PZC Gift stoelt op Bevelandse wortels Poelhoek ook welzijnscentrum 25 33 31 Wij geven u de helft cadeau! Weer bedrijfsauto van Delta beschadigd geraakt bij brand Bagger Minister wenst bundeling krachten brandweer Tip? redgoes@pzc.nl Evianne van Gijn op weg naar finale mis-verkiezing Donderdag 19 april 2007 Familie in de Zak maakt einde aan raadsel rond schenking aan museum. door Frank Balkenende goes - De Hellevoetsluisse vrouw die Historisch Museum De Beve lander! in Goes zes ton nalaat, heeft wel degelijk wortels in Zee land. De moeder van de eind maart overleden Cornelia Jacomi- na van der Linden is geboren en getogen in het Zuid-Bevelandse Driewegen. En daar woont nog steeds familie. In het testament van Corrie van der Linden, die 91 jaar is gewor den, staat dat haar vermogen (1,3 miljoen euro) gelijkelijk verdeeld moet worden over Historisch Mu seum Brielle (vlakbij haar woon plaats Hellevoetsluis) en het Beve landse museum in Goes. Het museumbestuur en directeur Hans Oomen waren blij met die royale schenking, maar begrepen niet waarom de vrouw het Beve landse museum had uitverkoren. Daarover stond niets in haar testa ment. Niemand kon er ook een verklaring voor geven. Volgens de notaris, Van der Lin dens buren in Hellevoetsluis en personeel van het Hellevoetsluisse verpleeghuis Grootenhoek waar ze De vrouw uit Hellevoetsluis die Historisch Museum De Bevelan- den zes ton naiaat, heeft Zeeuw se wortels. Het museum had eerst geen idee van haar motief. de laatste jaren verbleef, had ze geen familie meer, althans die viel niet te traceren. Haar enige broer Wim van der Linden - ze had geen zussen - was al enkele jaren terug overleden. Toch heeft de weldoenster Zeeuws bloed. Haar moeder Lena Maria van Loo (1885-1946) is geboren en getogen in Driewegen. Ze trouwde met Willem Cornelis van der Lin den en woonde her en der in Ne derland, maar het langst in Nieu- wenhoorn, vlakbij Hellevoetsluis. Bij Mina van Loo (87) in Driewe gen ging dan ook een lampje bran den toen ze over de schenking las. „Ik dacht, dat zal toch niet Corrie van tante Lena zijn? Warempel, dus toch. Corrie is een nicht van me, maar ik heb haar voor het laatst gezien in 1980 op een begra fenis van haar schoonzuster." Mina's fotoalbum bevat nog enke le foto's van Corrie van der Lin den en haar broer Wim. Ze date ren uit de jaren twintig van de vo rige eeuw. ,,'t Was een lief meisje. Jammer genoeg had ik al heel lang geen contact meer met mijn nicht je. 't Is meer dan een kwart eeuw geleden." Ook neef Jan van Loo (85) en zijn vrouw Jacoba (81) uit Ovezande waren haar uit het oog verloren. Op de erfenis willen ze geen aanspraak maken, voor zover dat mogelijk zou zijn. „Nee hoor, 't museum is er goed mee." Oomen is blij dat het raadsel van de gulle geefster zich ontrafelt. Als dank krijgt zij een plaquette in het museum in Goes. Uit het fotoalbum van Mina van Loo uit Driewegen: gulle geefster Corrie van der Linden, die zes ton nalaat aan het Bevelandse museum in Goes, samen met haar broer Wim. De foto moet rond 1920 zijn gemaakt. Keizer Karei staat gewoon in museum goes - Het vergulde beeld van Kei zer Karei V dat in vroeger eeuwen boven de stadhuisdeur in Goes hing en binnenkort gerestaureerd wordt, is te bewonderen in Histo risch Museum De Bevelanden. Het staat niet, zoals eerder gemeld, te verstoffen in een depot. Het mu seum kreeg vervolgens allerlei ver zoeken om het beeld over te ne men. Volgens museumdirecteur H. Oomen blijft de keizer echter in Goes. Seniorencomplex in Goes-Zuid springplank voor wijkactiviteiten. door Frank Balkenende goes - Goes heeft er weer een ap partementengebouw bij. Gisteren opende gedeputeerde G. Heukel- omn (SGP, zorg) het seniorencom plex aan de Beukenstraat in Goes-Zuid. Na de opening werd ook een sa menwerkingsovereenkomst gete kend. De Stichting Maatschappe lijk Werk 8c Welzijn Oosterschel- deregio (SMWO) en Zorggroep Ter Weel slaan de handen ineen om vanuit Poelhoek de wijk aller lei welzijnsactiviteiten aan te bie den. Dat is mogelijk door subsidie van de provincie. Poelhoek is een gezamenlijk woon project van de Regionale Woning bouwvereniging Samenwerking (RWS) en Marsaki, de projectont wikkelaar en dochteronderneming van zes Zeeuwse corporaties. Het gebouw telt 63 appartemen ten, bedoeld voor senioren. Tien daarvan zijn koop. Bewoners kun nen elkaar ontmoeten in het atri um met binnentuin. Ook telt het complex een parkeerkelder. Op verzoek levert buurman Ter Weel thuiszorg of andere facilitei ten, zoals maaltijden. Ook huurt het zorgcentrum ruimte voor dag- verzorging in Poelhoek. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. JTfóv het alfabet van Zeeland Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800- 0231231. vlissingen - Een bedrijfsauto van energiebedrijf Delta is dinsdag avond rond 2t.45 uur in Vlissingen beschadigd geraakt door brand. De politie vermoedt dat het vuur is aangestoken. De auto stond gepar keerd aan de Tobagolaan. De eige naar heeft de brand geblust. De schade bedraagt een paar honderd euro. Vrijdagavond brandde een auto van Delta uit in Vlissingen. Deze stond geparkeerd aan de Vre- denhoflaan, in dezelfde buurt als de Tobagolaan. Ook hier was spra ke van brandstichting. Delta heeft de zaak in onderzoek. Wm fwsmEZaJS» H Tip? redactie@pzc.nl Jaren geleden is het. Die ongeluk kige dag dat die Vlissingse met haar zoontje de eendjes ging voe ren in de watergang. Ze weet nog steeds hoe het klonk toen mét het broodkruim er nog wat anders van haar hand vloog. Het klonk als ting-plop. En toen lag haar trouwring in het water. Ze kreeg hoop toen de gemeente onlangs baggeraars de water gang liet verdiepen. Maar de werklui die ze aansprak op een mogelijke ontdekking van het kleinood gaven haar weinig kans. Laatst waren ze klaar met de klus. Tijdens het rondje met de hond zag ze de baggeraars af rondend werk verrichten. Maar eer ze kon informeren naar een vondst kreeg ze iets te horen wat haar nog lang zal bijblijven. De lieden plaatsten hun handen uit gespreid naast hun oren en zon gen: 'Naa, na, nana, na!'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65