Sport Peter Crucq: Bij verlies was ik opgestapt Mijntje Donners stopt ermee Memorabele wedstrijden van Fortis 10 dagen lang spectaculaire aanbiedingen! Am Bond Ghana bestraft monsterscores PZC Donderdag 19 april 2007 43 Fortis is de jongste korfbalclub van Zeeland, maar vertolkt al jaren de absolute hoofdrol in het provinciale korfbal. Zaterdag speelt de Souburgse club de 250e wedstrijd uit zijn nog prille historie. Drie op en top 'Fortissianen' halen herinneringen op. door Rudy Boogert OOST-SOUBURG - Slapeloze nachten had Peter Crucq ervan. De trainer van Fortis had zichzelf uitgekne pen als een sinaasappel om alles uit zijn ploeg te krijgen. „Maar de klik die ik had verwacht, kwam maar niet", zegt Crucq nu. Eén wedstrijd wilde hij het nog aan zien. „En als we die zouden verliezen, stapte ik op." Vriendenschaar kon Peter Crucq op zaterdag 13 januari 2001 dat laat ste zetje geven. „Ik zat in mijn der de jaar als trainer van Fortis. Het was het jaar om te oogsten. We Op een ochtend wist Fortis-trai- ner Peter Crucq het zeker: ik stop ermee. Eén wedstrijd wacht te hij nog af en dat duel luidde nu net de grote ommekeer in. wilden de stap omhoog maken en dat spraken we ook hardop uit. Dat bracht druk voor de spelers en ook voor mij." En daarmee kon Fortis blijkbaar niet omgaan. In de eerste acht duels op het veld verspeelde de ploeg al zeven punten en vervol gens leverden zes duels in de zaal ook alweer vijf verliespunten op. Cijfers die absoluut niet strookten met de Souburgse ambities. „Ik had er echt slapeloze nachten van. Iedereen was stiktevreden, maar ik kreeg de ploeg niet waar ik die moest brengen. Daar ging ik langzaam stuk aan. Op een zon dagochtend, na een nederlaag te gen Nieuwerkerk, werd ik wakker en wist ik het zeker: ze bekijken het allemaal maar." Crucq gooide echter niet meteen de handdoek in de ring. Hij be sloot de wedstrijd van de eerstko mende zaterdag, tegen titelfavoriet Vriendenschaar, af te wachten. „Joost mag weten waarom ik het met een week uitstelde." Bij ver lies in die wedstrijd, was Crucq er mee gestopt. Maar dat wisten al leen hijzelf en zijn vrouw. „In de aanloop naar het duel wees alles erop, dat het faliekant zou misgaan. De één had hier last van, de andere had last daarvan, ieder een had pijntjes. En als klap op de vuurpijl meldde Ruth (Hoogwerf) zich op de ochtend van de wed strijd nog geblesseerd af" Maar die dertiende januari in 2001 werd niet de laatste werkdag van Crucq bij Fortis. Integendeel. Het Mijlpaal Fortis: 250e wedstrijd De korfballers van Fortis spelen zaterdag tegen GKV de 250e wedstrijd in hun bestaan. De Souburgse club bestaat sinds 1998, na een fusie tussen Animo en Zuidwesters. Wapenfeiten aantal Kampioenschappen 3 Degradaties 2 jaar 2001 (veld en zaal) en 2004 (veld) 1999 (veld) en 2005 (veld) I Duels per niveau 1 1 Topscorers mannen treffers Vrouwen treffers zaal veld Chaïm Koole - 667 Esther Kasse 168 hoofdklasse - 12 Wander Koole 493 Ruth Holmes-Hoogwerf 162 overgangsklasse 84 81 Jouri van de Broeke 493 Marieke de Rijke 130 eerste klasse 42 30 Robin Wisse 405 Elze Blankenburgh 120 totaal 126 123 Niels Bebelaar 185 Hagar Hoogwerf 111 Fortis-KVS 18-16 (19 februari 2005). Trainer Leonard Debbaut: „Toen ik het in februari 2005 overnam van Ralph Gillissen stond Fortis er slecht voor. In een paar wedstrijden moesten we ons proberen te handha ven. We hadden alles op het eerste duel gezet, te gen Ijsselvogcls. Het werd een heel moeizaam ge lijkspel (13-13)." „De week erop moesten we tegen KVS, veruit kop loper, en niet de ploeg waarvan we dachten te kun nen winnen. Uit was Fortis weggespeeld met 23-11. Maar het werd een wedstrijd met alles erop en er aan. Het publiek ging massaal achter de ploeg staan en de ploeg kreeg de geest." „Het werd een heksenketel. Elk doelpunt werd ge vierd alsof de overwinning al binnen was. Het was zo'n contrast: de ploeg had geen moraal, zat er als een dood vogeltje bij, maar KVS werkte als een me dicijn. We wonnen met 18-16 en waren in één klap veilig." Hockeyster van Den Bosch won bijna alles wat er te winnen was. door onze sportredactie den bosch - Hockeyster Mijntje Donners (33) stopt haar rijke car rière na de play-offs om het lands kampioenschap van volgende maand. Donners, in 2003 uitgeroe pen tot 's werelds beste hockeyster wil voor de tiende keer op rij met Den Bosch kampioen worden en nog deelnemen aan de Europa Cup 1. „Dan stop ik. Nu is het