Zeeland Super Voordeel! Waterschap steunt nieuw winterpeil Hof ziet geen bewijs voor stalking De allerscherpste prijs. Graag gedaan. Opgeknapte Michiel de Ruyter-haven is bijna klaar PZC Donderdag 19 april 2007 29 Fricandeau per kilo Rijkswaterstaat moet kosten aanpassingen Veerse Meer vergoeden. door Maurits Sep MIDDELBURG - Waterschap Zeeuw se Eilanden werkt mee aan de ge leidelijke invoering van een nieuw winterpeil in het Veerse Meer. Voorwaarde is wel dat de kosten voor aanpassingen van gemalen, oevers en steigers worden vergoed door Rijkswaterstaat. Het gaat om een bedrag van 6,2 miljoen euro. Rijkswaterstaat, dat het nieuwe peilbesluit wil invoe ren, heeft 12 miljoen euro beschik baar. Bestuurslid A. van der Maas van het waterschap toonde zich gisteravond in de bestuursvergade ring desondanks bezorgd. „Die 12 miljoen is taakstellend. We moe ten voorkomen dat we in de pro blemen komen als ramingen van de kosten die we nu hebben ge maakt, blijken tegen te vallen." Dijkgraaf W. Gosselaar benadruk te dat ook voor het dagelijks be stuur van het waterschap de volle dige vergoeding van die 6,2 mil joen door Rijkswaterstaat een 'na drukkelijke voorwaarde' is. Overi gens was hij niet zo beducht voor mogelijke tegenvallers. „Onze amb tenaren zijn er al sinds 1999 mee bezig. Zij weten nu wel wat het ons gaat kosten." Verhoging van het winterpeil in het Veerse Meer is nodig voor zo wel de kwaliteit als de kwaniteit van het water. Een hoger peil (der tig in plaats van zestig centimeter onder NAP) is ook goed voor de scheepvaart, toeristisch en beroeps matig. Het vaarseizoen voor de re creatievaart is nu relatief kort: van eind maart tot en met de herfstva kantie. Het nieuwe winterpeil wordt over drie jaar bereikt. In 2008, 2009 en 2010 wordt het peil elk jaar tien centimeter verhoogd. Na elk jaar worden de gevolgen beoordeeld. den haag - Een 37-jarige man uit Nisse die door de Middelburgse politierechter was veroordeeld we gens stalking van zijn ex-echtgeno- te, is alsnog vrijuitgegaan. Het gerechtshof in Den Haag heeft de ontkennende man in hoger be roep vrijgesproken wegens gebrek aan bewijs. De politierechter in Middelburg had hem een werk straf van zestig uur opgelegd, om dat de man in 2005 binnen twee maanden tijd zo'n zestig maal had gebeld naar zijn ex uit Goes. Volgens de man waren die tele foontjes echter bedoeld voor zijn kinderen of voor gesprekken over de moeizaam verlopende boedel scheiding en financiële perikelen, waarbij zijn ex-echtgenote telkens had opgehangen voor hij iets kon zeggen. Volgens de ex was het juist de man geweest die telkens ophing zonder iets te zeggen. Tijdens de behandeling van het beroep twee weken geleden had de hofaanklaag- ster al een mildere straf geëist dan door de politierechter was opge legd: een boete van 250 euro naast een geheel voorwaardelijke werk straf van zestig uur. Maar het Haagse gerechtshof acht te niet bewezen dat de telefoontjes die de man pleegde juridisch ge zien een 'stelselmatige inbreuk op de privacy' van de ex-echtgenote vormden. Friesche Vlag Milk Fruit alle soorten, pak 1 liter 1.25/1.3 9 Deze actie wordt procentueel verrekend. Fleuril Fijnwasmiddel vloeibaar alle soorten, 2 flacons a 1.5 liter naar keuze De aanbiedingen zijn geldig van donderdag 19 april t/m zondag 22 april 2007. Prijswijzigingen, drukfouten en/of uitverkocht voorbehouden Voor alle aanbiedingen geldt: 0P=0P VLISSINGEN - Laat die grote boten maar komen. De Michiel de Ruyter- haven is er bijna klaar voor. Eigenaar Guus Blankenburgh heeft de haven de afgelopen weken flink onder handen laten nemen. „De langsteigers liggen inmiddels vrijwel allemaal op hun plek en de ze week volgen nog de vingerpie- ren." Dit weekend worden de boot jes op hun plek gelegd. Blankenburgh: „Dan moeten de elek triciteit en waterleidingen ook aan gelegd zijn, en over tweeënhalve week moet alles klaar zijn. Ja, ik ben dik tevreden. En de gebruikers, die vinden het ook geweldig." foto Lex de Meester Hollandse bloemkool per stuk Super Petit Pain wit, nog af te bakken, zak 8 stuks

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31