Sluipende automobilist beloond met aanleg van fietspad door De Poel met patronen Bad niet langer open Hof ziet geen bewijs stalking WÊ M u Lezing over poppenhuis Sloop voor nieuwe school Een huis in het buitenland? IITimOROTTERDAM Ahoy. gratis entreebewijs bpzc Donderdag 19 april 2007 27 Auto gelanceerd bij doseerinstallatie in route Goes-Heinkenszand mei 2003. De installatie was gericht tegen sluipverkeer door De Poel. foto Erik Schwartz Waterschap Zeeuwse Eilanden geeft 'verlies' ruiterlijk toe. door Harmen van der Werf heinkenszand - En de winnaar is: de automobilist. Waterschapsbe stuurder Bert van de Hoef geeft het ruiterlijk toe. De beslissing om een vrij liggend fietspad aan te leg gen door De Poel was niet de eer ste keuze van waterschap Zeeuwse Eilanden. „We hebben van alles ge probeerd om De Poel autoluw te krijgen, maar dat is niet gelukt. Je moet dan wel iets anders doen om de verkeersveiligheid voor fietsers te verbeteren." Zeeuwse Eilanden heeft met drem pels in de polder, op de Noord- hoekweg, én een doseerinstallatie bij Hotel Goes getracht het auto- stand. De kinderen snijden zelf vormpjes in aardappels en stem- plen om beurten op een groot vel in verschillende kleuren. Het hele groepje heeft binnen de kortste ke ren in de gaten dat je moet overleg gen om een mooi patroon te krij- 'Het lijkt glad niet op rekenen, het is echt heel veel leuker' gen. Al heel snel blijkt dat er ook aangename verrassingen kunnen voortkomen uit consequent stem pelen. Opvallend is het verschil in aan pak tussen een groep jongens en eën groep meisjes. De meisjes heb- sluipverkeer door De Poel te ont moedigen. Tevergeefs. De drem pels waren binnen de korste keren gesloopt. Het waterschap zelfheeft de doseerinstallatie in 2003 alweer vrij snel weggehaald, nadat een au tomobiliste was gelanceerd door de doseerpaal die uit het wegdek kwam. Tegen automobilisten die door De Poel van Heinkenszand naar Goes willen en terug, bleek geen kruid gewassen. Maar de druk om iets aan de verkeersveiligheid voor fiet sers te doen groeide, nadat duide lijk werd dat Heinkenszand niet eerder dan in 2012 een eigen aan sluiting op rijksweg A58 krijgt. Met die aansluiting komt er pas een aantrekkelijk alternatief voor sluipverkeer door De Poel. Borselse dorpsraden, de Fietsers bond, de provincie, de gemeenten ben ruiten, hartjes en rondjes uit de aardappelen gesneden en de jongens maken alle letters van de naam Yerseke. Die volgorde staat dus al vast. De jongens zullen de patronen in de kleur moeten zoe ken. Scholen die meedoen aan de Gro te Rekendag krijgen het onwikke- lingsmateriaal uit Utrecht, maar zij passen het zelf in in het lespro gramma. Op de Ds Kerstenschool blijft de activiteit niet beperkt tot één dag. Adjunct-directeur EJ. de Korte legt uit dat bij voorkeur vóór de ochtendpauze wordt gere kend. Andere vakken moeten ook worden geleerd. Dat betekent voor de kinderen van groep vijf dat zij gisteren niet voor het laatst zo leuk hebben zitten rekenen. Goes en Borsele, ze deden alle maal een dringend beroep op Zeeuwse Eilanden om snel werk te maken van een vrijliggend fiets pad. Het waterschapsbestuur ging onlangs overstag, met als addertje onder het gras dat van Goes en Borsele ook een bijdrage wordt ver wacht. Beide gemeenten stribbelden eerst tegen. Met name Borsele maakte er een principezaak van dat het waterschap voor eigen wegen moet zorgen. 