EK voetbal in Polen en Oekraïne Uitvallen Krajicek tegenvaller m Zeeuwse zwemmers op NK Masters Surprise in Schoten 42 I Donderdag 19 april 2007 PZC Uefa passeert Italië en gunt Oostbloklanden in 2012 de titelstrijd. cardiff - Polen en Oekraïne zijn als verrassende winnaars uit de strijd gekomen voor het Europees kampioenschap voetbal in 2012. De Uefa gaf gisteren in Cardiff met acht van de twaalf stemmen de voorkeur aan het voormalig Oostblokduo boven het andere duo Hongarije/Kroatië en de ge doodverfde favoriet Italië. Leo Beenhakker, bondscoach van Polen, reageerde vanuit Cardiff ver heugd. Hij denkt dat niet alleen het Poolse voetbal, maar het hele land voordeel heeft van het EK. De achterstand in infrastructuur zal bijvoorbeeld in een paar jaar in gehaald worden, iets wat normaal gesproken veel langer zou duren. De Nederlander vergeleek de situa tie met Portugal voor het Euro pees kampioenschap in 2004. „Por tugal had ten tijde van de verkie zing ook geen goede stadions en een slechte infrastructuur, maar al les was op tijd klaar voor het EK. En van al die aanpassingen heb ben ze nu nog profijt." Polen kan nu ook laten zien dat het een groot voetballand is. „Dit land heeft veel potentie, maar de omstandigheden hier, zowel op als buiten het veld, lopen enorm ach ter." Hoewel in Polen ook corruptieaf faires kent in het voetbal, lijken soortgelijke gebeurtenissen in Ita lië de voornaamste reden dat dat land het EK niet mag organiseren. Ook de voetbalrellen in februari, waarbij een agent om het leven kwam, hebben waarschijnlijk een rol gespeeld. Italië was dan ook Het EK voetbal vari 2012 wordt in Polen en Oekraïne gehouden. De Uefa gaf gisteren in Cardiff de voorkeur aan deze landen boven onder meer het favoriete Italië. niet verrast. „Het is geen catastrofe dat we verloren hebben, maar we moeten nu wel doorgaan met de reorganisatie van het Italiaanse voetbal", reageerde Antonio Matar- rese, voorzitter van de Italiaanse voetbalbond. De Italiaanse minister van Sport Giovanna Melandri noemde het een politieke keuze. „Natuurlijk ben ik teleurgesteld. Nu moeten we echter de winnaars feliciteren en doorgaan met onze hervor mingsplannen voor het voetbal." Voor zowel Polen als Oekraïne is het de eerste keer dat zij een groot voetbalevenement organiseren. Voorzitter Grigorij Soerkis van de Oekraïnse voetbalbond noemde het EK een grote kans en uitda ging. Beide landen leveren zes speel steden. Voor Polen zijn dat War schau, Gdansk, Poznan, Wroclav, Chorzov en Krakow. Oekraïne heeft Kiev, Dnepropetrovsk, Do netsk, Lviv, Odessa en Kharkiv voorgedragen. Critici hebben be zwaar gemaakt tegen de lange af standen tussen de speelsteden. Tussen Gdansk in het noorden van Polen en Donetsk, in het oos ten van Oekraïne, ligt bijvoorbeeld 2000 kilometer. Polen heeft al aan gekondigd 26 miljard euro te gaan besteden aan de infrastructuur. plovdiv - Ondanks de zege op Roemenië (2-1) konden de Neder landse tennissters gisteren niet spreken van een uitstekende start in de Europese/Afrikaanse zone van de Fed Cup. Het uitvallen van de aan haar rug geblesseerde Mi- chaëlla Krajicek was daarvoor een te grote tegenvaller. De kans is klein dat de kopvrouw vandaag in het duel met Denemarken in actie kan komen. „Ik ga er niet van uit dat ze inzet baar is", zei captain Manon Bolle- graf in het Bulgaarse Plovdiv. „We zullen het per dag moeten bekij ken." Krajicek moest na het verlies van de eerste set (2-6) tegen de Roemeense Iona Olaru opgegeven. Elise Tamaëla had Oranje in de eer ste wedstrijd met haar winst op Madalina Victorita Gojnea op voor sprong gebracht, maar door het uit vallen van Krajicek kwam Roeme nië op gelijke hoogte. Het dubbel moest hierdoor de beslissing brengen. Nicole Thijssen maakte daarin een uitstekend debuut. Sa men met Tamaëla haalde ze daar in met de winst (7-6 6-4) op Olaru en Monica Niculescu het winnen de punt voor Nederland