Auto moet in Dorpsstraat blijven www.slaapvoorlichters.nl DE WEG KWIJT IN BEDDENLAND? Uw Slaapvoorlichter wijst u de weg! GERRY WEBER MODEFLITSEN Lagere straf Ovezandenaar Nieuw huis in Goese wijk Ouverture zit tjokvol wiet mfe'LUüMV UITNODIGING MODEFLITSEN OP DONDERDAG 19 APRIL Vergaderen op 50 meter van zee strand? Westduin KoudekerkelVlissingen www.goldentulipwestduin.nl Tel. 0118-552510 PZC Woensdag 18 april 2007 25 Winkeliers willen geen stadse ingrepen in Heinkenszand. door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - De Dorpsstraat in Heinkenszand zal de komende tijd niet meer dan wat cosmetische ver anderingen ondergaan. Toch is de dorpsraad Heinkenszand niet onte vreden. De Dorpsstraat staat bij de gemeente Borsele tenminste weer in de belangstelling. De dorpsraad Heinkenszand hield gisteravond in congrescentrum De Stenge een redelijk bezochte jaar vergadering. Het motto van de bij eenkomst 'de Dorpsstraat op de schop?' wekte verwachtingen. Ze ker omdat uit een eerder gehou den dorpsenquête was gebleken dat niet minder dan 92,8 procent van de deelnemers de inrichting van de Dorpsstraat niet goed vindt. En dat voor dé winkelstraat van Heinkenszand, wat toch het vi sitekaartje van het grootste dorp van de gemeente Borsele zou moe ten zijn. Bewoners van Heinkenszand vin den de Dorpsstraat slecht toegan kelijk en onveilig voor voetgangers en fietsers, de kwetsbare verkeers deelnemers. Automobilisten parke ren dicht tegen panden aan, om dat de Dorpsstraat vrij smal is. Het gevolg is dat wandelaars op de weg moeten lopen. „Oudere mensen met een rollator mijden de Dorps straat", was gisteravond te horen. Stoepen liggen scheef en er zijn te veel obstakels, zoals reclamebor den en verkeerd geplaatste beton nen banden. Wi Inrichting winkelstraat van groei- kern Heinkenszand blijft de ge moederen bezighouden. Overleg met gemeente staat op stapel. Kleine ingrepen volgen mogelijk. Het instellen van eenrichtingsver keer is vaak als oplossing genoemd in de dorpsenquête. De meningen bleken daar gisteravond zeer over verdeeld. Winkeliers voelen niets voor eenrichtingsverkeer, omdat ze dan klantenverlies vrezen. Het autoluw maken van de straat we zen ze helemaal af, want 'Hein kenszand is geen Goes'. Mensen moeten met de auto bij de winkel kunnen blijven komen. Winke liers kregen steun uit de zaal. Bij eenrichtingsverkeer gaan automo bilisten harder rijden, waardoor de Dorpsstraat er zeker niet veiliger op wordt. Voorgesteld werd het smalste weg gedeelte tussen de Rabobank en Stenevate af te sluiten voor auto's. Voor De Stenge zou een keerlus moeten komen. Automobilisten kunnen dan langs dezelfde weg te rug. Of op het smalste stuk moet een goed looppad komen. Zo pas seerde ook het idee de revue om zebrapaden te maken op oversteek plaatsen. En waar mag worden ge parkeerd, moet duidelijker. De dorpsraad en direct betrokkenen praten begin mei met de gemeen te over dit type oplossingen. M. Nelen van de dorpsraad: „We gaan in elk geval aan de slag." 'zolang de voorraad strekt. DONDERDAG 19 APRIL MARKT GOES Aardappelen: frites geschikt uit de schuur €26,00-€29,00; export uit de schuur €21,50- €24,00 uien: zaaiuien droog uit de schuur tot 30% grof €20,00-€25,50; tot 60% grof €25,50- €32,00; granen, zaden en peulvruchten: tarwe maal €143,00 per ton; tarwe voer €143,00 per ton; brouwgerst €185 per ton; blauw maan zaad €1700 per ton; karwij €575 per ton; brui ne bonen nieuwe oogst, goede kwaliteit €500 -€600 per ton; capucijners€180 per ton; hooi en stro; veldbeemd droog uit de schuur €45,00 per ton; Engels raai grote pakken ge sneden droog uit de schuur 35,00-€40,00 per ton; Engels raai kleine pakken droog uit de schuur €55,00-€60,00 per ton; gerstestro gro te pakken droog uit de schuur €40,00-€45,00 per ton; gerstestro kleine pakken droog uit de schuur €60,00-€70,00 per ton; tarwestro klei ne pakken blank €72,50-€85,00 per ton; tar westro grote pakken blank €60,00-€70,00 per ton; tarwestro bruin €47,50-€62,50 per ton. DEN HAAG - Een 47-jarige man uit Ovezande heeft in hoger beroep een lagere straf gekregen wegens seksueel misbruik van zijn dochter en haar vriendinnetje en het bezit van kinderporno. De man is gisteren door het Haag se gerechtshof veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar waar van een half jaar voorwaardelijk. Eerder was de man door de recht bank in Middelburg veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf. De Ovezandenaar is gedeeltelijk vrijgesproken. De gerechtshof vond dat de on tucht met het vriendinnetje van de dochter minder verregaand was geweest dan bewezen door de rechtbank. GOES - In de gloednieuwe wijk Ouverture in Goes werd gistermiddag aan de John Denverlaan een hennepkwekerij ontmanteld. Volgens een mede werker van het ontruimingsbedrijf stonden de bo venste twee verdiepingen van het nieuwbouw huis vol met plantjes. „Het was een grote." Het verbaasde hem dat de kwekerij in een nieuw koophuis gevestigd was. „Meestal vind je die in huurhuizen." In verband met de zaak heeft de politie twee Goesenaren - een 27-jarige vrouw en een 29-jari- ge man - aangehouden. De twee zijn na verhoor op het politiebureau in verzekering gesteld voor verder onderzoek. In de woning trof de politie 430 planten aan en tien zakken henneptoppen met een totaal ge wicht van ruim negen kilogram. foto Dirk-Jan Gjeltema :c o 1 t o h) Lange Vorststraat 76-82 4461 JR Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65