'Want wij vragen het waterschap evenmin om geld voor gemeentewegen'. Borsele is inmiddels 'om'. Al is het via een omweg. Borsele meldde deze week 100.000 euro bij de provincie aan te vragen voor het fietspad door De Poel, uit de brede doeluitke ring waarvan altijd een deel voor gemeenten is. tholen - De zwembaden in Tho- len en Sint-Maartensdijk gaan vooralsnog niet langer open, zoals de WD graag wil. De partij vindt het vreemd dat de baden tussen de middag een half uur dichtgaan en op zondag pas 's De kans dat Borsele dit geld krijgt, is aldus provincieambtenaar Wim Kant 'vrij groot'. En hoe zit het met de 100.000 euro van Goes? „Wij gaan dat waarschijnlijk zelf fi nancieren", volgens een woord voerster. Goes heeft al geld uit het provinciale potje gekregen voor een fietstunneltje vlakbij McDo nald's, ook in de route Goes-Hein kenszand. Het tunneltje wordt eind dit jaar gebouwd. Het fietspad door De Poel - vanaf de Verbatelweg, door het Poelbos over de A58 naar de Noordhoek- weg - laat vooral vanwege grond verwerving langer op zich wach ten, tot in 2009, denkt waterschap per Van de Hoef De financiën zijn in elk geval bijna rond, met 1,2 mil joen van het waterschap, 2 ton van de provincie en uitzicht op 2 ton van Goes/Borsele. middags openen. Bij PvdA en ABT vindt ze enige steun, maar de chris telijke partijen vinden dat de WD een probleem creëert dat er niet is. Algesproken is nu dat de liberalen zelf eerst aan moeten tonen dat be zoekers een verruiming willen. den haag - Een 37-jarige man uit Nisse die door de Middelburgse politierechter was veroordeeld we gens stalking van zijn ex-echtgeno te, is alsnog vrijuitgegaan. Het gerechtshof in Den Haag heeft de ontkennende man in hoger be roep vrijgesproken wegens gebrek aan bewijs. De politierechter in Middelburg had hem een werk straf van zestig uur opgelegd, om dat de man in 2005 binnen twee maanden tijd zo'n zestig maal had gebeld naar zijn ex uit Goes. Volgens de man waren die tele foontjes bedoeld voor zijn kinde ren of voor gesprekken over de moeizaam verlopende boedelschei ding en financiële perikelen, waar bij zijn ex telkens had opgehangen voor hij iets kon zeggen. Volgens de ex was het juist de man geweest die telkens ophing zonder iets te zeggen. Twee weken geleden had de hofaanklaagster al een mildere straf geëist dan door de politierechter was opgelegd: een boete van 250 euro naast een geheel voorwaardelijke werkstraf van zestig uur. Maar het hof achtte niet bewezen dat de telefoontjes die de man pleegde juridisch gezien een 'stel selmatige inbreuk op de privacy' van de ex-echtgenote vormden. goes - Christi van Soelen geeft maandag 23 april in Historisch Mu seum de Bevelanden een lezing over poppenhuizen. Ze vertelt over het ontstaan van poppenhuiskabinetten, de relatie tussen economie en poppenhui zen en waarom deze zo duidelijk bij de middenstand en regenten behoorden. Aanmelden via info@hmdb.nl of via 0113 - 228883 's-heerenhoek - Ter voorbereiding van de bouw van de nieuwe Don Bosco-basisschool in 's-Heeren- hoek is deze week sloopwerk ver richt. De school waarvoor 9 mei of ficieel de eerste paal wordt gesla gen, komt dichtbij de 'oudbouw' aan de Deken Tomaslaan, direct naast de bestaande gymzaal. Een stukje daarvan is nu gesloopt. De school met ook de peuterspeelzaal moet eind april 2008 klaar zijn. Open vr 12 - 17 uur zalzo 10 - 17 uur Ahoy'-weg 10 Rotterdam Toegangsprijs NATIONAL IS E C O N D HOME EXPO Print uw Lê Lezingen worden verzorgd door mOndi.nS 20 21 22 APRIL 200/ AHOY via www.immo- intemational.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67