Sport PZC Retraite helpt Ajax naar finale beker Ajax nooit meer met 14 Stuttgart naar bekerfinale 43 41 44 Korfballers van Fortis spelen hun 250e compe titiewedstrijd Donderdag 19 april 2007 Klaas van Hage wil za terdag op herhaling in ZLM Tour Tip? sport@pzc.nl Amsterdammers na rust met moeite langs RKC Waalwijk: 3-1. door Jop van Kempen amsterdam - Na een zware, harde en bij vlagen unfaire wedstrijd heeft Ajax de finale van het beker toernooi bereikt. Via doelpunten van Wesley Sneijder, Gabri en in valler Nicolae Mitea waren de Am sterdammers met 3-1 te sterk voor het taaie RKC. Henk ten Cate schudde het hoofd van opluchting toen scheidsrech ter Ruud Bossen de spannende be kerwedstrijd beëindigde. Ajax had de bekerfinale gehaald. Een paar minuten voor het einde was de ze ge van Ajax al veilig gesteld door Nicalae Mitea, die een schot van Sneijder van dichtbij binnen schoot: 3-1. Zelfs als het doelpunt van RKC'er Ricky van den Berg in de extra tijd niet wegens buiten spel was afgekeurd, kwam de zege van Ajax niet meer in gevaar. De voorbereiding gaf aan hoe se rieus Ten Cate de wedstrijd nam. Voor het duel met de degradatie kandidaat gingen de spelers van Ajax in retraite. Afgezonderd van de pers en de toeschouwers herald ic Ajax plaatste zich gisteren dank- zij een 3-1 -zege op RKC voor de finale van de KNVB-beker. De ploeg bereidde zich in alle rust voor op het duel. den de Ajacieden zich in de Arena voor, waarna ze in de avonduren de relatieve luwte opzochten van het Amsterdamse Hilton Hotel. Getuige het afzonderingsregime dat doorgaans alleen wordt gehan teerd bij Europese wedstrijden zal Ten Cate hebben beseft dat de hal ve bekerfinale de uitgelezen kans is om dit seizoen ten minste één prijs te halen. Het spel van de Amsterdammers was echter van mager niveau. Er was inzet genoeg en ook de 35.000 toeschouwers in de Arena steun den Ajax hartstochtelijk, maar het spel oogde ongepolijst. Net als tien dagen geleden in Waal wijk (2-2) werd het duel op het scherp van de snede gespeeld. Af en toe gingen de spelers over het randje. Na wat geduw en getrek gaf Edgar Davids al in de beginfase een elleboog aan Tarik Sektioui. Vlak voor rust gaf Milano Koen- ders een achterwaartse klap aan Klaas-Jan Huntelaar, die een bloed neus opliep. Ajax scoorde 1-0 via een vrije trap van Sneijder, maar RKC kwam weer gelijk toen lohn Heitinga de bal achter zijneigen keeper schoot. Ma rust zorgden Gabri en Mitea voor de 3-1. Ajax - RKC Waalwijk 3-1 (1-1). 12. Sneij der 1-0, 32. Heitinga 1-1 (eigen doel punt), 67. Gabri 2-1, 88. Mitea 3-1. Scheidsrechter: Bossen. Toeschouwers: 35.000. Gele kaart: Gabri, Emanuelson (Ajax), Janssen (RKC). door onze sportredactie amsterdam - Ajax speelt vanaf ko mend seizoen nooit meer met een speler die nummer veertien op zijn shirt draagt. Dat heeft Ajax-voorzitter lohn Jaakke giste ren aan Johan Cruijff laten weten. De oud-speler van Ajax viert aan staande woensdag zijn zestigste verjaardag. Hij ontving van preses laaicke een shirt met daarop num mer veertien. Hij kreeg te horen dat geen Aja- cied na dit seizoen nog met het ge tal op de rug speelt. Cruijff speelde in zijn actieve loop baan bijna altijd met nummer veertien. Roger, een goede vriend van Jordi Cruijff, voetbalt dit sei zoen als laatste speler van Ajax met nummer veertien. Voorzitter Jaakke: „Johan Cruijff is van onschatbare waarde geweest voor Ajax en heeft de club wereld wijde faam bezorgd. Wie nummer veertien zegt, zegt Johan Cruijff Daarom bevriezen we zijn rug nummer als een hommage aan een unieke