Sport 10 10 Eerste editie Domburg on Wheels trekt toppers Plaatselijke favorieten Lewedorp Engels cricketteam verrassend op de knieën Arnold Slootmans is in titelvorm al meer dan jaar alle merken siBawsa WPZC Donderdag 19 april 2007 45 'Rondje Tol' na Nisse tweede wedstrijd op trimkoerskalender. door Wim de Vos lewedorp - Rondje Tol, zo wordt de Ronde van Lewedorp ook wel genoemd. Zaterdag staan de trim mers van de TMZ er aan het ver trek voor de 28e editie. Jaren geleden vertrokken er nog KNWU-coureurs in het Beveland- se dorp. Te hoge kosten en een te genvallend aantal deelnemers wa ren de reden om een stapje terug te doen. De organisatie, het plaatse lijke wielercomité onder aanvoe ring van voorzitter Marco Goetheer, is daar niet rouwig om. Ze weet dat er bij de trimmers overal veel renners aan de start ver schijnen en dat er met name bij de amateurs-A attractieve wedstrij den plaatsvinden. Dat bleek zater dag bij de seizoensouverture in Nisse, waar ruim 150 vertrekkers waren en Johnny van der Klooster na een aantrekkelijke koers win naar werd, vóór Tjitte van den Buys. Voor eigen publiek wil de in een uitmuntende vorm verkeren de Van der Klooster dat succes on getwijfeld herhalen. Ook bij de amateurs 40+ gaat er een plaatselijke favoriet van start: Ko de Meulmeester. Hij neemt het op tegen renners als Cees Hooger- land (vorig jaar nog winnaar in Le wedorp), Huib Slabbekoorn en Johnny Stroosnijder. Overigens zou het wel eens de laat ste wedstrijd op het Rondje Tol kunnen zijn. „Reconstructie van de Postweg is daar de oorzaak van. Maar we moeten nog even afwach ten", zegt Goetheer. m mr bridgetown - De aanvoerder van het Britse cricketteam, Michael Vaughan, zit machteloos op zijn knieën na de smadelijke uitschakeling van zijn team op het wereldkampioenschap in Barba dos. De Engelse ploeg verloor gisternacht van Zuid-Afrika. Daardoor kan het niet meer bij de beste vier eindigen in de zogenaamde Super 8, waarvoor de beste acht landen uit de eerste ron de zich plaatsten. In de eerste ronde hadden de Britten al verloren van Nieuw-Zeeland. Dat resultaat telde mee in de tweede ronde. Daarin bleken ook Sri Lanka, Au stralië en nu dus Zuid-Afrika te sterk. De vier overwinnaars van Engeland plaatsten zich voor de halve finale. Met nog enkele wedstrijden voor de boeg zijn de landen niet meer te achter halen. Van de halvefinalisten zaten Zuid-Afrika en Au stralië in de eerste ronde bij Nederland in de pou le. Beide ploegen versloegen ons land met grote overmacht. De halve finales staan voor dinsdag en woensdag op het programma. De finale is volgende week za terdag, 28 april. Op die dag is het toernooi, dat overschaduwd werd door de moord op Pakistan-coach Bob Woolmer, anderhalve maand bezig. De finalisten spelen dan hun elfde wedstrijd. foto Matt Dunham COLIJNSPLAAT - De plaatselijke favo rieten legden in het Gust Boonen driebanden toernooi in Colijns- plaat massaal het loodje. Alleen Piet de Jonge is nog in de strijd. Opvallend is dat hij door zijn onge regelde werkzaamheden bij de brandweer niet is aangesloten bij een biljartvereniging. Johan Geldof en Jan Beije uit Wis- senkerke werden aan de kant ge zet. Laatstgenoemde moet het af leggen tegen Sylvia Eckel, die tot nu toe doelgericht te werk gaat. Ar nold Slootmans uit Middelburg lijkt titelkandidaat nummer één. Hij kwam sterk voor de dag met een moyenne van 1.000. Vanavond wordt de vierde ronde gespeeld. Daarna blijven acht finalisten over. 0/ c korting op ons gehele assortiment o op normale prijs en geldig t/m eind april 2007 Roosendaal 0165-547408 Schiedam 010-4266640 Middelburg 0118-640303 www.fit-healthshop.nl Organisatie trots op komst van gelauwerde Franse skeeleraars. door Roeland van Vliet DOMBURG - Op de deelnemerslijst van de skeelerwedstrijd Domburg on Wheels prijken de namen van de Fransmannen Arnaud Gicquel en Yann Guyader. Bij weinigen zal bij het horen daarvan een belletje gaan rinkelen. „Maar we zijn er enorm trots op dat ze komen", laat Els Mesu van het Skeelercomi té Domburg weten. Dat is ook logisch. Gicquel (34) stond bij verscheidene EK's en WK's op het hoogste treetje van het podium. Guyader (23) heeft zich op Europees en mondiaal ni veau ook al gouden medialles la ten omhangen. Beiden rijden in de Walcherse badplaats voor de Nederlands/Duitse ploeg Timmer- man-Powerslide Worldteam, dat ook met de Spanjaard Ronan Sanchez, de Japanner Shinki Yama- moto en enkele Nederlanders aan het vertrek staat. Mesu: „Het team rijdt veel internationale wedstrij den. De Nederlandse rijders probe ren in Domburg punten te pakken om aan het NK mee te mogen doen, de buitenlandse jongens gaan puur voor het algemeen klas sement van World on Wheels." De A-categorie is met ruim vijftig deelnemers het best bezet tijdens Domburg on Wheels. Roy Boeve uit Kampen, rijdend voor Habovo, won afgelopen zaterdag in Brakel de eerste wedstrijd voor het natio nale klassement. Hij zal in Dom burg, waar de tweede race is, zijn leidende positie willen verdedi gen. Andries Minderhoud uit Waarde, die voor Skeleerteam Zee land uitkomt, finishte in Brakel als 27e. Van hem wordt in zijn eigen provincie wat meer verwacht. Op de deelnemerslijst prijken de namen van Gicquel en Guyader De A-rijders starten om 19.30 uur voor een race over 45 minuten plus 5 rondes. Daarvoor, vanaf 15.50 uur, worden de prijzen ver deeld in nog zeven andere catego rieën. Voor de B-rijders (40 minu ten plus 3 rondes) valt het start schot om 17.30 uur, voor de vrou wen (35 minuten plus 3 rondes) om 18.30 uur. Bij de B-rijders liet Erwin Mesu zich in Brakel al goed zien. De Mid delburger reed enige tijd voor het peloton uit en werd uiteindelijk ze vende. In Domburg doet hij sa men met Olivier Goud uit Waarde en Niels Steenbakker uit Biggeker- ke mee, zijn ploeggenoten bij Skeelerteam Zeeland. De laatste rijdt zaterdag weer zijn eerste wed strijd, nadat hij in de winter kamp te met de ziekte van Pfeiffer. In de categorie vrouwen 2 rijden de uit Waarde afkomstige zussen Corina, Francien en Josien Wisse mee. Domburg on wheels Het Skeelercomité Domburg wil zich kandidaat stellen voor het NK van 2009. De nationale wedstrijden in 2007 en 2008 zijn om warm te draaien. Start en finish van de eerste editie van Domburg on Wheels zijn ter hoogte van Café Tram- zicht op de Singel. De rijders maken hun rondjes van 1230 meter via de Schuitvlotstraat, Ooststraat, Markt, Weststraat en Ewout van Dishoeckstraat. De organisatie heeft ook twee toertochten over Walcheren uitgezet: van 30 en 75 kilome ter. De start is om 12.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47