Familie gm W PZC Vrijdag 20 april 2007 21 De minnares „Ik had net een zeer tamme re latie van vier jaar achter de rug en stond open voor spannende dingen. Hij had een serieuze re latie met nogal wat gedoe en vertelde daar uitgebreid over. Het klonk niet erg spannend. Enfin, diezelfde avond beland den wij in bed. Het was eigen lijk niet eens top. De volgende ochtend wist hij niet hoe snel hij mij de deur uit moest wer ken. Een half uur later zou zij ar riveren. De adrenaline spoot door mijn lijf. Ik liep op wolk jes door de stad. Hij had het er wel heel moeilijk mee, maar ik voelde me niet schuldig. Ik ging toch niet vreemd? Hij is er mee gestopt toen hij van pure zenuwen zijn fietsslot in de gracht liet vallen na een snel middagbezoekje aan mij. Dat vind ik prima. Het is wel weer mooi geweest." durend werden opgeruimd, aten 27 procent meer dan de studenten bij wie de botjes bleven liggen. Ptss-klachten minder met adrenaline-blokker Slaapproblemen en nachtmerries als gevolg van posttraumatische stressstoornis (ptss) nemen sterk af bij het gebruik van het middel prazosine, een molecuul dat de werking van adrenaline blokkeert. Dit concludeert M. Raskind (Uni versity of Washington, Seattle) op grond van onderzoek bij vijftig oorlogsveteranen. Prazosine is een goedkoop bloeddrukverlagend ge neesmiddel dat onder ander wordt ingezet bij de behandeling van het fenomeen van Raynaud ('koude' handen). Kinderen van te zware zwangeren vaak ook dik Vrouwen die tijdens de zwanger schap meer aankomen dan de richtlijnen voorschrijven, lopen een verhoogde kans dat hun kind gemakkelijk overgewicht krijgt. Dit constateert E. Oken in het vak blad American Journal of Obste trics and Gyneacology op grond van onderzoek onder 1044 vrou wen en hun kinderen op driejari ge leeftijd. Het is raadzaam de richtlijnen over de 'gezonde' toena me van het gewicht tijdens de zwangerschap naar beneden bij te stellen, oppert Oken. De bedrogene „Hij was met wat vrienden in Praag geweest. Eenmaal thuis vertelde hij plompverloren dat hij vreemd was gegaan. Het kwam niet als een grote verras sing. Bij vertrek en thuiskomst was hij niet bepaald enthou siast. Toch schrok ik en voelde ik me vies en teleurgesteld. Na tuurlijk was ik ook boos, maar ik bleef bij hem. Ik werd juist vreselijk bang dat het we uit el kaar zouden gaan. Het idee al leen te zijn, vond ik enger dan het idee met hem door te gaan. Na een tijdje ging het wel weer leuk tussen ons, maar dat vreemdgaan heeft mij onzeker gemaakt. Elke vrouw die langsloopt waar hij even naar kijkt, elk telefoonnum mer dat ik ergens zie slingeren, telkens als hij iets te laat thuis komt.... Dan breekt het zweet me uit. Hij zou toch niet weer? Terwijl ik weet dat hij niet ac- terbaks is. Hij heeft het tenslot te meteen verteld." De vreemdganger „Het was geen voorbedachte rade, maar.... Ergens heb ik het aan zien komen. Ik ging naar dat feestje ver weg waar mijn ex zou zijn. Met hem had ik destijds een nogal op seks ge baseerde verhouding. Mijn hui dige relatie is veel meer kame raadschap, verbondenheid en intimiteit. Maar de seks is niet echt spetterend. Dus tja, ik ging voor de bijl. Het was lek ker maar dezelfde nacht voelde ik me ontzettend schuldig. Ik raakte volkomen in paniek. Ik wil mijn partner niet kwijt. Nooit en voor niks of niemand. Berouw na de zonde dus. Ik heb het niet verteld. Laf, maar hij zou mij onmiddellijk ge dumpt hebben. En terecht. Dit mag nooit meer gebeuren." De betrokkenen blijven liever anoniem. Snuifje tuinaarde maakt je humeur beter Een beetje somber? Ga eens in de tuin met je neus op de grond lig gen. Prikkeling van het afweersys teem door de Mycobactyerium vac- cae, een onschuldige bacterie die voorkomt in vuil en aarde, stimu leert de aanmaak van serotonine, schrijft C. Lowry (universiteit Bris tol) in het vakblad Neuroscience op grond van onderzoek bij mui zen. Het effect op de stemming is vergelijkbaar met dat van antide pressiva. Een al te hygiënische om geving bevordert mogelijk het ont staan van depressies, aldus Lowry. Opgeruimde tafel stimuleert de eetlust Wie aan de voedselresten op tafel, bijvoorbeeld afgekloven kippenbot- jes, ziet hoeveel hij al gegeten heeft, eet minder dan iemand die dergelijke signalen niet krijgt. Dit schrijft C. Payne (Cornell Universi- tiy, Ithaca) in het vakblad Percep tual and Motor Skills. Payne liet vijftig studenten onbeperkt kip kluifjes eten tijdens de uitzending van de Super Bowl, om het kam pioenschap American football. De studenten bij wie de resten voort-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 21