Bos is tegen extra bezuinigen Pracht en praal in haven Port Zélande pzc Donderdag 19 april 2007 15 Overheidstekort vijf keer hoger dan was verwacht. den haag - Het financieringste kort van de overheid over dit jaar valt veel hoger uit dan de 0,2 pro cent waar het kabinet eerder van uitging. Maar minister Bos van Fi nanciën zei gisteren niet extra te willen bezuinigen. Naar verwachting komt het over heidstekort dit jaar uit op 1 pro cent. Bos komt in de voorjaars nota, die volgende maand naar de Ttveede Kamer gaat, met exacte in formatie. Ook zal hij dan maatrege len aankondigen om het tekort te rug te dringen. In het regeerak koord staat dat het tekort aan het einde van de kabinetsperiode moet zijn omgebogen naar een be grotingsoverschot van 1 procent. Het hogere tekort wordt veroor zaakt door lagere aardgasbaten als gevolg van de lagere olieprijzen, door de tegenvallende kosten in de gezondheidszorg (minister Klink noemde een bedrag van 1 miljard), door de schuldsanering op de Antillen en door de extra kosten die het regeerakkoord met IV* Door lagere aardgasbaten en te- genvallende kosten in de gezond heidszorg valt het financieringste kort flink hoger uit dan de ge raamde 0,2 procent. zich meebrengt. Ook kampt het ka binet met 'lijken in de kast' van zijn voorganger, maar dat is niet de hoofdoorzaak van het oplopen de tekort. De coalitiefracties CDA en PvdA reageren uiteenlopend op het nieuwe tekortcijfer. Volgens CDA-Tweede Kamerlid De Nerée moet het kabinet hoe dan ook vast houden aan de doelstelling van een overschot van 1 procent aan het einde van de kabinetsperiode. „Wij hebben er alle vertrouwen in dat Bos met een oplossing komt." PvdA-Kamerlid Crone stelt vast dat het kabinet kan kiezen voor be zuinigingen of lastenverzwarin gen, maar ook voor het loslaten van de doelstelling in het regeerak koord. „De vertreksituatie van het kabinet is moeilijker geworden. Ik wacht eerst af waar het kabinet mee komt." De Christenunie zegt dat een begrotingsoverschot van 1 procent niet als vrome wens in het regeerakkoord is opgenomen. door Marcel Modde OUDDORP - Onder de twintigduizend euro vind je er nauwe lijks iets, of het moeten spullen zijn die een verblijf op het wa ter veraangenamen. Een boot van een miljoen is daarentegen geen uitzondering, zegt A. Veldhuijsen van FairPro Events, over de Delta Boatshow. Voor het driedaagse evenement in de haven van Port Zélande liggen tweehonderd nieuwe en gebruikte boten afgemeerd. Het aanbod varieert van sloepen, vletten en zeiljachten tot mo torkruisers. Eén van de pronkstukken vormt de 18 meter lan ge open powerboot Itama Fifty Five van Blue Ocean Marine. Met z'n twee motoren haalt het schip een topsnelheid van 77 kilometer per uur. Ook van de partij is de Kuster A42 van Con sonant Yachts, genomineerd voor motorjacht van het jaar. Op zeilgebied vormt de Jobbe 39 van Beluga Yachting een novi teit, die vanaf vandaag in Port Zélande is te zien. Naast de drijvende expositie wordt op de kade in meer dan vijftig stands een overzicht geboden van watersportgerelateer- de producten en diensten. Daarbij gaat het van scheepsonder- delen en navigatie-apparatuur tot kleding en passende verze keringen. Ook is er een presentatie van de jachthavens in de Zeeuwse en Hollandse Delta. De organisatie rekent op tiendui zend bezoekers, onder wie ook veel Vlamingen. Volgens Veld huijsen is de Delta Boatshow niet te vergelijken met de on langs gehouden watersportbeurs in de Zeelandhallen. „Het één is droog, wij vooral nat." Hij is daarom niet bang dat de beurs potentiële bezoekers van de show heeft afgevangen. De kans bestaat dat volgend jaar een deel van de Hiswa in de Zee landhallen wordt ondergebracht. Veldhuijsen hoopt op een vorm van samenwerking. foto Marijke Folkertsma Consumptie gedrukt door laag gasverbruik voorburg - Consumenten heb ben in februari 1,2 procent meer uitgegeven aan goederen en dien sten dan in dezelfde maand vorig jaar. De groei is iets hoger dan in januari, maar lager dan de gemid delde groei van vorig jaar, aldus het Centraal Bureau voor de Statis tiek gisteren. De bestedingen wer den gedrukt door een lager gasver bruik. Dit drukte de consumptie- groei met 0,5 procentpunt. Bedrijven zetten meer in op energiebesparing oen haag - Nederlandse bedrijven gaven vorig jaar 2,5 miljard euro uit aan energiebesparing en duur zame energie. Dat is twee keer zo veel als in het jaar ervoor, aldus het agentschap SenterNovem. Vooral het midden- en kleinbe drijf investeert steeds meer in ener giebesparing en verduurzaming. Het is goed voor 78 procent van de totale investeringen, tegen 50 pro cent een jaar eerder. Sony schrapt banen bij gamesdivisie in Europa tokio - Het Japanse elektronica concern Sony schrapt banen bij de Europese tak van zijn gamesdivi sie. Het concern wil zijn concur rentiepositie verbeteren op de spel- computermarkt, waar het een ge vecht voert met Microsoft en Nin tendo. Sony verwacht niet meer dan 160 banen te schrappen op een totaal van negentienhonderd bij de divisie Sony Computer En tertainment Europe. Biogas uit slachtafval is van goede kwaliteit groningen - Slachtafval is bruik baar voor het produceren van bio gas van goede kwaliteit. Dat blijkt uit een grootschalig onderzoek van een aantal pluimveeverwer- kende bedrijven in Nederland, zo is gisteren bekendgemaakt. Tijdens het onderzoek werd bekeken of het mogelijk is een unieke bacterie populatie in te zetten om bijpro ducten van de slacht als vet, bloed en veren om te zetten in biogas. Nieuw contract voor Zeeuws wegenbeheer middelburg - Rijkswaterstaat Zee land heeft Heijmans opdracht ge geven alle rijkswegen in de provin cie te beheren en te onderhouden. Het contract is elf miljoen euro waard en heeft een looptijd van vijf jaar, met de mogelijkheid het met drie jaar te verlengen. De aan nemer onderhoudt de wegen en voert inspecties uit. Ook de herin richting van verzorgingsplaatsen maakt deel uit van het contract.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15