburg - Zijn moeder maakte het hem al vroeg duidelijk. 'Mike jongen', zei ze dan, als ze vond dat het tijd was om naar bed te gaan, 'er is een tijd van komen en gaan'. „En feitelijk is dat nu nog steeds zo. Genoeg is genoeg." Michael Boogerd stopt met wiel rennen. Aan het eind van dit sei zoen zet de nu 34-jarige Hagenaar een punt achter zijn carrière. Zon dag rijdt de kopman van de Rabo- bank-ploeg zijn laatste Amstel Goldrace. „Mensen die twijfelden of ze naar Limburg zouden ko men, heb ik hiermee misschien wel over de streep getrokken." Boogerd, de renner van de nooit aflatende inzet, de man van de gro te trainingsomvang, van het voort durende fanatisme. Coureur met de eeuwige glimlach, de grootse grimas ook. Als het 'weer net niet' werd. „ik ben er aan gewend ge raakt. Mannen die drie, vier grote koersen hebben gewonnen, en ver der niks, noemen ze een killer. Op mijn erelijst staan bijna vijftig wed strijden, maar inderdaad ook een stel tweede plekken. Het stoort me niet meer dat ze mij nooit een win naar hebben genoemd." Eenmaal won hij de Limburgse klassieker, zeven keer stond Boo gerd in de laatste acht edities op het podium. Van zijn twaalfde Goldrace, zondag, verwacht hij veel. „Misschien wel de mooiste Amstel van mijn leven." Nog altijd kan hij meedoen om de prijzen. Maar fysiek sputtert het steeds va ker, en heftiger, tegen. „Het lichaam begint kleine barstjes te vertonen. En dan wordt het men taal ook zwaarder." Sinds het najaar van 2005 kampt hij met klachten aan de rug en heup, is er uitstraling naar zijn be nen. Regelmatig moet een kraker verlichting brengen. „Het is zwaar wielrenner te zijn als het niet gaat zoals je zelf wilt. Ik word ouder. Dat is een van de belangrijkste re denen om ermee te stoppen. Ik Marathon Enschede trekt 'Rotterdammers' enschede - De marathon van En schede krijgt zondag honderden deelnemers meer aan de start dan in voorgaande jaren. Het zijn voor namelijk mensen die afgelopen zondag niet zijn gestart in de mara thon van Rotterdam of daar al vroeg uitvielen door de warmte. Gewoonlijk lopen in TVvente acht- tot negenhonderd mensen, zon dag zijn dat er honderden meer. Rabo-renner Horrillo positief door foutje noordwijkerhout - Rabo- bank-renner Pedro Horrillo is na de Brabantse Pijl positief getest op formeterol, een anti-astmamiddel. De positieve test komt volgens de Rabo-ploeg voort uit een admini stratieve omissie. Horrillo, die sinds 1996 op doktersvoorschrift medicijnen krijgt tegen astma, is in februari overgestapt op een an der middel, maar heeft niet het juiste medische attest aangevraagd. heb nog altijd de benen om wed strijden te rijden en te beslissen." De dag dat dat niet meer zo is, wil hij echter voor zijn. Hij wachtte tot halverwege het seizoen met zijn beslissing. „Erik Dekker en Mare Wauters maakten het veel eerder al bekend. Bij Wauters zag ik dat hij het de laatste maanden een beetje liet varen. Ik wil vermij den dat het in mijn hoofd lijkt als of ik al gestopt ben. Ik zal tot de laatste koers, de Ronde van Lom- bardije, meedoen om de prijzen." door Edward Swier valkenburg - Deze week nog kreeg Erik Breukink, ploegleider van de Rabobank-wielerformatie, een proeve van het fanatisme van Michael Boogerd. Tijdens een zes uur durende verkenningstocht van het parkoers van de Amstel Goldra ce hield de groep renners halt. Het oponthoud duurde één, misschien anderhalve minuut. „Michael Seb Coe onthult beeld Fanny Blankers-Koen hengelo - Oud-olympisch kam pioen Sebastian Coe komt naar Hengelo om daar het bronzen beeld van de legendarische atlete Fanny Blankers-Koen te onthul len. De Engelsman won onder meer goud bij de Spelen van 1980 en 2984 op de 1500 meter. Coe is momenteel voorzitter van het or ganisatiecomité van de Spelen van 2012 in Londen. Ijshockeyers Oranje op drempel klassebehoud qiqihar - Het Nederlands ijshock- eyteam heeft op het wereldkampi oenschap in de eerste divisie klas sebehoud in eigen hand. Na de 4-3-zege op Estland, via een treffer van Matt Korthuis in de verlen ging, mag er morgen in het slot- duel met gastland China alleen niet in de reguliere speeltijd