van De Kromme Watergang Freeke wil helderheid Colruyt Inbraakgolf verdient de aandacht Een huis in het buitenland? immORGTTERDAM Ahoy. gratis entreebewijs mondi.nl 20 21 22 APRIL 2007 AHOY Zpzc Donderdag 19 april 2007 27 Open vr 12-17 uur zalzo 10 - 17 uur Ahoy'-weg 10 Rotterdam Toegangsprijs 8 Lezingen worden verzorgd door SECOND HOME EXPO Print uw via www.immo- international.nl TERNEUZEN - De plotseling gere zen twijfels over de haalbaarheid van supermarkt Colruyt en speel goedwinkel Dreamland bij de ski hal in Terneuzen roept vragen op bij raadslid C. Freeke. Hij wil opheldering over recente uitspraken van wethouder A. van Waes. De wethouder meldde dat de vestiging van Colruyt en Dreamland een 'lastig verhaal' kan worden. Omdat die winkels te ver afwijken van de oorspronkelijke in vulling van het leisurecenter twij felt Van Waes of de provincie de aanvullende verklaring van geen bezwaar zal afgeven. Volgens Freeke heeft de wethou der echter in de raadsvergadering van januari nog 'met grote stellig heid' meegedeeld dat 'Colruyt zon der meer kon doorgaan'. door Wout Bareman terneuzen - De politie Zeeuws-Vlaanderen moet een ho gere prioriteit toekennen aan on derzoek naar inbraken in wonin gen in Terneuzen. De laatste maan den is er sprake van een heuse in braakgolf, met name in de Oranje- buurt en omgeving. Het raadslid W. Broekhuysen (eigen lijst) vraagt zich af of er een verband be staat met de aanzwellende stroom drugstoeristen en de inbraken. Broekhuysen kaartte de zaak giste ren aan in schriftelijke vragen aan het college van B en W. „Ik ben er van overtuigd dat de politie zijn ui terste best doet om de inbraken op te lossen en regelmatig te pa trouilleren. Maar het ontbreekt hen aan menskracht. Het oplossen of voorkomen van inbraken heeft niet de hoogste prioriteit. Drugsge relateerde zaken krijgen meer aan dacht." Het raadslid vindt dat er, bijvoorbeeld in het kader van de opleiding, frequenter zou kunnen worden gepatrouilleerd in inbraak- gevoelige wijken. „De recherche heeft voor inbraken maar één per soon ter beschikking. En dat komt overeen met het rapport integrale veiligheid. Daarin staat dat de wo ninginbraken licht zijn toegeno men en het geen speerpunt is van de politie. Maar dat is gedateerde informatie; er is sprake van een in braakepidemie, die het veiligheids gevoel van de burger aantast." Deel N61 avonden en nachten afgesloten terneuzen - Rijksweg N6i is vol gende week dinsdag- en woens dagnacht tussen 19.00 en 6.00 uur gedeeltelijk afgesloten vanwege werkzaamheden. Rijkswaterstaat past de markering aan tussen kruispunt IIzendijke-Tivoli en Sluiskil-West en vernieuwt de be lijning tussen IJzendijke en Schoondijke. Het verkeer wordt omgeleid via de N680 en de N252. Mogelijk herstel van karakteristieke dijken sluis - Een aantal landschappelijk karakteristieke en historische dij ken in West-Zeeuws-Vlaanderen staat op de nominatie voor herstel. Het gaat vooral om dijken in de wijde omgeving rond Oostburg. De Dienst Landelijk Gebied stelt een projectplan op. Dit plan sluit aan op herstel van de Staats-Spaan- se linies. Voorgesteld wordt vrijko mende grond bij natuurontwikke lingsprojecten te gebruiken. Snel klare wijn over start zwakke schakels sluis - Er moet zo snel mogelijk duidelijkheid komen over de aan pak van de zwakke schakels in de Zeeuws-Vlaamse kust. Als niet gauw bekend is waar en wanneer met de kustverdediging wordt be gonnen, investeren recreatieonder nemers aan de kust nergens meer in. Dan komt er niets terecht van Natuurlijk Vitaal, vreest het dage lijks bestuur van de gebiedscom- missie West-Zeeuws-Vlaanderen. Expositie 'Vreemde Blikken' in Terneuzen terneuzen - In de bibliotheek van Terneuzen is tot 31 mei de tentoon stelling 'Vreemde Blikken' te zien. Kunstenaars in opleiding van de Willem de Kooning Academie in Rotterdam hebben op speelse wij ze blik hergebruikt tot mooie pane len waarop meerdere thema's wor den uitgebeeld. De Stichting Kring loop Blik is de initiatiefnemer van deze reizende tentoonstelling. Excuses Capitol Family volstaan voor college terneuzen - Burgemeester en wet houders van Terneuzen roepen het Capitol Family Center niet op het matje voor het zonder toestem ming gebruik maken van het ge meentelogo. Ze nemen genoegen met een excuusbrief die het kerk genootschap heeft gestuurd. Dat antwoordt het college op vragen van raadslid P. Broekhuysen (ei gen lijst), die constateerde dat in een folder 'Bidden voor de stad' het gemeentelogo was gebruikt. Zwin College praat ouders uitgebreid bij oostburc - De ouders van leerlin gen van het Oostburgse Zwin Col lege worden maandag in de wat ten gelegd met hapjes, drankjes en muziek tijdens de jaarlijkse ouder avond. Een praatje over de presta ties van hun kroost en een kijkje in klassen horen er bij. Maar ook kunnen zij op een informatie- en doemarkt alles te weten komen over alcohol, drugs, techniek, vei ligheid en kunstzinnige vorming. Edwin Vinkes oma Jaantje pelt al jaren de garnalen voor haar kleinzoon. Daarom kreeg zij gisteren het eerste exemplaar van zijn kookboek overhandigd. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55