Zeeland PZC Graffiti steeds vaker een probleem WALCHEREN 36 25 34 Twijfels over bewering vrouw in zedenzaak zeeuwse|2ESS33BB Mickey, deel 2 Nu wel unanieme steun Singelplan Fietstocht door het land om dankbaarheid te tonen Vrijdag 20 april 2007 Muziekpodium terug in thuishaven Veere Tip? redwalch@pzc.nl Bekladding van gebouwen en objecten aangepakt. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Ondanks schoon maakacties is in Middelburg onge veer drieduizend vierkante meter graffiti te vinden. Dat blijkt uit een inventarisatie die door de ge meente is gedaan. Het college van B en W concludeert dat er sprake is van een toenemend probleem. Dat zegt het college in antwoord op vragen die de PvdA-fractie had gesteld. Bij de politie komen steeds meer aangiften binnen over graffiti en ook de gemeentelijke servicetele foon wordt vaker gebeld. Vorig jaar waren er 48 aangiftes bij de politie, tegenover 27 in de eerste twee maanden van dit jaar. Bij de servicetelefoon waren in die perio des respectievelijk 35 en zestien meldingen. Woningcorporatie Woongoed ziet de kosten voor het verwijderen van graffiti ook stijgen. Dit jaar is daar al 2700 euro aan uitgegeven, in het hele vorige jaar was dat 3600 euro. De gemeente vermoedt trouwens dat het aantal meldin gen sterk achterblijft bij de werke lijke overlast. De gemeente verwijdert graffiti op de eigen gebouwen meteen. Bij particulieren grijpt de gemeente al leen in als het om racistische of seksistische teksten gaat. De eige naar van het pand wordt dan ge vraagd om de teksten te verwijde ren. Als dat niet gebeurt, doet de gemeente dat. De kosten worden De overlast van graffiti neemt toe in de gemeente Middelburg. De gemeente wil nu maatregelen nemen om die overlast te bestrij den. wel op de eigenaar verhaald. Nu wil de gemeente particulieren hel pen bij de bestrijding van graffiti. Dat kan door materiaal beschik baar te stellen, door mee te helpen met schoonmaken, of door voor lichting en advies te geven. Daar naast wil de gemeente de kosten van het verwijderen van de verf proberen te verhalen op de spui ters. Om te voorkomen dat jongeren graffiti gaan spuiten worden ook maatregelen genomen: bijvoor beeld voorlichting op scholen, het bieden van alternatieve spuitplaat- sen en een voorlichtingscampagne voor de inwoners van Middelburg. Het college praat dinsdag over de maatregelen. De gemeenteraad moet uiteindelijk de knoop door hakken. Op dit moment houden twee agenten bij de politie Middelburg zich bezig met graffitibestrijding. Het blijkt erg moeilijk te zijn om graffitispuiters op heterdaad te be trappen. Om de overlast goed te bestrijden is het nodig dat de tags, de handtekening van de spuiters, worden geïnventariseerd, zodat duidelijk is wie wat heeft gezet. Dat kan alleen als de hele stad eerst helemaal schoon is. MIDDELBURG - In opdracht van de Middelburgse rechtbank wordt on derzocht of de verklaring van een jonge Vlissingse vrouw over haar verkrachting door een plaatsge noot wel op waarheid berust. Advocate C. Koole vroeg gisteren om zo'n onderzoek omdat de ver klaringen van de jonge vrouw en de man lijnrecht tegenover elkaar staan. De man ontkent volgens de advocate alles. Technisch bewijs ontbreekt ook of is niet meer te achterhalen. Volgens Koole is het mogelijk dat de vrouw, die in het verleden door meerdere mannen is misbruikt, al haar leed projec teert op de Vlissinger. „Alleen een gedragsdeskundige kan vaststellen of zoiets gebeurd is." Officier H. den Hartog verzette zich tegen het betrouwbaarheidsonderzoek. Volgens haar is zo'n onderzoek in zo'n laat stadium ongebruikelijk. Daarnaast is het belastend voor de vrouw. De rechtbank verwierp haar bezwaar en bepaalde dat het er komt. De rechters verwierpen ook het verzoek van Koole om in de tussentijd de man voorwaarde lijk vrij te laten. De rechtszaak wordt 25 juni voortgezet. Tip? redactie@pzc.nl Mickey is niet meer. Vier schoteltjes vol met roze gif korreltjes zijn de huismuis van het Zierikzeese kantoor uiteinde lijk fataal geworden. Dit tot ver driet van de medewerkers, want stiekemweg was Mickey wel een beetje onderdeel gaan uitmaken van de club. Want een muis met zo'n sterke overlevingsdrang ver dient immers bewondering. Het werd hem vergeven dat hij de koekjes had opgegeten, en ook die stapels aangevreten papieren was niet erg. Mickey werd geac cepteerd. Maar nu is hij dood en daarom hebben de medewerkers hem gezamenlijk naar zijn laat ste rustplaats gebracht: de vuil container. VLISSINGEN - Een drijvende hijskraan tilt een deur van de Vlissingse keersluis bij de Koopmans haven uit het water. De deuren van zes bij tien meter gaan voor een opknapbeurt naar het magazijn van straalbedrijf Boone in Middelburg. Daar krijgen ze een nieuwe beschermlaag, een conserverende verf die de deuren tegen invloeden van buitenaf beschermt. Waterschap Zeeuwse Eilanden meldt dat zo'n on derhoudsbeurt om de vijftien jaar nodig is. Het herstellen van de deuren kost 650.000 euro. Naast het herstelwerk van de deuren wordt er ook mechanisch onderhoud aan de sluizen zelf uitgevoerd. Op de bruggen komt een nieuwe leu ning. De opknapbeurt duurt ongeveer drie maanden, maar omdat het werk van juli tot half augustus stil ligt vanwege vakantie, staat de afronding van de reparatie in september gepland. De Zierikzeese sluizen worden al enkele weken onder handen genomen. Het waterschap meldt dat tijdens de werkzaam heden de sluizen soms deels gestremd zijn voor het scheepvaartverkeer. foto Lex de Meester DOMBURG - Na herhaalde mislukte pogingen is het - aangepaste - plan voor de Domburgse Singel en om geving gisteren dan toch door de gemeenteraad van Veere aangeno men. Unaniem nog wel. Omdat het eindelijk minder 'lucht fietserij' is, verklaarde SGP'er P. de Visser. Dat was overdreven, meen de wethouder en partijgenoot J. Melse. Zo veel is er volgens hem nou ook weer niet veranderd ten opzichte van het plan dat twee jaar geleden werd afgeschoten. Op verzoek van meerdere fracties beloofde Melse nog eens goed te kijken naar de verkeersstromen na verplaatsing van de supermarkt en de parkeergelegenheid in het wes ten van het dorp. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 -0231231. het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27