Spelenderwijs beter leren rekenen Schaduw geen kapreden Borden blijven bij paviljoens NIEUW. VOLVO V50 SPORT Z pzc Donderdag 19 april 2007 29 Wethouder Wille brengt provinciebestuur op andere gedachten. door Frank van Cooten SLUIS - De reclameborden van de strandpaviljoens aan de West-Zeeuws-Vlaamse kust mo gen dit jaar blijven staan. De provincie gelastte de paviljoen houders eerder deze week hun bor den langs de weg onder aan de dijk weg te halen, omdat ze in strijd zouden zijn met de land schapsverordening Zeeland. De borden zorgen voor landschapsver vuiling en staan te ver af van de strandtenten, oordeelde het dage lijks provinciebestuur. Paviljoenhouders vinden deze handhavingsactie kinderachtig en te gek voor woorden. „Hoe moe ten toeristen ons straks nog vin den", vroeg voorzitter I. Bonne- veld-van Liere van de vereniging van strandpaviljoenhouders zich deze week af. „Wij zitten vanaf de weg gezien aan de andere kant van de duinen. Moeten wij soms met laserstralen werken om te la ten weten waar wij zitten." Naar aanleiding van de ontstane commotie sprak de Sluise wethou der L. Wille zijn PvdA-partijge- noot gedeputeerde W. van Zand- brink aan. Gedeputeerde Staten be sloten vervolgens de handhavings actie terug te draaien. „Ik heb voor gesteld later dit jaar met paviljoen houders te praten over de moge lijkheid tot het plaatsen van unifor me bebording langs de weg. Het is plezierig te zien dat GS gevoelig zijn voor dit argument. De huidige borden mogen in ieder geval dit jaar blijven staan", aldus wethou der Wille. Wille vond het ook zeer onverstan dig zo kort voor het toeristensei zoen onrust te zaaien onder de strandpaviljoenhouders. Bonne- veld-van Liere is blij. „Geweldig. We gaan graag in on derhandeling met de provincie en de gemeente." Met de strandpaviljoenhouders wordt later dit jaar gesproken over uniforme bebording langs de weg. De huidige reclame-uitin gen blijven dit jaar staan. Grote Rekendag leert kinderen rekenen met patronen. door René Hoonhorst sluiskil - De entreetoets voor groep 6 van de Sluiskilse basis school De Vrije Vlucht ging gister morgen gewoon door. Juf Jolanda moet tenslotte weten op welke ge bieden ze welke leerlingen nog wat moet bijspijkeren om ze later met succes Citotoetsen te laten doen. Maar dat betekende niet dat de groepen 5 en 6 niet meededen aan de Grote Rekendag. Die dag vin den ze op De Vrije Vlucht toch heel nuttig. Niet omdat de kinde ren te weinig rekenen of omdat de juffen zelf niet zulke rekenwon ders zijn, zoals de vooroordelen over moderne onderwijskrachten willen. Juf Marjan, juf Ine, jufMe- lanie en juf Jolanda hebben de ver zekering van een wetenschapper dat Nederlandse kinderen én on- 'Blokje kaas en een schijfje komkommer zijn kleurige, meetkundige vormen' derwijzers bij de beste Europese hoofdrekenaars horen niet nodig. Dat wil echter niet zeggen dat de landelijke rekendag niets kan toe voegen aan het rekenbegrip van kinderen. Dat de leerlingen spelen derwijs met rekenen bezig zijn maakt het extra leuk. Voor de kin deren, maar óók voor de leerkrach ten. Want die kunnen nu eens, zonder dat hun pupillen het direct door hebben, laten zien dat je ma thematisch inzicht en rekenen overal bij nodig hebt. Het Freudenthal Instituut van de Universiteit Utrecht, de bedenkers van de Grote Rekendag, gaven de sprookjesfee Patronella dit jaar een hoofdrol. Patronella doet alles in patronen. Kleuters kleurden de pa tronen op haar jurk in verschillen de kleuren en rangschikten vor men in diverse, zelfontworpen reeksen. Ilyas uit groep 2 laat trots een reeks gouden en bruine 'eie ren' zien, die hij op een karton heeft geplakt. De kinderen van groep 3 en 4 wer ken ook met kleuren en vormen. Kenneth heeft een blauwe punt precies in het midden van een rij tje gele en rode vierkantjes geplakt en toont - zonder zich dat hele maal bewust te zijn - zijn reken kundig inzicht. En dat is nou net de bedoeling, meldt directeur Bas- tiaansen, juf Marjan van groep 7 en 8. „De kinderen leren niet al leen rekenen, maar krijgen ook meer inzicht. Ze zien dat tegels tructuren, puzzelstukjes en be hangpatronen uit meetkundige reeksen bestaan. Door er mee be zig te zijn, snappen ze dat ze vaak eerst iets moeten uitrekenen voor ze iets moois kunnen maken." Met zijn allen sommetjes maken, maakt de Grote Rekendag ook spe ciaal vindt Bastiaansen. Een blokje kaas, een schijfje komkommer en een cilindertje cocktailworst zijn zo 'de slagroom op de taart' van de rekendag. v.a. €28.985,- cappendijk auto's terneuzen b.v. MR. F.J. HAARMANWEG 49 TERNEUZEN TEL: 0115-697455 www.cappendijk.nl Bomen aan achterzijde Diepenbrockflats niet gekapt of gesnoeid. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Voor een aantal bewo ners van de Diepenbrockstraat en het Edvard Grieghof in Terneuzen blijft het uitzicht en de lichtinval in de zomer belemmerd. Burgemeester en wethouders zijn niet bereid de schaduwrijke bo men om te hakken, te verplaatsen of nog verder terug te snoeien. Raadslid P. Broekhuysen (eigen lijst) had aandacht gevraagd voor de overlast. Maar volgens het colle ge staan de bomen aan de achter zijde van de Diepenbrockflats op voldoende afstand, namelijk zo'n tien meter. „Wij kunnen ons in denken dat het niet altijd even aan genaam is om niet in de verte te kunnen kijken maar tegen een bla- derendek van betreffende bomen, of schaduwhinder te ondervinden in de woning", aldus het college. „Maar het kappen van bomen om deze reden vinden wij in de onder havige situatie niet terecht." De bo men dragen daarvoor volgens B en W te veel bij aan het groene karak ter wijk. Bovendien verkeren ze in goede gezondheid en van kappen zou een negatieve precedentwer- De schaduwoverlast van bomen in de Diepenbrockstraat en Ed vard Grieghof in Terneuzen is vol gens B en W geen reden om de bomen te kappen. king uit gaan. „Als elke boom die bij een aantal mensen gedurende een bepaalde periode in het jaar voor schaduw zorgt wordt gekapt, dan blijven er in de gemeente Ter neuzen niet veel bomen ge spaard", betogen B en W. Het college ziet niets in het zoge noemde kandelaberen, het rigou reus terugsnoeien, van de bomen. „Dat is een enorme ingreep voor de bomen, met de kans dat er door inrotten van de wonden on herstelbare schade ontstaat waar door de bomen afsterven." Als de bomen de ingreep wel overleven moet die regelmatig opnieuw uit gevoerd worden, maar daarvoor heeft de gemeente volgens het col lege niet genoeg geld en mens kracht beschikbaar. Leerlingen van groep 3 en 4 van basisschool De Vrije Vlucht in Sluiskil zijn bezig met het leggen van patronen. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57