voetballer. Johan zes tig, veertien voor altijd." door onze sportredactie den HAAG - VfB Stuttgart heeft zich geplaatst voor de Duitse be kerfinale. De ploeg won bij VfL Wolfsburg de halve finale met 1-0 dankzij een vrije trap van Antonio da Silva in 16e minuut. In de eindstrijd op 26 mei in Ber lijn staat Stuttgart tegenover 1. FC Nürnberg dat zich dinsdag plaatste na een ruime overwinning op Ein- tracht Frankfurt. AA Gent verschafte zich een goe de uitgangspositie verschaft in de halve eindstrijd van de Belgische beker. De formatie versloeg in ei gen stadion Club Brugge met 3-1. Bij rust was het al 3-0. Op 8 mei is de return. In Engeland bleef Chelsea in het spoor van Manchester United. De ploeg uit London won de stadsder by bij degradatiekandidaat West Ham United met 1-4. Liverpool bleef vierde dankzij de zege (2-0) op Middlesbrough. In Spanje verschafte Barcelona zich een goede uitgangspositie om de bekerfinale te bereiken. De ploeg versloeg in de heenwedstrijd van de halve finale Getafe met 5-2. Op 9 mei is de return in Madrid. Inter lijdt eerste competitie-nederlaag rome - Met het kampioensfeest in zicht worden de spelers van Inter- nazionale nerveus. De koploper in de Serie A leed gisteren de eerste competitienederlaag van het sei zoen. Inter verloor op eigen veld met 3-1 van naaste concurrent AS Roma. Ondanks de nederlaag blijft* de voorsprong op Roma geruststel lend: 13 punten. In de Italiaanse competitie staan er nog zes speel ronden op het programma. Sven Kramer heeft ziekte van Pfeiffer oudeschoot - Sven Kramer heeft de ziekte van Pfeiffer. Het virus werd gisteren bij de Europees- en wereldkampioen schaatsen gevon den. „Het is een lichte vorm van Pfeif fer", sprak TVM-teamarts Hans van Kuyk. De Fries zal zich maan dag dan ook gewoon melden voor het eerste trainingskamp van de ploeg. Hij krijgt een aangepast pro gramma. De trainingen zijn op Pa pendal bij Arnhem. Danny Koevermans onzeker bij AZ alkmaar - Het is nog niet duide lijk of AZ vandaag in de halve fina le van het KNVB-bekertoernooi te gen NAC Breda kan beschikken over Danny Koevermans. De aan valler heeft een knieblessure. Hij wacht de warming-up af. AZ mist in ieder geval David Men- des da Silva, Barry Opdam, ]oey Didulica en Stijn Schaars. Bij NAC ontbreken Gert Jan Tame- rus, Tholenaar Wilmer Kousema ker, Victor Sikora en Patrick Mtili- ga met blessures. Lyon moet titelfeest nog even uitstellen lyon - Olympique Lyon heeft het kampioensfeest moeten uitstellen. De koploper had tegen Stade Ren- nes een zege nodig, maar stelde voor eigen publiek teleur: 0-0. Lyon heeft 18 punten voorsprong op nummer twee, Toulouse. De naaste concurrent heeft nog alleen een theoretische kans op de titel, aangezien er nog zes duels te spe len zijn. Indien Lyon bij Auxerre minimaal gelijkspeelt, verovert de club voor de zesde keer op rij de landstitel. Marseille verslaat Nantes in halve finale marseille - Olympique Marseille heeft zich geplaatst voor de finale van de Coupe de France. De ploeg bleek in de halve eindstrijd met 3-0 te sterk voor Nantes. Ribéry, Maoulida en Cissé maakten de doelpunten. In de eindstrijd, die op 12 mei wordt gespeeld, staat Marseille te genover Sochaux. Die formatie won dinsdag met veel moeite van de vierdedivisionist Mont- ceau-Bourgogne. Sochaux besliste dat duel pas na verlenging: 2-0. Ajacied Ryan Babel (rechts) vecht een fel duel uit met Hans van de Haar van RKC tijdens de halve finale van de KNVB beker in de Amsterdam Arena. foto Hans van Weel/GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43