De gereformeerden zijn terug aan de macht Meningen Garantie voor particulieren Koop 'm gerust met Autotrust autotrust Bel 0900-323 23 23 (lokaal tarief) of kijk op www.autotrust.nl garantie voor particuliere occasions ra LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl Popmuziek In de PZC van 12 april maakte co lumnist Willem van Dam zijn le zers deelgenoot van zijn frustratie als minnaar van popmuziek, in het bijzonder van de Stones. Zijn ouders verklaarden hem voor gek, zijn kinderen behandelen hem toe geeflijk. Ik heb zijn ontboezeming gelezen en er veel - niet alles - in herkend. Mijn generatie, groot ge worden in die tijd tussen twee we reldoorlogen, was de eerste 'lich ting' jongeren die ooit genoeg had van de populaire muziek. Melodie ën van Lehar, Johan Strauss, het Franse chanson enzovoort vonden in onze oren geen genade. Militai ren van het Amerikaanse leger brachten hier jazzmuziek, die door jonge leeftijdsgroepen wer den omarmd. De ouderen raakten overstuur. Toen ik de nieuwste Count Basie draaide en Lester Young zijn tenorsolo blies, vroeg mijn vader of neushorens mee speelden. Mijn moeder was wijs en liet ons onze gang gaan. Ik ben haar nog dankbaar. Minnaars van klassieke muziek vonden onze 'jeugdmuziek' een schande. In christelijke kringen werd gewaar schuwd tegen de muziek, die recht streeks uit de hel op ons afkwam. Dat is veertig, vijftig jaar geleden, mijn dochters hebben geen nega tief oordeel over hun vaders mu ziek. Mijn kleinzoon nog minder. A. Cornet Jasmijnstraat 1 Goes Sekte De heer Duco Kerssen doet in het stukje over de zevendedagsadven tisten (PZC, 14 april) wel een hele interessante uitspraak. Hij zegt, 'wij zijn geen sekte, maar een chris telijke kerk', zo'n beweging (een sekte) is er alleen maar op uit om mensen te beïnvloeden'. Hallo zeg, dat is toch precies wat de christelijke kerken al eeuwen lang doen. Hoe je de Bijbel dient te le zen, hoe je je dient te gedragen, welke kleren je (niet) aan mag, dat je zondig bent en zo kan ik nog wel een tijdje doorgaan. Wat mij betreft is het christendom in die zin de grootste sekte van allemaal! C. Steketee Bijsterweg 46, Oud-Sabbinge Zomer Over 'Zomer in Zeeland' is veel te zeggen. Columnist Rozendaal doet dat ook op een leuke manier in de krant van 18 april. Ik vind het ech ter jammer dat hij de Christenu nie en de zondag erbij haalt. Hij is volgens mij goed in staat origineel te zijn en een christelijke politieke partij en de zondagsheiliging er buiten te houden. Het lijkt erop dat christenen die de zondag als rustdag vieren toch nog indruk maken. Wanneer dat zo is dan kan ik er nog iets positiefs in zien. Toch een tip voor meneer Rozen- daal: Wees origineel zonder te kwetsen en probeer christelijke po litiek op de juiste waarde te schat ten. Overigens ben ik geen CU-stemmer. G. van Dijk Duke Ellingtonstraat 8, Middelburg Oostzee In de PZC van 17 april lees ik een verhaal waar ik echt niet vrolijk van word: Oostzee sterft lang zaam, zuurstoftekort, giftige algen. Honderden vierkante kilometers zijn al ecologisch dood zegt Marko Reinikainen. Diezelfde Marko zegt verderop: 'maar er is ook een suc cesverhaal': De zeehonden die er enkele decennia geleden nog maar met een paar duizend stuks voor kwamen zwemmen er nu met meer dan honderdduizend. Het zijn nu zeker rioolwater-happers geworden. Fantastisch toch dat de natuur zich zö snel aanpast! J. Koeman Polderweg 5, Kruiningen Dertien 2 Een kind van 13 kan volgens de rechter precies vertellen wat zij wel of niet wil op het gebied van seks (PZC, 17 april). Stille tochten aan de lopende band en over alle andere ellende maar te zwijgen. Mij is in de loop der jaren duide lijk geworden hoe dit komt. Er moeten in Nederland nog rechters uitgevonden worden die recht spreken en niet krom. R. Brasser Steengrachtstraat 39, Vlissingen Oud-Kamerlid Faber volgde Christenunie voor en bij" formatie. door Marcel de Jong Leeuwarden - De gereformeerden zijn terug aan de macht, met ruim