Binnenland Toeslag daalt voor huurder Kamer wil uitbuiters van Polen aanpakken Angst voor natuurramp in Nederland neemt toe Blazen voor nieuw windpark versluis willeboer-»/ Kabinet legt nieuwe korting op van ruim een euro per maand. den haag - De huurtoeslag wordt vanaf juli dit jaar verder gekort. Het gaat om een nieuwe korting van ruim een euro per maand. Dat is het gevolg van een bezuinigings- besluit van het kabinet-Balkenen de 2. Destijds gaf minister Dekker een korting op de huurtoeslag, die gaandeweg oploopt en uiteindelijk een bezuiniging van 210 miljoen euro moet opleveren. Inmiddels is de toeslag al met 17 euro per maand verlaagd, en in juli volgt een nieuwe, kleine verlaging. De net aangetreden minister van Volkshuisvesting Vogelaar zei giste ren in de Tweede Kamer dat ze de korting die in juli ingaat niet meer kan vermijden. Ze zegde toe op zoek te gaan naar geld om deze korting met terugwerkende kracht ongedaan te maken. Dat zal echter pas volgend jaar gebeuren. De Woonbond is blij met de toezeg ging van Vogelaar, maar wil dat ook de rest van de korting wordt teruggedraaid. pzc Donderdag 19 april 2007 I 5 egmond - Prins Willem-Alexander verrichtte gis terochtend de symbolische openingshandeling voor het windpark in Egmond aan Zee, door sa men met twee kinderen te blazen tegen kleine molentjes. Het windpark heet officieel 'offshore windfarm Egmond aan Zee'. Dit park, dat bestaat uit 36 windturbines met een totale capaciteit van 108 Megawatt, is op initiatief van de Nederland se overheid gebouwd en is in uitvoering geno men door een samenwerkingsverband tussen Shell en Nuon. foto Robin Utrecht/ANP Boete voor ontduiken minimumloon in geen verhouding tot winst. DEN haag - Uitbuiting van werkne mers moet volgens CDA en PvdA harder worden aangepakt als de grenzen volledig opengaan voor Polen en andere werknemers uit Oost-Europa. Tweede Kamerlid E. van Hijum van het CDA zei giste ren dat boetes voor het ontduiken van het minimumloon nu in geen verhouding staan tot de winst die met de fraude wordt gemaakt. Ka merlid Heerts van coalitiegenoot PvdA zei dat 'werk moet lonen en fraude niet'. Naast een hogere boe te wil hij ook regelen dat werkge vers die worden gepakt op onder betaling, altijd alsnog het achter stallige salaris, premies en belastin gen moeten ophoesten. Door con structies met malafide uitzendbu reaus weten foute werkgevers vol gens Heerts nu hun verantwoorde- CDA en PvdA willen hogere boe- tes voor het ontduiken van het minimumloon voor werknemers uit het buitenland. Frauderen zou nu nog ionend zijn. lijkheid voor onderbetaling en (on)veilige werkomstandigheden te ontlopen. Morgen debatteert de Kamer over het openstellen van de grenzen voor Polen. CDA en PvdA willen dat minister Donner (Sociale Zaken) de garantie geeft dat de Arbeidsinspectie kan optre den tegen illegale arbeid. Zo moet volgens Van Hijum de pakkans omhoog van minder dan 10 pro cent naar 25 procent. Ook moet de boete voor ontduiking van het mi nimumloon gelijk getrokken wor den met de sanctie voor het ille gaal inhuren van vreemdelingen. Nu bedraagt de boete per onderbe taalde werknemer maximaal 6700 euro. Terwijl werkgevers volgens de Wet arbeid vreemdelingen 8000 euro moeten betalen voor el ke illegaal die ze aan het werk zet ten. Donner wil dat Polen vanaf 1 mei zonder werkvergunning in Neder land aan de slag kunnen. Bij het CDA staat de datum van 1 mei niet ter discussie. Van Hijum vreest niet voor verdringing van Nederlands personeel. Hij meent dat de groeiende economie kampt met toenemende tekorten aan per soneel. den haag - De angst voor een ter roristische aanslag is de afgelopen twee jaar afgenomen en verscho ven naar de angst voor een kli maatramp. Dat blijkt uit een en quête onder ruim duizend Neder landers in opdracht van het Natio naal Comité 4 en 5 mei. Was in 2005 nog 61 procent van de bevolking bevreesd voor terro risme, nu is dat minder dan de helft (47 procent). De angst voor natuurrampen groeide daarente gen in dezelfde tijd van dertig pro cent naar veertig procent. Aktie autobedrijf van Strien - VW - Audi - Car Village - Goes vraagt ter gelegenheid van de opening van het nieuwe bedrijf op 19 april 2007 de genodigden een bijdrage voor de inrichting van een afdeling auto techniek op de Don Bosco School in Cambodja. Stichting Sawasdee Kinder Fonds ING bank nr 65.07.90.782 Stichting Don Bosco Rabobank nr 38.53.77.274 website www.cambodja-sawasdee.nl e-mail info@cambodja-sawasdee.n Het adres voor kunststof kozijnen www.versluisenwilleboer.nl -vfv

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5