Integratie gehandicapten via catwalk Acht mensen weg bij rechtbank InClUSie jS VOOr iedefeeil PZC Donderdag 19 april 2007 31 Waarom Evianne van Gijn de beste kandidaat is voor Mis-verkiezing? „Omdat ik de mooiste ben!' foto Lex de Meester Middelburgse studente zit bij de laatste twintig voor mis-verkiezing. door Marcel Modde middelburg - Krap achttien jaar, maar helemaal klaar voor het am bassadeurschap, Want de maat schappij kan leren van mensen met een handicap, zegt Evianne van Gijn zelfverzekerd. Mooi, zelfbewust, ambitieus en tussen de 18 en 30 jaar. Tot zover een miss-verkiezing als alle ande ren. Bijzonder wordt het pas door de toevoeging 'zichtbaar gehandi capt' in de achtergrondinfomatie van de organiserende Tros TV. De winnares krijgt niet alleen de felbe geerde tiara, maar wordt ook voor een jaar 'Ambassadeur van Onbe perkt Nederland'. Om die status te bereiken, moet Evianne wel negentien concurren ten verslaan. De eerste voorronde heeft ze glansrijk doorstaan. Nu is het woord aan het grote publiek, dat tot 6 mei de mogelijkheid heeft zijn stem uit te brengen. Dat kan via internet of telefonisch. De laatste twaalf gaan door naar de te levisiefinale op 6 juni. De eerstejaars studente psycholo gie en rechten aan de Roosevelt Academie in Middelburg lijdt aan een botziekte. „Ik moet heel voor zichtig zijn dat ik niet val of ergens tegenaan stoot. Nu ik uitgegroeid ben wordt het wat minder, maar als kind heb ik elk jaar wel iets ge broken. Mijn been in totaal zestien keer." Uit voorzorg zit Evianne daarom in een rolstoel, of loopt ze er - ter ondersteuning - achter. Haar handicap is tevens haar grote drijfveer mee te doen aan de 'mis(s)-verkiezing'. „Het is heel be langrijk dat mensen met een han dicap worden geaccepteerd door 'Het is belangrijk te laten zien dat mensen met een handicap ook mooi zijn' de samenleving. Zelf heb ik erva ren hoe het voelt om er niet bij te horen. Ik werd gepest, sommigen vonden het lollig steeds spijkers in de banden van mijn rolstoel te ste ken. Ik kon ook nooit meedoen met de gymles, ben nooit op schoolkamp geweest. Het gevolg was dat ik mijn beperking zelf ook alleen maar als een last zag. Maar ik héb nu eenmaal deze handicap en kan heel veel andere dingen wél. Eén van de sterke punten van gehandicapten is, dat ze door hun persoonlijke ervaringen een groot doorzettingsvermogen en een posi tieve instelling hebben ontwik keld. Dat kan zeker meerwaarde hebben voor de samenleving en het bedrijfsleven. Die boodschap wil ik als ambassadeur graag door geven." De Middelburgse beschouwt een miss-verkiezing als een uitgelezen platform om de integratie van ge handicapten te bevorderen. „Het is belangrijk te laten zien dat men sen met een handicap ook ge woon mooi kunnen zijn. Dus waarom zou ik daar niet aan mee doen?" Om de finale te bereiken, is Evian ne afhankelijk van voorkeurstem men. Haar studiegenoten worden via mail en posters tot actie bewo gen, flyers om uit te delen zijn in de maak, regionale en landelijke media benaderd met het verzoek om een interview. „Ik word enorm gesteund door mijn klasge noten, met lieve kaartjes en zo. Dat stimuleert enorm!" Nou voe ren alle kandidaten een diploma tiek offensief, dus wat maakt Evianne doorslaggevend? Ze twij felt geen moment: „Omdat ik de mooiste ben!" www.tros.nl/misverkiezing middelburg - De reorganisatie van de rechtbank is erop gericht de dienstverlening aan de recht spraak te verbeteren. De onderne mingsraad vraagt zich echter af of door het schrappen van zes ar beidsplaatsen op het bedrijfsbu reau dat werk nog wel voldoende kwaliteit heeft, zegt voorzitter B. de Roos. Het bedrijfsbureau omvat behalve afdelingen als personeelszaken en financiën ook de facilitaire dienst (van bodedienst tot bibliotheek en beveiliging). „We willen een cul tuuromslag maken van beheers- dienst naar dienstverlening", ver klaart rechtbankpresident L.A.M. van Dijke. „We kunnen bijvoor beeld ook een extra rechter aanne men, zodat de zittende rechters tijd krijgen voor verplichte scho ling. Dat is een eis waaraan ze nu niet kunnen voldoen." Het bedrijfsbureau moet inkrim pen van 37 naar 31 arbeidsplaatsen. Van Dijke hoopt de reorganisatie in september af te ronden. De acht betrokken medewerkers worden begeleid naar ander werk binnen of buiten justitie. Het sociaal plan heeft een looptijd van twee jaar. Platform mikt op plaats in samenleving voor iedereen. door René Schrier middelburg - Het eerste Platform Inclusie van Nederland is woens dag in Middelburg geïnstalleerd. Met Inclusie wordt bedoeld dat al le mensen recht hebben op een volwaardige plaats in de maat schappij, dus ook mensen met een beperking. Aanvankelijk, zo werd uit woor den van een van de initiatiefne mers, Emrny de Kraker, duidelijk, gingen veel mensen er van uit dat Inclusie zich alleen richt op men sen met een (geestelijke) handicap en hun functioneren in een 'gewo ne' school. Maar ook voor kinde ren met taal- of opvoedingsproble men, leerachterstanden, mensen met een andere huidskleur of bij voorbeeld geloof geldt Inclusie. Het platform krijgt als taak allerlei initiatieven op dat terrein te bun delen en te ondersteunen, omdat verschillende instanties en scholen er al mee bezig zijn zonder dat ze dat zelf in de gaten hebben. Om die initiatieven bij elkaar te breng en werd gisteren ook de website inclusiezeeland.nl in gebruik geno men. De Amerikaan Robert Shalock, een autoriteit op dit terrein, vertel de bij de installatie van het plat form dat inclusie alles te maken heeft met de kwaliteit van het be staan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 71