Zeeland te bijzonder om zomaar te slopen Gijzeling is niet bewezen Borden blijven bij paviljoens Autorally dupe van sloop op veerplein Een huis in het buitenland? imiTIOROTTERDAM Ahoy. gratis entreebewijs m5Bl20 21 22 APÊIL 2007 AHOY Vlissingen wil hoe dan ook Haagse centen WPZC Donderdag 19 april 2007 27 De silo zonder de moderne gevelplaten, gefotografeerd in door Walcheren. 1971. Destijds gebruikte het Coöperatieve Peulvruchtencentrum het pand langs het Kanaal foto Wim Helm, Beeldbank Zeeland, Zeeuws documentatiecentrum Open vr 12-17 uur zalzo 10 - 17 uur Ahoy'-weg 10 Rotterdam Toegangsprijs 8 Lezingen worden verzorgd door INTERNATIONAL! SECOND HOME EXPO Print uw via www.immo- international.nl MIDDELBURG - Vrijspraak was ge vraagd en vrijspraak hebben drie Vlissingers gisteren ook gekregen van de rechter. Althans voor de gij zeling van een plaatsgenoot. Vol gens de rechtbank kon vrijheidsbe roving niet worden bewezen. Tijdens de zitting, twee weken ge leden, stelden de advocaten van de drie al dat de gijzeling was verzon nen om wraak te nemen voor het niet terugbetalen van geleend geld aan twee van hen. De officier van justitie weet de tegenstrijdigheden in de verklaring van de verdachte aan het trauma dat hij heeft opge lopen. De drie Vlissingers kregen wel ge vangenisstraffen van vier, vijf en zes maanden voor mishandeling, dronken rijden, vernieling, wapen bezit en diefstal. Wethouder Wille brengt provinciebestuur op andere gedachten. door Frank van Cooten SLUIS - De reclameborden van de strandpaviljoens aan de West-Zeeuws-Vlaamse kust mo gen dit jaar blijven staan. De provincie gelastte de paviljoen houders eerder deze week hun bor den langs de weg onder aan de dijk weg te halen, omdat ze in strijd zouden zijn met de land schapsverordening Zeeland. De borden zorgen voor landschapsver vuiling en staan te ver af van de strandtenten. Naar aanleiding van de ontstane commotie sprak de Sluise wethou der L. Wille zijn PvdA-partijge- noot gedeputeerde W. van Zand- brink aan. „Ik heb voorgesteld la ter dit jaar met paviljoenhouders te praten over de mogelijkheid tot het plaatsen van uniforme bebor- ding langs de weg. Het is plezierig te zien dat GS gevoelig zijn voor dit argument. De borden mogen in ieder geval dit jaar blijven staan." Voorzitter I. Bonneveld van de pa viljoenhouders is blij. „We gaan graag in onderhandeling met de provincie en de gemeente." Rijkswaterstaat begint toch eerder met werkzaamheden. door Harold de Puysseleijr PERKPOLDER - Organisator Nico Biesheuvel van de jaarlijkse auto rally in Hulst begrijpt er geen snars van dat - in tegenstelling tot eerdere toezeggingen deze week - toch is gestart met sloopwerkzaam heden op het voormalige veer plein in Perkpolder. Op de plaats van het veerplein komt een recreatieproject met jachthaven, hotel, vakantiewonin gen en een golfbaan. Begin dit jaar kreeg Biesheuvel te horen dat hij nog één keer gebruik kon maken van het veerplein. De afbraak van het terrein zou pas na de rally op zaterdag 28 april begin nen. Daar kwam echter verande ring in. De sloop van het oude kan toor van de vroegere Provinciale Stoomboot Diensten (PSD) is eer gisteren al begonnen. Woordvoerder Edwin de Feijter laat namens Rijkswaterstaat Zee land weten, dat de sloop van het oude veerplein geen verder uitstel duldde. Dat heeft volgens De Feij ter alles te maken met het grondde- pot dat Rijkswaterstaat op het ter rein laat inrichten. Rally-organisator Nico Biesheu vel begrijpt niet waarom de sloop van het oude veerterrein in Perkpolder niet een week kon worden uitgesteld. Geen probleemwijk? Dan laten we onze sloopplannen toch zien? door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Het gemeentebestuur van Vlissingen heeft de Rekenka mercommissie begrepen: niet kij ken naar wat eraf kan, maar wat er bij kan. Daarom klopt de gemeen te alsnog aan bij de overheid. In de lijst van veertig probleemwij ken in Nederland komt geen enke le wijk in Vlissingen voor. De stad krijgt dus geen extra geld en daar baalt het bestuur van. Nu het mi nisterie van VROM heeft aangege ven ruimte te willen bieden aan ge meenten die naast het geld grij pen, heeft de gemeente Vlissingen direct van zich laten horen. Want voor haar sloopplannen kan ze nog best wat extra's gebruiken. Die zijn immers gericht op verbete ring, zoals ook met de 'lijst van veertig' beoogd was? Het ministe rie heeft de gemeente Vlissingen beloofd ernaar te kijken. „Aan de ene kant is het natuurlijk goed om niet op die lijst te staan", zegt een woordvoerder, „aan de an dere kant is het een beetje para doxaal. Stedelijke problematieken kennen wij net zo goed, ze zijn al leen relatief gezien kleiner."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29