een kwart van de bewindslieden en twee van de drie coalitiepartij leiders. Oud-Tweede Kamerlid Syt- ze Faber (CDA, 70) uit Leeuwar den observeerde een half jaar de Christenunie en schreef het boek 'De wet van de koestal'. Waarom wilde u als CDA'er de Christenunie volgen? „Dertig jaar geleden kwam ik uit de ARP-hoek namens het CDA in de Tweede Kamer. Het waren de laatste galmen van de ARP, een treurmars. Van de standpunten die toen opgeld deden in de ARP zie ik nu grote parallellen bij de J Christenunie van André Rouvoet. Zorg, milieu, kwetsbaarheid van asielzoekers, punten die ik de afge lopen jaren miste bij het CDA. Voor mij was het interessant om te zien of de Christenunie een po litieke wederopstanding was van de ARP. Eind augustus zag ik in de peilingen dat de grote drie par tijen op verlies stonden en de Christenunie groeide. Rouvoet werd een politieke factor, niet meer weg te denken." U mocht vanaf september alle verga deringen van de fractie en het forma tieteam van de Christenunie bijwo nen. Kreeg u gemakkelijk toegang? „Tot mijn verwondering was dat zo klaar. Toen ik voor het eerst bij een fractievergadering kwam, was ik verrast. Er zaten achttien tot twintig man. Iedereen was heel open. Veel jonge mensen en vrou wen, geen regenteske houding. Het beeld dat ik van de Christen- Unie had - wat stijfheid - ging aan diggelen." Moest u als oud-politicus bij die ver gaderingen vaak op uw tong bijten? „Nee, ik was het liefst zo onopval lend mogelijk aanwezig. Bij telefo nische vergaderingen hoopte ik dat ze vergaten dat ik meeluister de. Ik heb ook separate gesprekken met mensen gevoerd, maar Rou- 'Het beeld dat ik van de Christenunie had ging aan diggelen' voet heeft tijdens een officiële ver gadering slechts eenmaal mijn me ning gevraagd. Moest hij als poli tiek leider zitting nemen in het ka binet? Ik had net in mijn column in het Friesch Dagblad geschreven dat zoiets moest kunnen, hij wist mijn antwoord al." Wat voor indruk kreeg u van Rou voet? „Serieus, integer en nog niet ver pest door de macht. Geen lange te nen. Een geweldig politiek in stinct. Hij doet me denken aan oud-CDA-fractieleider Wim Aan- tjes. Ze leggen een directe relatie met het geloof De Bijbel is de norm, maar ze snappen dat ze nooit iets terecht kunnen brengen als er geen zedelijk draagvlak voor is. Daarom draaien ze geen wetten terug maar proberen ze het kwaad te reguleren." De Groninger universiteit heeft uitge rekend dat de Christenunie defor matie gewonnen heeft. Mee eens? „Nee. De Christenunie zat met haar standpunten vaak al tussen CDA en PvdA in. De afspraken kwamen als gebraden duiven aan vliegen. Politiek gezien heeft het CDA de formatie gewonnen. De partij bewoog niet, heeft het Irak-onderzoek tegengehouden en de hypotheekrenteaftrek onaan tastbaar gehouden. Voor het gene raal pardon heeft het CDA wissel geld gekregen, terwijl dit al door een Kamermeerderheid geregeld was. Jan Peter Balkenende en Maxi me Verhagen waren de beste en hardste onderhandelaars. Wouter Bos was niet tegen hen opgewas sen. De PvdA heeft na de verkie zingen ook de formatie verloren." „Balkenende en Bos wilden terug naar twaalf ministers en geen pro grammaministers. De Christenu nie zorgde ervoor dat er zestien mi nisters kwamen en kreeg er niet één maar twee. Hoewel Rouvoet getalsmatig zijn zin kreeg, vind ik dit niet goed doordacht. De vice- premier is nu minister van leugd en Gezin, een post die Balkenende en Bos niet nodig vonden. In plaats daarvan had Rouvoet het zwaardere Sociale Zaken kunnen krijgen." PZC Vrijdag 20 april 2007 J 1 1 :r Hoe verkoopt u uw auto sneller en voor een betere prijs? Met Autotrust garantie natuurlijk! 6 maanden garantie, net als bij de dealer. Uw koper de zekerheid, u geen gezeur achteraf! Reageer nu en wij doen u een interessante aanbieding! Sytze Faber: De wet van de koestal. Balans, Amsterdam, 176 bladzijden, 15 euro. unigarant I ANWB www.autotrust.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11