Prachtig toch, een dans je ouders de lol niet van Legomannetjes houden het Borsele hoopvol gestemd door uitlatingen minister Privatisering De krant 10 weken voor €15,-! 2 I Vrijdag 20 april 2007 PZC MATTY VERKAMMAN Privatisering - het is een liberaal stokpaardje. Goed voor de ondernemer, prima voor de markt. De ondernemer moest het op een kwaad moment ook gaan doen bij overheidsmonumenten als de PTT, de Spoorwegen en de bus sen. Nou, we zijn er klaar mee. Ontvangt u nog wel eens brief op maandag? Ik niet. Of hoogst zelden. De post op maandag is het restpartijtje van zaterdag. Géén post meer op maandag - zou dat ooit ergens zijn afgesproken? Een andere nakomeling van die goeie ouwe PTT, de geprivatiseerde Telefoongids, maakt het ook bont. Die lui schrijven geen brieven, maar pro beren je hun deals telefonisch in de maag te splitsen. Vorig jaar werd ik zo per ongeluk uit het telefoonboek geschrapt. 'Sorry', was het antwoord op mijn boze reactie. Even zo vro lijk kreeg ik na de volgende jaar gang van het telefoonboek een spookrekening van 6oo euro. Weer vele telefoontjes gepleegd. 'Sorry, onze fout. We trekken de rekening in.' Het kwam eruit, alsof ik er blij mee moest zijn. Het openbaar vervoer dan. Een ramp is het voor mij, arme ziel zonder rijbewijs. Laatst moest ik van mijn dorpje op Noord- Beveland naar een dorpje op Zuid-Beveland. Heen en terug duurt zo'n expeditie per beltaxi langer dan een treinreis Goes- Utrecht. Dat de provinciale verantwoordelijken voor deze waanzin eens wakker mogen worden! Tenslotte moest ik zon dag naar Amsterdam. In verband met de al jaren durende werkzaamheden die er op gericht zijn dat we ooit drie kwar tier sneller van Amsterdam naar Parijs zullen sporen (goed voor het bedrijfsleven!) is het treinreizen op zondag al heel lang één grote ergernis. Wie om 08.45 uur uit Goes vertrekt, komt rond de middag Amsterdam binnenkachelen. Dan te be denken dat ik hooguit eens in de drie jaar in Parijs moet zijn. Een ramp is het voor mij, arme ziel zonder rijbewijs. COLOFON DIRECTIE Directeur/uitgever: Ad Verrest HOOFDREDACTIE Hoofdredacteur: Peter Jansen pjansen@pzc.nl Adjunct-hoofdredacteur: Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl CENTRALE REDACTIE redactie@pzc.nl, tel. 0113-315500, fax 0113-315609 KANTOREN Goes: Stationspark 28, Postbus 31, 4460 AA Goes, 0113-315500 Middelburg: Buitenruststraat 18, Postbus 8070,4330 EB Middelburg, 0118-493000 Terneuzen: Willem Alexanderlaan 45, Post bus 145, 4530 AC Terneuzen, 0115-645769 Zierikzee: Grachtweg 23a, postbus 80, 4300 AB Zierikzee, 0111 -454651 Hulst, Steenstraat 37, 4561 AR Hulst, 0114-371379 ABONNEMENTSPRIJZEN Maand €21,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal €61,50 (acceptgiro €64,50) Jaar €236,00 (acceptgiro €239,00) Voor toezending per post geldt een toe slag. Abonnementenadministratie, fotoservice, abonneevoordeel Bel lezersservice 0800-0231231, dagelijks 8.00-17.00, za terdag tot 12.00 uur, of mail lezersservice@pzc.nl; fax 076-5312330. Postadres: Lezersservice PZC, Postbus 3229, 4800 MB Breda. Beëindigen abon nement uiterlijk één maand voor het ein de van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Wet Bescher ming Persoonsgegevens van toepassing) ADVERTENTIES Verkoopteam Zeeland: 0113-315520, fax 0113-315529. teamzeeland@pzc.nl Personeels-, educatie- en zorgadverten- ties: 076-5312240, fax 076-5312340, aez@pzc.nl. Business to business, onroerend goed: 076-5312277, fax 076-5312274, segmentteam ©pzc.nl Publicatierecht beeldende kunst: via Beeldrecht. Auteursrecht: voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV. Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV is een onderdeel van de Koninklijke Wegener NV. KRANT NIET ONTVANGEN? Onze excuses. Bel gratis lezersservice 0800-0231231. maandag t/m vrijdag 7.00-17.00 uur, zater dag 8.00-12.00 uur. Naam voorletters m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Geboortedatum Ingangsdatum Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening D7r Ik neem de krant 10 weken voor 15 en Ik neem een proefabonnement van aansluitend neem ik een vast abonnement. 10 weken voor 15. Ik betaal vervolgens per kwartaal 61,50 Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, via automatische incasso (ik heb de laatste 3 mnd geen proef gehad) Stuur de bon naar PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713.4460 WB GOES. Gratis Sudoku-spelcomputer bij vast Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) abonnement met automatische betaling De PZC gaal rorgwldig om mei s®soonjgegevens In het cototon tref! u nadere informatie In evenementencentrum De Vlaanderen in Sas van Gent staan vanavond naar schatting 1500 jongeren te jumpen. Jumpstyle is hot en Zeeland doet mee. door Ondine van der Vleuten Middelburger Michel yerburg keek raar óp toen hij zijn tienjarige dochter Fabienne opeens een soort hysterische klompen dans zag doen, terwijl ze vrolijk Me so horny meezong met dj Por- ny op de televisie. „Gelukkig dat ze niet begreep wat ze zong. Dat dansje bleek jumpen te zijn." Jumpstyle heeft veel weg van gab- berdansen, het bekende hakken en FF jumpen zagen, maar dan zonder de armge baren. Het is momenteel ongeloof lijk populair bij de jeugd tot pak weg 18 jaar, weet Martijn Janvier. „Ik heb nog nooit zo'n hype mee gemaakt", zegt de dansleraar. „Tus sen de 8 en 13 jaar is er bijna nie mand die het niet leuk vindt." Toch zijn er ook jongeren die niets moeten hebben van jumpen. Met name in de hiphopwereld is wei nig enthousiasme voor het line- dancen voor adhd'ers, zoals het wel omschreven wordt. Op de Dr. Kohnstammschool in Goes wordt deze zomer de jump- musical Spoken op Griezelsteyn opgevoerd. Een ideetje van de leer lingen. Richard (12) is fervent jum per, al vindt zijn vader het 'tering- herrie'. Davey (tl) wordt naar de keuken verbannen als hij wil jum pen, de moeder van Jacqueline (12) vlucht naar haar vriendin. „Dat de ouders het vaak belache lijk vinden en er gek van worden, maakt het alleen maar mooier", zegt Martijn Janvier. „Maar het is ook vrolijke muziek, niet zo don ker en agressief als de gabber en hardcore waar het van afstamt. En je kunt het jezelf aanleren via in ternet." Op verschillende sites en blogs staan 'tutorials' waarin je stap voor stap leert jumpen. Eerst de basispassen, dan variaties. Ei genlijk ligt er heel weinig vast. Je kunt het alleen doen, met z'n tweeën (duojump) of met ande ren, en dan als het even kan pre cies tegelijk. Je kunt jodeljumpen (bierhuisvariant) of stampjum- pen, waarbij je minder schopt en meer stampt. Jumpers maken met hun mobiel filmpjes van zichzelf Jumpstyle Vandaag: jumpstyleparty, dorpshuis 's-Heer Hendrikskinderen (vanaf 12 jaar), met drie dj's en les van 'special guest'; Vandaag: Megaparty in De Vlaanderen, Sas van Gent. Met Jeckyll Hy de, dj's Coone, BX-X, The Preditor, Candy Boy en Party Boozer. Zondag 29 april: Jump Experience in Baskensburghal, Vlissingen. Met de robots van Sensation en o.a. dj's