Zeeland als gekromde zwaarden Stuit Belangenvereniging bezorgd over plannen bij haven Sint-Annaland voor politici Run op vegetarische hotdogs TAXI 69 50 69 zoekt Chauffeurs Standplaats: Goes en Nrd.-Beveland Voor meer informatie: Taxi De Koster 0113-69 50 69 jPZC Woensdag 18 april 2007 23 Bewoners Suzannaweg vinden ontwikkelingen veel te grootschalig. door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - De plannen voor de haven in Sint-Annaland zijn te grootschalig. Dat vindt een pas op gerichte vereniging die de belan gen van bewoners aan de Suzanna weg behartigt. Met name de bouw van 320 wo ningen, waarvan een groot deel in de Kleine Suzannapolder komt en voor recreatie is bedoeld, leidt tot bezorgdheid bij de leden. Dat zijn et nu dertig. „Maar we hebben al leen een brief verspreid aan de Su zannaweg", zegt A. van Keulen. „Als we in heel het dorp zouden werven, hadden we misschien meer leden." De vereniging wil de plannen niet tegenhouden, maar denkt dat de gemeente ze beter kan uitspreiden over een periode van vijftien jaar. Het zou bovendien wel wat klein schaliger kunnen. „Op deze ma nier krijgt het dorp er in de zomer 1500 tot 2000 inwoners bij", zegt Van Keulen. „Ik vraag me af of de |W Een onlangs opgerichte belangen- groep vindt dat de gemeente de plannen voor de voorziene wo ningbouw beter over een perio de van 15 jaar kan uitspreiden. infrastructuur daar op is berekend. Bovendien zal het de zondagsrust aantasten." Het strandje, nu al te klein voor de eigen inwoners, zou de extra mensen al helemaal niet aankunnen. De geplande hoog bouw staat de belangenclub ook niet aan vanwege de aantasting van het landschap. Volgens A. den Engelsman - die ook bij de vereniging is betrokken - is nog niet gezegd dat zijn club dwars gaat liggen als de plannen straks definitief worden. „Het gaat ons er vooral om dat we in een vroegtijdig stadium mee kunnen praten over de plannen. En ik moet zeggen dat de gemeente ons tot nu toe uiterst serieus neemt." GOES - Stichting Wakker Dier deel de gisteren in Goes vegetarische hotdogs uit. Projectleider Harry Voss raakte zijn driehonderd vlees loze worstjes (gemaakt van soja en tarwe) binnen twee uur kwijt. „De belangstelling is overweldi gend. Het is marktdag en druk op straat." Voss reist sinds juli door het land met de 'Veggiedogs'. De actie moet mensen bewust maken van de alternatieven voor vlees. Veel belangstelling voor themaraadsvergadering in dorpshuis. Karei de Dreu, beheerder van ontwikkelaar van windparken E-Connection, bij windturbines aan de voet van de stormvloedkering. foto Dirk Jan Gjeltema door Luc Oggel WAARDE - De politiek moet naar de burger toe, wordt vaak geroe pen. In Waarde werkt het: de the maraadsvergadering 'op locatie' trok gisteren onverwacht veel be langstellenden. Het was de vierde keer dat de Rei- merswaalse gemeenteraad in één van de kernen vergaderde. Doel er van is om inwoners kennis te laten maken met college- en raadsleden en om informatie uit te wisselen. Tot nu toe werden Oostdijk, Ril land en Kruiningen bezocht, maar alleen in Oostdijk was er redelijk wat publiek. Van Waarde had men aanvankelijk ook geen hooggespan nen verwachtingen, gezien het kleine zaaltje in het dorpshuis dat was gereserveerd. Toen dat uit zijn voegen dreigde te barsten, werden de stoelen in allerijl naar de gym zaal verplaatst om toch alle belang stellenden, onder wie een aantal jongeren, een plek te bieden. Veel schokkends kwam er echter niet ter tafel. Er waren wat opmer kingen over onder meer verkeers zaken, speeltoestellen en woning bouw en natuurlijk kwam het dorpsontwikkelingsplan Meer Waarde aan de orde. Er wordt ge keken of daarin een bedrijfsverza melgebouw kan worden opgeno men, waarin ook de jeugd een plekje krijgt. Iedereen ging tevreden naar huis, en ook raad en college zelf lijken baat te hebben bij dit soort bijeen komsten. Het ging er in elk geval een stuk gemoedelijker aan toe dan tijdens de 'normale' vergade ringen in het gemeentehuis. Waar voelt u zich het lekkerst in uw huis of tuin? Stuur een foto en geef aan waarom het voor u zo'n bijzonder plekje is. GA NAAR DE WEBSITE VAN DEZE KRANT EN KLIK OP WONEN favoriete plek in huis of tuin...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63