verlo ren worden. De Chinezen zijn met vier ruime nederlagen veruit de zwakste deelnemers aan het WK. Boogerd kreeg naarmate de jaren vorderden steeds meer moeite met de jeugd van tegenwoordig. „Voor mij, als liefhebber van het vak, is het een stuk minder aantrekkelijk geworden. Ik lig nu op de kamer bij jongens die 23, 14 jaar jonger zijn. Als ik nog langer doorga, wordt het verschil wel 27,18 jaar. Dat trek ik echt niet, dat gaat me te ver. Ik wil niet dat ze me gaan zien als die gefrustreerde, oude man die vertelt dat het vroeger alle maal mooier en beter was." vroeg meteen of we gingen pick nicken of zo. Hij wilde weer door." luist die kwaliteit heeft Breukink altijd zo bewonderd in de Hage naar. Nooit was er plaats voor ver slapping, in training of wedstrijd. „Zijn inzet werkt voor de rest enorm motiverend." Dat anderen zijn fanatisme niet hadden, vond Boogerd onbegrijpelijk. „Hij had Amstel Gold Race langer op Cauberg valkenburg - De finish van de Amstel Gold Race is ook de ko mende vijfjaar op de Cauberg. De organisatoren van de wielerklassie ker bereikten daarover overeen stemming met de gemeente Val kenburg, zo maakt koersdirecteur Leo van Vliet gisteren bekend. De finish van de Amstel Gold Ra ce ligt sinds 2003 op deze Limburg se 'wielerberg'. Tennissters verliezen van Denemarken plovdiv - De Nederlandse tennis sters hebben de tweede wedstrijd in het toernooi om de Fed Cup (Europees-Afrikaanse zone groep 1) verloren. Denemarken was Oranje gisteren in Plovdiv met 2-1 de baas. Het dubbelspel gaf de doorslag. Daarin waren Elise Ta- maëla en Nicole Thijssen de min dere. In de enkelspelen verraste Thijssen met winst, maar verloor Tamaëla. Sportief kan hij ze nog altijd de baas. Geen enkele Nederlandse renner scoort zo constant in de klassiekers als Boogerd. „Maar de mentaliteit is veranderd, de ma nier van koersen ook. Neem nou de invoering van die oortjes, de communicatie. Dat was nooit mijn ding. Ik ben uit de school Van Kes- sel en Kuys. Ploegleiders die hun renners leerden aan te vallen. Aan vallen, aanvallen. Nu is alles gere gisseerd. De eigen intuïtie van ren ners is weggestopt. En ik geloof het daar best moeilijk mee. Dat is ook niet raar als je er zelf altijd al les voor over hebt gehad." Dat zijn kopman overwoog om ermee te stoppen, wist Breukink al langer. „Ik voelde wel dat het eraan zat te komen. Maar als hij er nog een jaar aan vast had geknoopt, was ik ook niet verbaasd geweest." Nadat Boogerd zijn besluit begin deze week aan de ploegleiding ken- Michael Boogerd Geboren: 28 mei 1972 in Den Haag. Woonplaats: Kapellen (Bel). Prof sinds: 1994. Ploeg: Rabobank. Vorige ploegen: WordPerfect (1994), Novell (1995). Belangrijkste overwinningen 1996: rit Ronde van Frankrijk. 1997: NK profs. 1998:2 ritten en eindklassement Catalaanse Week, NK profs. 1999: eindklassement Parijs-Nice, rit Ronde van Baskenland, Amstel Gold Race. 2000: ritTirreno-Adriatico. 2001: rit Tirreno-Adriatico, Brabantse Pijl, eindklassement Catalaanse Week. 2002: rit Ronde van Frankrijk. 2003: BrabantsePijl. 2006: NK profs. infographic BN/DeStem Richard Gesell-Foto: ANP ook dat het de doodsteek van het wielrennen zal zijn. Wie kijkt nu nog naar de eerste uren van een klassieker?" Wat hem na zijn carrière te wach ten staat? Boogerd weet het eerlijk nog niet. „Ploegleider zal ik niet worden. Dat is niks voor mij." Nog één prijs kan zijn plannetjes dwars bomen. „Ik zal er alles aan doen dit najaar wereldkampioen te wor den." Mocht dat lukken in Stutt gart, wat dan? „Dan knoop ik er nog een halfjaartje aan vast." baar had gemaakt, ondernam Breukink geen poging de coureur op andere gedachten te brengen. „Een renner van zijn niveau moet je die beslissing zelf laten nemen." Het afscheid van Boogerd, een jaar na Erik Dekker, zal de Rabo-ploeg niet eenvoudig kunnen opvangen. „Boogerd is niet zomaar te vervan gen. Nederlandse renners van zijn niveau zijn er niet veel." I I wo. 18 do. 19 vr. 20 za. 21 ma. 23 di.24 vuo. 25 do. 26 vr. 27 za. 28 Bike Totaal hogedrukpomp Kijk op biketotaal.nl voor winkeladressen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45