Economie Duitse economie is goed op stoom W E Feel the difference Brussel beticht DNB van protectionisme in overnamestrijd ABN KvK legt geld opzij met het oog op fusie Werkloosheid verandert nauwelijks werelddea WsËÊiéi wSsSSaimmis.-,^ 395,- w PZC Vrijdag 20 april 2007 39 De locomotief van de Europese economie dendert stevig door. door onze correspondent Achille Prick BERLIJN - Na de aarzeling rondom de economische opleving in Duits land vorig jaar, staan nu alle sei nen op groen. De Duitse consu ment begint eindelijk geld uit te geven. Tegelijkertijd is de werkloos heid in het land ongekend hard aan het dalen. Alles bij elkaar zorgt dat de komende jaren voor een stabiel doorgroeiende Duitse economie, waar ook Nederland van zal profiteren. Dat blijkt uit het gisteren in Ber lijn gepresenteerde Voorjaarsrap port van de vijf belangrijkste Duit se economische onderzoeksbu reaus. Met een groeipercentage van 2,7 procent was 2006 al een verrassend goed jaar voor de Duit se economie, maar de meeste ex perts bleven sceptisch. Onder meer als gevolg van hogere btw-ta- rieven per 1 januari zou de toch al niet zo kooplustige Duitse consu ment in 2007 geen zin meer heb ben om de euro's te laten rollen. Die vrees blijkt onterecht. De con sumentenbestedingen stijgen zelfs. Niet alleen vanwege een 'gevoels matig optimisme' maar ook omdat de werkloosheid in rap tempo aan het dalen is. Steeds meer mensen hebben dus wat te besteden. Naar verwachting vinden het komend jaar nog één miljoen mensen een baan. Het tweede goede bericht is dat de banengroei voor een belangrijk deel van een ander zorgenkind komt, de bouwsector. Voor het eerst in twaalf jaar heeft de bouw in 2006 duidelijk bijgedragen aan het Duitse bruto binnenlands pro duct. En dat zal volgens de experts voorlopig zo blijven. Ook de tradi tionele machine-industrie zorgt voor nieuwe banen. De bedrijven plukken de vruchten van de om slag naar goedkopere productie en hoogwaardige technologie die ze gemaakt hebben. De berichten uit Duitsland zijn gunstig voor Nederland, want de Nederlandse economie is als geen ander afhankelijk van wat er in Duitsland gebeurt. Het grootste deel van de Nederlandse export gaat naar Duitsland (vlees, bloe men, groenten en fruit, chemische producten). Verder is de Rotter damse haven een cruciale aan- en afvoerschakel voor de Duitsers. Europees Commissaris McCreevy valt over waarschuwing bank. door onze correspondent Hans Gertsen BRUSSEL - Europees Commissaris McCreevy van Interne Markt be schuldigt De Nederlandsche Bank (DNB) van 'protectionistische nei gingen' in de overnamestrijd rond ABN Amro. Volgens de Ierse com missaris handelt DNB 'in strijd met de letter en de geest van Euro pese regels' door al op voorhand te waarschuwen voor problemen bij een eventuele overname van ABN Amro door een consortium van Fords, Royal Bank of Scotland en Banco Santander. Dat heeft een woordvoerder van McCreevy's gisteren gezegd. De aanleiding was een persbericht van woensdag, waarin DNB stelde dat een bod van het consortium op ABN Amro 'sterk risicoverho- gend en complicerend' zou zijn. ABN Amro praat al weken met de Britse Barclays bank over een over name; de drie andere banken toon den vervolgens ook belangstelling. In het persbericht stelde DNB het consortium zijn bezwaren te heb ben laten weten. DNB wekt volgens de woordvoer der van McCreevy's de indruk par tijdig te zijn door al voordat er for meel sprake is van een bod van het consortium te waarschuwen voor mogelijke problemen. Dat is volgens hem moeilijk te rijmen met Europese afspraken om niet te discrimineren bij de overnames van banken. De Nederlandsche Bank wilde gis teren geen commentaar geven op de kritiek van McCreevy. door Ben Jansen NIEUWDORP - De Kamer van Koop handel Zeeland reserveert het over schot van 2006 voor de fusie met de West-Brabantse Kamer. Het algemeen bestuur besloot gis teren daarom 239.000 euro toe de voegen aan het eigen vermogen. Daaruit moeten fusiekosten wor den betaald en ook voor eventuele wachtgeld- of afvloeiingsregelin gen geldt het eigen vermogen (nu 2,5 miljoen euro groot) als buffer. Eind juni nemen de besturen van de Kamers in Zeeland en West-Brabant een besluit over de fusie. Die is min of meer opgelegd door het Rijk. Uitgangspunt is dat ondernemers die gebruik maken van de diensten van de Kamer nau welijks iets van het samengaan merken. De vestigingen in Middel burg en Terneuzen blijven. VOORBURG - In het eerste kwartaal telde Nederland 379.000 werklo zen. Dat is vrijwel evenveel als in de periode december vorig jaar tot en met afgelopen februari, aldus het Centraal Bureau voor de Statis tiek gisteren. De cijfers zijn gecorrigeerd voor het seizoen. Voor de tweede keer achtereen is de werkloosheid niet verder afgenomen, aldus het CBS. Het aantal mensen met een baan is wel gegroeid. Dat had te maken met de gunstige economische om standigheden. In vergelijking met een jaar eerder lag de werkloosheid lager, met zo'n 59.000 mensen. In het eerste kwartaal van 2007 was 5,3 procent van de beroepsbevolking werk loos. Een jaar eerder was dit 6,2 procent. De afname vergeleken met het eerste kwartaal van 2006 komt vooral voor rekening van de 15- tot 44-jarigen. Nu een Business Pack met ruim 1.600,- voordeel. Trouwens, ook voor particulieren. FordFocus Futura v.a. 21.850,- 459,- p.mnd. Ford C-MAX Futura v.a. 24.000,- 600,- p.mnd. Een Blaupunkt Travelpilot EX navigatiesysteem (4" monochroom scherm) Business Seats. Een 6-weg elektrisch verstelbare bestuurdersstoel, met lendensteunverstelling en een in hoogte verstelbare passagiersstoel Parkeersensoren Normale prijs: 2.000,- Uw voordeel: 1.605,- Nu voor Feel the difference Goes, Auto Adria B.V., 0113 - 22 04 40. Oostburg, Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen, Van Putten Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. Vlissingen, Autobedrijf Joosse, 0118 - 41 94 20. Zierikzee, Auto Adria Zierikzee B.V., 0111 -41 72 16.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41