Geen steun Sluis aan toeristenpas PZCI25 ZEEUWS-VLAANDEREN 31 33 Integriteitstoets schrikt niet af Bagger Schooivoetbalsters strijden voor een plek in de regiofinale Sluis hoopt op Europese subsidie voor zwembad Aardenburg Evianne van Gijn op weg naar finale mis-verkiezing Minister wenst bundeling krachten brandweer Donderdag 19 april 2007 Tip? redtern@pzc.nl Provincie steekt wel geld in project, wellicht volgt gemeente nog. door Frank van Cooten MIDDELBURG - Gedeputeerde M. Ie Roy vindt het jammer dat de ge meente Sluis vooralsnog geen sub sidie over heeft voor de toeristen pas waarmee toeristen deze zomer gratis met het openbaar vervoer kunnen reizen. „De toeristenpas is een enorme sti mulans voor de toeristische sector. Het past ook prima binnen ons be leid om de automobiliteit aan de kust terug te dringen. Door het aanbieden van gratis openbaar ver voer laat je toeristen ook zien dat Zeeuws-Vlaanderen meer te bie den heeft dan alleen de kust. Het is daarom een uitstekende promo tie voor de streek. Ik hoop daarom echt dat de gemeente Sluis vol gend jaar wel wil meewerken." Gedeputeerde Staten besloten de ze week ook dit jaar mee te wer ken aan de toeristenpas Zeeuws- Vlaanderen. Initiatiefnemer Stich ting Strandexpress krijgt een pro vinciale subsidie van 37.000 euro. „Dat de gemeente Sluis niet mee werkt, ontslaat ons niet van de plicht dit uitstekende project te steunen", zegt gedeputeerde Le Roy. „Dit laat zien dat wij geloven in dit project. Ik hoop dat er vol gend jaar door de deelname van de gemeente Sluis nog meer draag vlak is." De initiatiefnemers vrezen een fi nancieel debacle als de gemeente Sluis niet met het gevraagde subsi diebedrag van tienduizend euro PJJ De provincie ondersteunt de toe- ristenpas waarmee toeristen de ze zomer een week gratis met het openbaar vervoer kunnen rei zen. over de brug komt. Stichting Strandexpress is bang dat de pro vinciale subsidie van vorig jaar an ders moet worden terugbetaald. Dat geld is vorig jaar gebruikt voor een promotiecampagne. Volgens Le Roy zal het zo'n vaart niet lopen. „Angst is een slechte raadgever." Er is overigens nog een kans dat de gemeente Sluis toch de gevraagde subsidie over 2007 be schikbaar stelt. Wethouder L. Wil le deelde gisteren mee dat het col lege met een notitie over de toeris tenpas de raad in juni om een uit spraak vraagt. Met de toeristenpas kunnen toeris ten die verblijven op een van de deelnemende bedrijven, een week lang met het hele gezin gebruikma ken van het openbaar vervoer bin nen de gemeente Sluis. De pas is geldig van 30 juni tot en met 18 au gustus. Nieuw dit jaar is busvervoer naar diverse evenementen in de streek en net over de grens. Voor 2,50 eu ro kunnen toeristen met de bus naar evenementen als de Gentse Feesten, het vuurwerk in Knokke of de Visserijfeesten in Breskens. Met de pas kunnen toeristen ook reizen tot aan Terneuzen en tot aan Knokke. TERNEUZEN - Het natrekken van de de integriteit van zakenlieden die in Terneuzen willen investeren, zal mogelijke nieuwe onderne mers niét afschrikken. Volgens E. Beumer (VVD) worden investeerders bij inschakeling van het bureau Bibob in een kwaad daglicht gezet als de gemeente van te voren geen aanwijsbare vermoe dens heeft van negatieve praktij ken. Maar B en W zijn daar niet bang voor. De gemeente schakelt het bureau Bibob (Bevordering In- tegriteitsbeoordeling door het Openbaar Bestuur) in als een door de ondernemer ingevulde vragen lijst daar aanleiding toe geeft. „Eigen onderzoek staat echter voorop", stellen B en W. „Het in strument Bibob is belangrijk om malafide ondernemers buiten de deur te houden. Zo wordt een bij drage geleverd aan gezond en inte ger ondernemerschap." Het colle ge vindt niet dat ze voeding geeft aan geruchten door in de pers te reageren op namen. Tip? redactie@pzc.nl laren geleden is het. Die ongeluk kige dag dat die Vlissingse met haar zoontje de eendjes ging voe ren in de watergang. Ze weet nog steeds hoe het klonk toen mét het broodkruim er nog- wat anders van haar hand vloog. Het klonk als ting-plop. En toen lag haar trouwring in het water. Ze kreeg hoop toen de gemeente onlangs baggeraars de water gang liet verdiepen. Maar de werklui die ze aansprak op een mogelijke ontdekking van het kleinood gaven haar weinig kans. Laatst waren ze klaar met de klus. Tijdens het rondje met de hond zag ze de baggeraars af rondend werk verrichten. Maar eer ze kon informéren naar een vondst kreeg ze iets te horen wat haar nog lang zal bijblijven. De lieden plaatsten hun handen uit gespreid naast hun oren en zon gen: 'Nad, na, nana, na!' KOEWACHT - 23 meisjeszeventallen streden giste ren op de sportvelden in Koewacht en Vogelwaar de om een plaats in de regiofinale basisschool voetbal. In Koewacht trok in groep A Canisius uit Zuiddorpe aan het langste eind. De Gasper van de Heydenschool uit Axel pakte de overwinning in de spannende B-poule. Op het terrein van de vv Vogelwaarde eindigde Ter Duinen uit Klooster- zande als eerste. In poule B staken de meisjes van de Ark uit Hulst met kop en schouders boven de andere teams uit. De vier poulewinnaars spelen woensdag 25 april in Hontenisse de meisjesfinale van de regio Hulst. De winnaar reist voor de Zeeuwse titelstrijd op woensdag 16 mei naar het terrein van Mevo in Zierikzee. Die woensdag wordt ook de finale van de jongenszeventallen ge speeld. Het Zeeuws kampioenschap van deze ca tegorie wordt in Kloetinge gespeeld. De finaleron de begint woensdag om 13.30 uur. De uitslagen van de 59e schoolvoetbaltoernooi West-Zeeuws-Vlaanderen in Oostburg: Meisjes hoofdpoule: 1. OBS uit Breskens 1; Meis jes reserves en kleine scholen: 1. De Schutters boek uit IJzendijke; Jongens hoofdpoule (grote scholen): 1. OBS Breskens 1; Jongens reserves en kleine scholen: 1. De Schuttershoek IJzendijke. foto Peter Nicolai AARDENBURG - De gemeente Sluis onderzoekt de mogelijkheden voor Europese subsidie voor het gemeentelijk zwembad in Aarden- burg. Bijdragen zouden het voortbe staan van het bad voor langere tijd garanderen. Een groot aantal be drijven knapt het zwembad mo menteel gratis op. De gemeente raadt de ondernemers aan ook de provincie om subsidie te vragen. De Rijksdienst Archeologie zou het zwembad de monumentensta tus kunnen geven, wat nieuwe sub sidiemogelijkheden oplevert. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. ,7*, het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53