Mystery, Dark-E en The Felix Project en jouw sms als onderdeel van lasershow. Vrijdag 4 mei: Divinity of Jump in Divine, Middelburg. Met dj's Coone, Dark-E, Mystery, Demonblade en Mike of elkaar en zetten die op internet, waarna anderen er op kunnen rea geren. Op YouTube en Google staan honderden van die filmpjes. Opge nomen met mobieltjes, in de huiskamer maar ook op onverwachte plekken als Hollywood en het thuishonk van de Hells Angels in Am sterdam. Jumpen op gek ke plekken is een gimmick geworden, net als de jum- pende legomannetjes in de vi deoclips van Jeckyll 8c Hyde. Middelburger Co de Boer (18), vas te klant van jumpcafés Nationaal en Flaix, heeft met een paar maten een clubje opgericht om filmpjes door Ondine van der Vleuten Maarten Vorwerk tekent sa men met Ruud van IJpe- ren (dj Ruthless) voor de jumphits van Jeckyll Hyde, zo als Freefall. Hun hit Frozen Flame maakte jump in Nederland bij een breed publiek bekend. Kenmer kend voor hun clips zijn de lego mannetjes, die als jump-gadget een eigen leven zijn gaan leiden. Hoe Vorwerk (die onder eigen naam de hit Vietnam scoorde) er uitziet, is een goedbewaard ge heim. Tijdens optredens is Patrick Kars het gezicht van Jeckyll 8c Hy de. Maar in Zierikzee is Vorwerks identiteit wel bekend: zijn ouders en zijn vriendin wonen er. „En vroeger was ik elk weekeinde in Nieuw-Haamstede, waar wij een huisje hadden." Speciaal voor de fans wil Vorwerk nog wel even iets in het Zeeuws zeggen: „Ik bin blie dat Zieeland neast mossels in bolussen noe ok biene an 't jumpen geslege binee!" Vorwerk is producer bij Digidance, dat jump-cd's en -platen uit brengt. Digidance is ook distribu teur, van de serie Explosive Cartu- ning bijvoorbeeld. Bij cartuning hoort vaak ook een flinke au- dioinstallatie met opgefokte basin- stallatie en bas, beat of kick be paalt bij jump de passen. Mitchel Met Ter Horst valt te praten over bijdrage aan de veiligheidszorg. door Ernst Jan Rozendaal DEN HAAG - „Fantastisch. Eindelijk een minister die het begrijpt." Bur gemeester Gelok van Borsele rea geert opgetogen bij het horen van de opmerkingen die minister Ter Horst (PvdA, Binnenlandse Za ken) deze week deed in een over leg over rampenbestrijding. SP-Kamerlid Van Raak vroeg of het niet gevaarlijk is dat bij grote infrastructurele projecten vaak 'be knibbeld' wordt op de brandweer zorg. Hij noemde de Westerschel- detunnel als voorbeeld. Dat is niet de bedoeling, reageerde Ter Horst, maar uit eigen ervaring weet ze dat kleine gemeenten Den Haag daar nogal eens op moeten wijzen. Ze heeft het gezien bij een sprinklerinstallatie die nodig was voor de Betuwelijn. Het klinkt Gelok als muziek in de oren. Hij roept al jaren dat Borsele te klein is om de kosten voor tun nelveiligheid alleen te dragen. Tot dusver tevergeefs. „Wat Ter Horst zegt, klinkt heel anders dan de sig nalen die we tot nu toe uit Den Haag kregen." Hij hoopt op een koerswijziging bij het Rijk. Daar gaat Van Raak wel van uit. „Als iets niet goed gaat, moeten ge meenten dat laten horen. Doen ze dat, dan heb ik het idee dat er bij deze minister mogelijkheden zijn. En als de minister niet reageert, zit er altijd nog een Kamer." Gelok wil het ijzer smeden nu het heet is. „Ik heb Ter Horst onlangs uitgenodigd voor een werkbezoek. Ik wil haar laten zien hoe de ge meente hier haar verantwoordelijk heid oppakt, maar dat er voor de hoge lasten geen structureel geld komt van andere overheden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 2