Patstelling rond dorpsraad Nieuwdorp wil bouwen ^J&Edk Drogerij Kortgene wint zaak Avondvierdaagse met een duwtje Jarig café deelt strandasbak uit B PZC Donderdag 19 april 2007 29 domburg - Eigenaar Frits Biesen van café Tramzicht in Domburg heeft gisteravond een strandasbak overhandigd aan L. Fransen van de Stichting Strandexploitatie Wal cheren. De uitbaters van het café hebben tienduizend van deze as bakken laten maken. Van de zo mer gaat het personeel van Tram- zicht ze op het strand uitdelen aan rokers. Tramzicht doet de asbak ken cadeau vanwege het honderd jarig bestaan van het café, dat gis teravond werd gevierd. Honder den genodigden waren tijdens de feestavond aanwezig. Bij vertrek kregen zij een speciaal voor het ju bileum gemaakte kalender met fo to's van toen en nu. B en W Reimerswaal en bewonersclub Hansweert uitgepraat. door Luc Oggel HANSWEERT - De opheffing van de dorpsraad Hansweert is zo goed als zeker, nu het orgaan en het col lege van burgemeester en wethou ders van de gemeente Reimers waal in een impasse zijn beland. Beide partijen verwijten elkaar slecht te communiceren en geven aan op deze manier niet verder te willen. Een voor volgende week woens dag geplande ondertekening van een convenant met afspraken over hoe met elkaar om te gaan, gaat daarom niet door en ook een door het college aangeboden etentje ter ere van het tienjarig bestaan van de dorpsraad is van de baan. De verhouding was al langere tijd verre van optimaal. Volgens voor zitter A. Kortlever wordt de dorps raad te vaak gepasseerd in zaken die het dorp aangaan. Een recent overleg tussen een inwoner van Hansweert en twee wethouders was voor de dorpsraad aanleiding om de boel op scherp te zetten door te dreigen het convenant niet te ondertekenen. Wethouder H. de Kunder vindt dat 'geen manier van doen'. „Het is het goed recht van mensen om een gesprek aan te vragen met het college, het is niet altijd wenselijk om daar de dorpsraad bij te betrek ken." Volgens De Kunder en collega-wet houder J. Sinke valt met een deel van het bestuur van de dorpsraad niet te praten. „Jammer, want we hechten als college wel aan de dorpsraden. We willen ook over leggen over wezenlijke zaken, maar dan wel op basis van gelijk waardigheid. We hebben geen zin om ons te laten gijzelen en ons steeds zwart te laten maken." Kortlever noemt de opstelling van De dorpsraad Hansweert heft zichzelf vrijwel zeker op nu een dieptepunt is bereikt in de ver houding met het college van Rei merswaal. het college 'kinderachtig'. „We be leggen op korte termijn een verga dering en het is voor 99,9 procent zeker dat we onszelf opheffen." Sinke en De Kunder reageren schouderophalend. „Het zij zo. We betreuren deze gang van za ken wel, maar zo kunnen we niet verder." Kortlever waarschuwt dat de dorpsraad in geval van opheffing ook geen hand- en spandiensten meer zal verlenen in de voorberei ding op en tijdens de openings voorstellingen van het Zeeland Na zomer Festival (ZNF), waar Hans- weert dit jaar voor is uitverkoren. Geen probleem, stellen beide wet houders. „Er zijn mensen genoeg die daar aan willen meewerken." Provincie stelt volgens rechter onredelijke onderzoekseisen. DEN HAAG - De Raad van State is het eens met groenvoerdrogerij J. Timmerman in Kortgene, dat de provincie Zeeland onredelijke on derzoekseisen aan het bedrijf heeft gesteld. Zo eiste Zeeland dat het bedrijf een aantal stof- en PAK-onderzoe- ken van enkele tienduizenden eu ro's zou doen. Nog meer vreesde Timmerman dat de provincie op basis van die onderzoeken via de milieuvergunning een aanpassing van de schoorsteen eist om 'nog' beter de stofuitstoot te