binnen. Bollegraf heeft nog geen beslissing genomen over wie de plaats van Tamaëla zal innemen. door onze sportredactie SCHOTEN - De nog maar 20-jarige Brit Mark Ca vendish zorgde gisteren voor een verrassing door de Scheldeprijs te winnen. Hij stormde in finish- plaats Schoten (bij Antwerpen) in de laatste me ters van de massaspurt de rassprinter Robbie McEwen voorbij. „Hoe toevallig. McEwen is mijn voorbeeld. Zoals hij sprints wint, springend van trein naar trein, vind ik prachtig. Nu klopt ik hem door hetzelfde te doen", stelde de man van het eiland Man ver wonderd vast. foto EPA/Eric LALMAND door Jeroen Dellebeke vlissingën - Het Nederlands Kam pioenschap zwemmen voor mas ters is komend weekeinde voor het eerst in het nieuwe zwemsta- dion in Eindhoven en dat is te merken aan het aantal inschrijvin gen. Er zijn 625 deelnemers, waar onder 24 Zeeuwen. Zeelandia vaardigt de grootste groep zwemmers af. Acht deelne mers komen namens de Zuid-Be- velandse ploeg in actie. De Storm vogel schreef zes zwemmers in, Luctor et Emergo een viertal, Scheldestroom is met drie sporters aanwezig en De Schelde is verte genwoordigt door één zwemster. Tussen de inschrijvingen staan ver der oude bekenden uit de Zeeuw se zwemwereld. Zo prijken de na men van Rudi Goudswaard, Eelco van Gemert en )an Brink op de startlijsten bij de mannen. Maar ook nieuwkomers bij de masters, zoals Ryan Verplanke en Angeli- que Lok, gaan van start. De meeste sporters kiezen ervoor om één van de drie dagen in actie te komen, maar de echte cracks doen drie dagen 'Eindhoven', zo als André Schutte (Stormvogel), Peter Romkes (Luctor et Emergo) en Ingrid van Assche (Schelde). Van Assche heeft aanzienlijk gewij zigd in haar zwemprogramma. Af gelopen winter startte ze nog vaak op zware onderdelen als de 400 meter wisselslag en 200 meter vlin derslag, dit keer ligt het accent op de kortere onderdelen. Peter Romkes start op de drie schoolslagonderdelen, waarbij hij op de 50 en 100 meter weer om de prijzen mee zou moeten kunnen doen. Basketbalclinic jeugd in Sportpunt Zeeland goes - De Nederlandse basketbal bond (NBB) houdt morgen in Sportpunt Zeeland een clinic voor kinderen tussen 6 en 12 jaar. Bas ketballers van Zeeuwse clubs en het landelijk bekende Landstede Zwolle zijn van de partij. De dinic begint om negen uur en duurt tot twee uur 's middags. Lichte blessure hindert trainingen Van Gelder den bosch - Turner Yuri van Gel der heeft in de aanloop naar de EK in Amsterdam (26-29 april) zijn trainingsschema moeten aan passen. De specialist aan de ringen heeft last van irritatie aan de on derarm. Waarschijnlijk is er sprake van een verrekking. Wielrenner Posthuma gewond door ongeval enschede - Wielrenner Joost Post huma is gewond geraakt bij een verkeersongeval in Duitsland. De 26-jarige coureur van de Rabop- loeg kwam tijdens een training in botsing met een auto. Posthuma heeft verwondingen aan beide be nen. Hoe ernstig die zijn, is nog niet bekend. Nieuwe nederlaag ijshockeyers op WK qiqihar - De Nederlandse ijshock eyers hebben op het WK in China met 5-2 van Kazachstan verloren. Nederland behaalde tot nu toe in groep A van divisie 1 slechts één punt. Dat punt hield Oranje over aan het duel met titelfavoriet Po len. Boogerd, Freire en Dekker kopmannen rijswijk - De ploegleiders van Ra bobank hebben Michael Boogerd, Oscar Freire, Thomas Dekker, iuan Antonio Flecha, Bram de Groot, Pieter Weening, Koos Moeren hout en Jan Boven geselecteerd voor de Amstel Gold Race, zondag in Limburg. De eerste drie zijn tot kopmannen uitgeroepen. Albers racet tegen F-16 op vliegbasis Volkel volkel - De Nederlandse Fi-cou- reur Christijan Albers neemt het morgen op tegen een F-16 van de Koninklijke Luchtmacht. Deze spe ciale ontmoeting op vliegbasis Vol kel en wordt georganiseerd door het formule i-team van Spyker en de Koninklijke Luchtmacht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 44