Zeeland PZC Verlichting binnenstad afgekeurd WALCHEREN 31 25 33 Eerbetoon aan klein bedrijfje Wij geven u de helft cadeau! Weer bedrijfsauto van Delta beschadigd bij brand Bagger Rekenen is leuk Donderdag 19 april 2007 Evianne van Gijn op weg naar finale mis-verkiezing Minister wenst bundeling krachten brandweer Tip? redwalch@pzc.nl Commissie blokkeert plan kunstenaar voor feestverlichting. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De monumenten- commissie in Middelburg heeft de plannen van kunstenaar P. Diele- man voor de nieuwe verlichting van de binnenstad afgekeurd. De verlichting zou afbreuk doen aan de kwaliteit van de gevels. Het plan voor de Markt heeft wel goed keuring van de commissie gekre gen. Op de Markt komen onder meer nieuwe palen. Op de oude was veel kritiek, omdat ze te wei nig licht geven. Het verlichtingsplan was een initia tief van de ondernemers. „Ik krijg er tranen van in mijn ogen", zegt H. Boers, voorzitter van de Vereni ging Ondernemers Middelburg. „Dit levert zeker een vertraging op van een halfjaar. We waren een heel eind op weg, er zou zelfs geld voor zijn." In de straten in de binnenstad zou den strepen licht aan de gevel ko men. Dieleman wil niet uitleggen wat de commissie daar niet aan zag zitten. Volgens ambtelijk secre taris P. Meulmeester van de com missie voldeed het plan niet aan de eisen die de gemeente sinds een paar jaar stelt aan objecten aan de gevel. „We vinden dat de gevels aan de bovenkant zo schoon mogelijk moeten blijven, vrij van vlaggen, borden en lam pen." De nieuwe regels beginnen resultaat op te leveren, constateert Meulmeester. „De commissie is van mening dat de gevels moeten PW De monumentencommissie in Middelburg heeft het plan van kunstenaar Piet Dieleman voor nieuwe verlichting in de binnen stad afgekeurd. spreken. We proberen de reclame naar de onderkant van de gevel te krijgen. Dat is bijna overal gelukt. Als er sfeerverlichting moet ko men, moet die laag blijven." Van een definitief ontwerp was nog geen sprake, vertelt de kunste naar. „Het was een voorstel. Ik had van de commissie wel een iets coö- peratievere houding verwacht. Als Middelburg zich terug in het ste nen tijdperk wil bombarderen, moet ze dat vooral doen." Ook Boers is teleurgesteld. „De verlich ting zou spraakmakend zijn ge weest, en dat was ook de bedoe- ling." De komende tijd wordt druk over legd over de manier waarop het plan kan worden aangepast aan de eisen van de commissie. „Er is nog veel mogelijk", zegt Dieleman. „Ik heb daar alle vertrouwen in." Het wordt een stevige discussie, ver wacht wethouder H. Kool-Blok land (CDA). „Maar voorlopig moe ten we even afwachten." De wethouder voelt er niets voor om het advies van de commissie te negeren en het plan toch door te drukken. „In principe doen we dat nooit bij de monumentencom missie. Die is niet voor niets onaf hankelijk." door Henk Postma DOMBURG - Juist kleine onderne mers maken een stad of dorp vaak aantrekkelijk. Hun bedrijfjes ver heffen zich doorgaans boven de grauwe middelmaat. De Federatie van Ondernemers in de gemeente Veere (FOV) vindt dan ook dat kleinschalig ondernemerschap- meer aandacht en meer erkenning verdient. De FOV onderstreept dit aan het eind van het jaar met de uitreiking van een trofee aan de beste kleine ondernemer. Kandidaten kunnen zich vanaf nu aanmelden. Voor waarde is dat zij niet meer dan een tiental personeelsleden hebben, minstens vijf jaar jaar bestaan en een bijdrage leveren aan de leef baarheid van stad of dorp. De jury let vooral op authentici teit, gastvrijheid en bereidheid met anderen samen te werken. De prijs wordt om de twee jaar uitge reikt. „We willen", zegt FOV-voor zitter C. Zuiddam, „kleinschalig ondernemen een impuls geven." MIDDELBURG - „Ja, ik heb 'm!" Van enthousiasme schiet de linkerhand van Max Terlouw (6) de lucht in. Weer iets klaar in zijn rekenopgave. Max was gisteren een van de kinderen van basis school Acaciahof in Middelburg die meededen met de Grote Rekendag, een landelijk initiatief dat leerlingen en leraren wil laten ziet dat reke nen leuk is. Dit jaar was het thema 'meetkunde, patronen en kunst' en ging het vooral ook om ruimtelijk inzicht. Max laat het vel papier zien waarop hij aan het werk is. „De vakjes met som men die op tien uitkomen, moet ik kleuren." Bij de volgende opgave moet Max zelf de sommen verzinnen en zorgen dat na het inkleuren van de juiste hokjes een regelmatig patroon ontstaat. Max vindt het niet moeilijk. „Ik kan goed reke nen. Ik vind het ook leuker dan lezen en taal." Op Walcheren deden behalve de Acaciahof ook de Beverburch in Middelburg en de Vlissingse Schoolvereniging in Vlissingen mee aan de Grote Rekendag. foto Ruben Oreel Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. net alfabet van Zeeland vlissingen - Een bedrijfsauto van energiebedrijf Delta is dinsdag avond rond 21.45 uur in Vlissingen beschadigd geraakt door brand. De politie vermoedt dat het vuur is aangestoken. De auto stond gepar keerd in de Tobagolaan. De eige naar heeft de brand geblust. De schade bedraagt een paar honderd euro. Vrijdagavond brandde een auto van Delta uit in Vlissingen. Deze stond geparkeerd aan de Vre- denhoflaan, in dezelfde buurt als de Tobagolaan. Ook hier was spra ke van brandstichting. Delta heeft de zaak in onderzoek. Tip? redactie@pzc.nl Jaren geleden is het. Die ongeluk kige dag dat die Vlissingse met haar zoontje de eendjes ging voe ren in de watergang. Ze weet nog steeds hoe het klonk toen mét het broodkruim er nog wat anders van haar hand vloog. Het klonk als ting-plop. En toen lag haar trouwring in het water. Ze kreeg hoop toen de gemeente onlangs baggeraars de water gang liet verdiepen. Maar de werklui die ze aansprak op een mogelijke ontdekking van het kleinood gaven haar weinig kans. Laatst waren ze klaar met de klus. Tijdens het rondje met de hond zag ze de baggeraars af rondend werk verrichten. Maar eer ze kon informeren naar een vondst kreeg ze iets te horen wat haar nog lang zal bijblijven. De lieden plaatsten hun handen uit gespreid naast hun oren en zon gen: 'Naa, na, nana, na!' -TT,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27