land PZC 21 Vrouw laat museum zes ton na BEVELANDEN-THOLEN 27 31 CQ Racoon krijgt culturele prijs Goes 2006 Filosofie Klaar voor de start Retecool.com deed niets verkeerd Troubadour voor de klas vindt de juiste toon Plotselinge toename aantal besmettingen syfilis iri Zeeland Woensdag 18 april 2007 Tip? redgoes@pzc.nl Onverwachte schenking stelt museumdirecteur voor een raadsel. door Frank Balkenende GOES - Het Historisch Museum De Bevelanden in Goes is plotseling zes ton rijker. Een eind maart over leden vrouw uit Hellevoetsluis heeft een deel van haar vermogen nagelaten aan het Bevelandse mu seum. Directeur Hans Oomen is er bijna sprakeloos van. „Zo'n bedrag komt niet elke dag uit de lucht val len." Het is absoluut onduidelijk waar aan het museum de schenking te danken heeft. Cornelia lacoba van der Linden, geboren 10 september 1915 in Hellevoetsluis, had geen banden met Zeeland. „Althans voor zover wij kunnen nagaan, want ze had geen familie meer. We hebben contact gehad met de notaris en met haar buren. Het is niet uitgesloten dat haar voorvaderen van de Bevelanden kwamen", zegt museumdirecteur Oomen, die om waardig afscheid te nemen van de gulle geefster op haar begrafenis een dankwoord heeft gesproken. De 91 jaar geworden Van der Lin den woonde de laatste jaren in een verpleeghuis in Hellevoetsluis, de plaats waar ze was geboren. Al in 1994 besloot ze haar geld na te laten aan twee musea: dat in Goes en het Trompmuseum in Brielle. Beide ontvangen 600.000 euro, zo bepaalt haar testament. „Een raadsel", noemt Oomen dat, „want ze was niet bijzonder cultu reel onderlegd, voor zover wij we- Historisch Museum De Bevelan den krijgt de helft van het vermo gen van de onlangs overleden Cornelia Jacoba van der Linden uit Hellevoetsluis. ten. Het grote probleem is dat we nauwelijks iets over haar weten, omdat na haar overlijden haar in boedel openbaar is verkocht." Het Historisch Museum De Beve landen is niettemin blij met de schenking, temeer omdat er nogal wat wensen liggen. Dan gaat het bijvoorbeeld om een eigen entree. Nu moet je door de winkel van VW/ANWB naar het museum. Ook klimaatbeheersing en uv-we- rende maatregelen staan op de ver langlijst. Momenteel zijn enkele grote schutterstukken blootgesteld aan te veel zonlicht. Bij elkaar kost dat tussen 50.000 en 100.000 euro. Het museumbestuur is echter niet van plan de schenking er snel door te jagen. „Het geld gaat naar het steunfonds van het museum, dat met een voorstel komt om het risicomijdend te beleggen. Op die manier kunnen we van de rente elk jaar iets leuks doen", zegt be stuursvoorzitter loost Adriaanse van het museum. Het museum begint beter te draaien. De eerste drie maanden van dit jaar verdubbelde het aantal bezoekers ten opzichte van dezelf de periode in 2006. Vierduizend kwamen er binnen. De jaarprogno se is tienduizend bezoekers. GOES - De popband Racoon krijgt de Culturele Prijs Goes 2006. De Goese Culturele Raad maakte de winnaar gisteravond bekend. De tweejaarlijkse prijs bestaat uit een kunstwerk en een geschenk ter waarde van duizend euro. Na de zomer mag Racoon de prijs in ontvangst nemen. Volgens de commissie die de kan didaten voor de prijs weegt, is Ra coon een waardig opvolger van (wijlen) schilder Rudolf Hagenaar, die in 2005 de prijs won. Racoon is deels een Goese band. Zanger Bart van der Weide en bassist Ste fan de Kroon wonen er. De band geniet landelijke bekend heid, is veelvuldig op de radio te horen, de single Happy Family vormt de tune van een televisiere clamespot, terwijl de hit Close Your Eyes het titelnummer is van de nieuwe Nederlandse film Kicks. De band kreeg eerder NightLiveXS Award, de Schaal van Rigter, twee 3FM Awards en een Edison. De commissie roemt de kwaliteit van de muziek. Racoon was dit jaar ge nomineerd voor drie 3FM Awards, maar viel buiten de prijzen. Blof oogstte vier van de vijf awards. Tip? redactie@pzc.nl Robin en zijn vriendje Wessel, twee vierjarige inwoners van Vlissingen, waren het na diepgra vende besprekingen in de zand bak roerend met elkaar eens ge worden: Alles wat vliegt, is een vliegtuig, luidde hun conclusie en zij keken daar heel tevreden bij. „Maar", peinsde Robin, nadat hij dat even op zich had laten in werken, „is alles wat dan rijdt een auto?" Wessel moest daar geruime tijd over nadenken. „Nee", besliste hij uiteindelijk, „want een tank kun je toch geen auto noemen?" „Nee", vond ook Robin, „dat is een vloertuig." SINT PHILIPSLAND - In spanning stonden scholie ren van de Koningin Julianaschool in Sint Philips- land gisteren te wachten op het moment dat ze aan hun verkeersexamen mochten beginnen. Echt moeilijk hebben de jongens en meiden uit Flipland het niet, als we leraar Derk-Jan Vorstel man mogen geloven. „We zouden eigenlijk met ze naar Bergen op Zoom of Tholen moeten gaan", zegt hij. „Dat is pas echt een uitdaging." Hij doelt op het feit dat de echt gevaarlijke en moeilijk situaties in Sint Philipsland op één hand zijn te tellen. Geen rotondes, geen verkeerslich ten en van drukte is al helemaal geen sprake op een doordeweekse ochtend als die van gisteren. „Ik snap best dat het niet te doen is om ze alle maal, met fiets, naar een andere plaats te breng en, maar leuk zou het wel zijn", aldus Vorstel man. Ook leerlingen van De Luyster in Sint Philip sland en Het Kompas in Anna Jacobapolder de den gisteren praktijkexamen. Morgen wordt hun theoretische kennis getest, foto Dirk-Jan Gjeltema GOES - De politie doet niets met de aangifte van Grieks restaurant Saloniki in Goes tegen de website retecool.com. „Na onderzoek is ge bleken dat er niets strafbaars is ge beurd", zegt een woordvoerster. De eigenaar betichtte de website ervan dat die uit zijn restaurant een camera zou hebben gepikt waarop foto's stonden van men sen die een erotische ijscoupe aten. De foto's verschenen later op de site, en daar was de eigenaar van het eethuis boos over. De politie bevestigt wat retecool al eerder zei: de makers van de site hebben niets gestolen, en de foto's die zij op hun site plaatsten, kwa men gewoon van de eigen website van Saloniki. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. lf het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61