kunnen meten. Volgens Timmerman praat je dan al gauw over een investering van twee miljoen euro, omdat de hui dige schoorsteen geen dragend ver mogen heeft om een meetinstalla- tie te kunnen dragen. De Raad van State vind de onder zoekskosten niet in verhouding staan tot het milieubelang dat er mee gediend wordt. De Raad van State stelt onder meer vast dat het bedrijf al voldoet aan de landelijke regels en normen voor de uitstoot van kankerverwekkende PAK's. Meer onderzoek is niet nodig. HEINKENSZAND - Bewoners van zorgwoonvorm het pittigst is voor de duwende begeleiders. De ze. Drie vrouwen organiseren de laatste jaren de De Koriander in Heinkenszand rijden en lopen A4D, zoals die in Heinkenszand heet, brengt ook avondvierdaagse in Heinkenszand: Lenie Reijn- voor het eerst mee in de plaatselijke avondvier- woensdagavond weer dik vierhonderd mensen ders, Frieda van der Does en Diane Bruijnzeel. Ve- daagse. Het is een tocht van vijf kilometer, die op de been. Vanavond onthaalt fanfare Euterpe Ie vrijwilligers helpen erbij. foto Willem Mieras Jongeren trekken weg naar Goes of Heinkenszand. door Harmen van der Werf NIEUWDORP - Nieuwbouw is hard nodig in Nieuwdorp. longeren die op zoek zijn naar een huis, vertrek ken noodgedwongen naar Goes of Heinkenszand. En dat gaat bewo ners van Nieuwdorp aan het hart, bleek gisteravond op de jaarverga dering van de dorpsraad. In Nieuwdorp zit wel nieuwbouw in de pen. Aannemingsbedrijf Ot- te uit Nieuwdorp werkt aan de bouw van acht woningen in Cou- dorp's Hofje. Dé beloftevolste wo ningbouwlocatie in Nieuwdorp is echter het terrein van transportbe drijf Boot en Buteijn. Dat terrein ligt aan de goede kant van het dorp, vrij ver van het haven- en in dustriegebied Vlissingen-Oost. Dit is een groot voordeel, maar er lijkt weinig schot in dit project te zit ten. Tot ergernis van voorzitter Jan Polderdijk van de dorpsraad, liet hij gisteravond duidelijk doorsche meren. „Eén of andere projectontwikke laar is al een hele tijd bezig met Boot en Buteijn", aldus Polderdijk, „maar we horen niets. We kunnen Boot en Buteijn beter vergeten en Dorpsraad is wachten op ontwik- keling terrein transportbedrijf Boot en Buteijn langzamerhand beu en wil ergens anders een kleinschalige nieuwbouwlocatie. op een andere plek inzetten." Op het terrein van Boot en Buteijn kunnen ineens meer dan veertig woningen komen. Dat schrikt de dorpsraad ook af Secretaris Hans van Dam merkte op: „Het is voor een dorp als Nieuwdorp veel beter als er twee, drie of vier huizen in een jaar worden gebouwd." De dorpsraad heeft al een locatie in beeld, noordelijk van het oude dorp, bij het Steketeepad, ruwweg richting Lewedorp. Jongeren moe ten daar de kans krijgen een huis te bouwen, aldus Polderdijk. Een dorpsraadbezoeker viel hem bij: „Ik vind het goed dat jullie je druk maken over dingen als dat nieuwe bedrijventerrein Sloepoort, maar nieuwbouw is gewoon het belang rijkst." middelburg - Een 43-jarige man uit Yerseke hoeft voor misbruik van drie nichtjes niet de gevange nis in. Een celstraf zou zijn gezin, met acht kinderen, te zwaar tref fen omdat hij kostwinner is. Het Openbaar Ministerie had drie jaar cel geëist. De rechtbank legde de man wel een voorwaardelijke celstraf van één jaar en de maximale werkstraf van 240 uur op. Bovendien moet hij doorgaan met zijn behandeling in een kliniek. Ook vanwege die behandeling vond de rechtbank een celstraf onverstandig. De drie meisjes zijn gedurende vijf jaar - van hun achtste tot hun der tiende - stelselmatig misbruik door hun neef Zij worden 110 steeds behandeld bij Emergis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69