definitief', aldus de intercedente bij Rand stad, die haar Oranjeshirt al enkele jaren had opgeborgen. Donners speelt nog twee competi tieduels, daarna play-offs om de unieke reeks van tien landstitels op rij neer te zetten en als bonus met Pinksteren het toernooi om de Europa Cup I in Azerbeidzjan. De hockeyster stopte drie jaar gele den als international met onder meer olympisch zilver, WK-zilver en EK-goud op zak. Tot begin dit jaar was ze recordinternational met 234 interlands. Met Den Bosch won ze behalve de landskampioenschappen ook ze ven keer achtereen de Europa Cup I. En ze had een belangrijk aandeel NW Hockeyster Mijntje Donners stopt aan het eind van het sei zoen. 's Werelds beste van 2003 wil met Den Bosch nog één keer de Europa Cup winnen. Fortis-Vriendenschaar 11-10 (31 mei 2004). Topscorer aller tijden Chaïm Koole: De titelkansen van Fortis in de overgangsklasse le ken begin mei 2004 in rook op te gaan. Eerst ver speelde de ploeg de koppositie aan Vriendenschaar door een nederlaag in Hardinxveld-Giessendam en een gelijkspel tegen Avanti volgde. Maar ook Vrien denschaar bleef niet zonder averij en uiteindelijk hadden beide ploegen aan het einde van de competi tie 20 punten. In Etten-Leur volgde een beslissings duel voor een plaats in de hoofdklasse volgde. „De entourage was geweldig. Zó veel publiek en de cli max naar het einde toe... Anderhalve minuut voor tijd maakte ik de 11-10. De gevoelens die er toen door me heen gingen. De bal ging nog naar de ande re kant, de zenuwen gierden door mijn lijf En toen floot de scheidsrechter af We gingen naar de hoofd klasse! Daar hadden we al die jaren naar toegewerkt. Als eerste club in Zeeland hadden we het hoogste ge haald dat mogelijk is op het veld." in het succes met haar doorslagge vende goals. Ook dit seizoen weer is ze bovenaan de topscorerslijst. te vinden (tweede met 23 goals). „Ik laat Den Bosch met een gerust hart achter. Met Maartje Goderie, Vera Vorstenbosch, Carlien Dirkse van den Heuvel, Emilie Mol en Li dewij Weiten zijn er genoeg men sen die het over kunnen nemen. Misschien dat het niet meteen soe pel loopt, maar met de steun van Minke Booij, janpeke Schopman en Maartje Paumen kan er een goe de invulling aan de voorste linie ge geven worden. Ik denk dat die mei den nog harder doorgroeien dan ze nu al doen." Zijzelf zakt een paar niveautjes af „Zeg maar naar het niveau vetera nen. Da's hoog genoeg." Bike Totaal Click-on fietsdrager met verlichtingsbak Nu met 1 extra jaar gratis verzekering Raleigh Strike met 3 versnellingen Kijk op biketotaal.nl voor winkeladressen Kijk voor voorwaarden op www.biketotaal nl den haag - In het Ghanese voet bal houdt men niet van halve maatregelen. De drievoudig Afri kaans speler van het jaar Abedi Pe- le - nu manager van FC Nania in zijn geboorteland Ghana - is een jaar door zijn bond geschorst in verband met de verdenking van ge arrangeerde wedstrijden. Zijn club kan voor het eerst kam pioen van Ghana worden maar laadde de verdenking op zich toen onlangs een wedstrijd met 31-0 werd gewonnen van Okwawu Uni ted. Aartsrivaal Great Mariners deed het dezelfde dag bepaald ook niet kalm aan en won met 28-0 van Mighty Jets. De Ghanese voet balbond vond deze resultaten zó verdacht dat de vier clubs werden gestraft. Ze kregen alle een boete van 20.000 dollar en werden naar de derde divisie teruggezet. De 46 spelers die in actie kwamen in de twee wedstrijden zijn anderhalf jaar geschorst. Volgens Pele is er geen vuiltje aan de lucht: „Er is geen enkel bewijs tegen ons." score tegenstanders (datum) meeste treffers 26 Klimop (18-12-1999) minste treffers 6 KCC (25-02-2006) meeste tegentreffers 28 DVO (19-09-1998) minste tegentreffers 2 Swift (07-04-2001) Leonard Debbaut 2001-2003 en 2005 heden j duels: 118, punten: 135 j gem. per wedstrijd: 1.14 j Peter Crucq, 1998-2001 duels: 86, punten: 112 gem. per wedstrijd: 1.30 werd zijn meest memorabele wed strijd bij de Souburgse club. „We wonnen verpletterend! Met 21-13. En daarna hebben we niet meer losgelaten. We wonnen alles en werden eerst kampioen in de zaal en vervolgens ook nog op het veld." „Voor mij bewijst het dat al het ge praat over trainerswisselingen flau- PZC Felix Binicewicz bron: Rudy Boogert wekul is. Als ik niet die ene wed strijd had afgewacht, had iedereen gezegd: terecht dat hij aan de kant is gaan staan. Het was puur geluk dat ik doorging."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45