PZC I 41 AZ swingt naar bekerfinale PSV wil proberen om Roy Makaay los te weken bij Bayern München 42 De Bruijn en Caudron blinken uit bij WK bandstoten in Spanje Michael Boogerd zet punt achter wielerloopbaan Wie sport komend weekeinde waar in Zeeland? Vreugde bij AZ nadat Shota Arveladze (rugnummer 9) uit een strafschop de stand op 2-0 heeft gebracht. Rechts Simon Cziommer die het openingsdoelpunt en het derde doelpunt voor zijn re kening nam. foto Koen Suyk/anp Vrijdag 20 april 2007 Tip? sport@pzc.nl Alkmaars veldhospitaal verandert in vier dagen tijd in een feesttent. door Theo Brinkman alkmaar - Alkmaar en omstreken kunnen zich opmaken voor een uittocht naar de Kuip op 6 mei. Op de agenda: AZ-Ajax, finale KN- VB-beker. Swingend (de spelers) en hossend (de supporters) reken den de Alkmaarders gisteravond in de halve finale af met NAC: 6-o. Zo moeizaam als het afgelopen weekeinde nog ging tegen Vitesse (i-o), zo gesmeerd liep het voor AZ gisteren tegen NAC. Het veld hospitaal van zondag was opeens veranderd in een feesttent. Van blessures, hoofdpijn en vermoeid heid geen spoor meer. Gretig alsof ze aan het begin van een nieuw, vers seizoen stonden, walsten de AZ-spelers over NAC heen. Een mooiere entree naar de finale - de eerste voor AZ sinds 1982 - hadden de Alkmaarders zich niet kunnen wensen. Tot dusver had het bekertoernooi voornamelijk verplichte nummers opgeleverd, zoals tegen Bennekom (0-10), sv Meerssen (10-1) en MW (5-0). Al leen in de kwartfinale leverde FC Utrecht serieus weerwerk (1-2). Voor NAC blijft de vijfde bekerfi nale in de clubgeschiedenis nog even een droom. Door zwaar te verdedigen hielden ze tot kort voor rust stand, maar na de ope ningstreffer van Simon Cziommer ging het hard. Arveladze, weer Cziommer, Martens (2x) en Steins- son maakten het halve dozijn uit eindelijk vol. Na de eerdere grote zeges van AZ in de competitie (8-1 in Alkmaar en 1-4 in Breda) droop NAC dus opnieuw af tegen de Alkmaarders. az - nac Breda 6-0 (1-0). 41. Cziom mer 1-0, 51. Arveladze 2-0 (strafschop), 58. Cziommer 3-0, 60. Martens 4-0, 63. Martens 5-0, 82. Steinsson 6-0. Scheids rechter: Vink. Gele kaart: Pinas, Zwaans- wijk, Diba (NAC Breda). Aantal toeschou wers: 14.198. Vier clubs zeker van Europees voetbal Vier clubs in de eredivisie zijn zeker zijn van Europees voetbal: PSV, AZ, Ajax en FC Twente gaan volgend seizoen definitief Europa in. De top vijf in de reguliere competitie krijgt een Europees ticket. PSV, AZ, Ajax en FC Twente zijn er al zeker van dat ze bij de eerste vijf eindigen. De strijd om de vijfde plaats gaat nog tussen SC Heerenveen en Feye- noord. Die plaats geeft direct toegang tot ten minste de Uefa Cup. De winnaar van play-offs tussen de nummers zes tot en met negen krijgt ook een ticket voor de Uefa Cup. Hulstenaar na twee gewonnen partijen al een ronde verder. door Frits Bakker elda - Jean Paul de Bruijn is na twee partijen al verzekerd van een plaats in de volgende ronde van het WK bandstoten in Elda. In de Spaanse plaats versloeg de Hulsten aar eerst de Argentijnse beginne ling Carlos Minetti en gisteravond laat de Duitse regerend wereldkam pioen Martin Hom. Het WK, voor het eerst in negen jaar gespeeld, ging van start met veel ondermaatse partijen. Jean Paul de Bruijn en Frédéric Caudron waren de onbetwiste uit blinkers. „Het was wennen aan het materiaal en de omgeving", vond De Bruijn. „We spelen in een grote, kille sporthal waar het overdag heel warm is, maar in de avonduren zo sterk afkoelt dat de ballen anders lopen. Maar ik kon me redelijk snel aanpassen." In zijn eerste partij had De Bruijn ook nauwelijks tegenstand. De Ar gentijnse vijftiger Minetti kwam niet aan caramboleren toe. De Bruijn sloeg al een kloof in de vier de beurt met een serie van 77 en won de partij met 150-14 in elf beurten. Tegen de Duitser Horn ging het iets moeilijker, maar pro blemen had De Bruijn niet. Hij won met 150-78 in dertien beur ten. De Belg Caudron deed niet on der voor zijn grote rivaal. Hij won zijn partijen in 11 en 8 beurten. Ronald Koeman heeft nog meer Nederlandse spelers op het oog. door Frans van den Nieuwenhof eindhoven - PSV richt zich in zijn jacht naar een ervaren spits op Roy Makaay. De 32-jarige aanvaller van Bayern München staat hoog op het verlanglijstje van trainer Ro nald Koeman. Makaay heeft nog een doorlopend contract bij Bayern München. De hoop van PSV is gevestigd op de aanstaande renovatie van de spelersgroep van Bayern. De Duit se topclub dreigt dit seizoen alle prijzen mis te lopen en is op zoek naar vers bloed. Als er een nieuwe spits wordt aangetrokken - de naam van de Italiaan Luca Toni van Fiorentina wordt genoemd - zou de mogelijkheid bestaan dat Bayem wil praten over verkoop van Makaay. Volgens ingewijden moet hij vier tot vijf miljoen euro kosten. De ervaren international Makaay (43 caps) is bezig aan zijn vierde seizoen bij Bayern München. Hij was de laatste jaren steeds goed voor 17 tot 23 doelpunten in de Bundesliga. Dit seizoen staat de teller op veer tien treffers. Eerder speelde Ma kaay voor Vitesse, Tenerife en Dep- ortivo La Coruna. De komst van meerdere nieuwe spitsen bij PSV heeft de hoogste prioriteit voor de technische staf. Daarbij heeft Ronald Koeman een grote voorkeur voor een Nederlan der. De trainer richt zich voor komend seizoen op meerdere landgenoten, onder wie Giovanni van Bronck- horst (Barcelona) en Boudewijn Zenden (Liverpool). Verder is PSV serieus geïntere- seerd in Vitesse-spits Danko Lazo- vic. In verband met de onderlinge wedstrijd tussen beide clubs, die volgend weekeinde in Eindhoven wordt gespeeld, worden over diens mogelijke transfer geen me dedelingen gedaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43