Vaker incident vliegveld Maastricht Brabant lenigt ruimtenood van Rotterdam Meer meldingen kinderlokkers op internet Estafettetocht voor zestigjarig automerk Ferrari PZC Woensdag 18 april 2007 5 Veel meer voorvallen dan op luchthavens elders in het land. Maastricht - Het aantal inciden ten op de luchthaven van Maas tricht is 'significant' groter dan op andere Nederlandse vliegvelden. Dat constateert Luchtverkeerslei ding Nederland (LVNL) in haar gis teren gepubliceerde jaarverslag. Afgelopen jaar telde LVNL ruim 1200 incidenten per 100.000 vlieg bewegingen. Dat is fors meer dan bijvoorbeeld op Schiphol, waar de Leerling mag roken met speciaal pasje bemmel - Leerlingen van het Over Betuwe College (OBC) in Bem- mel, Eist en-Huissen mogen toch weer roken op de schoolpleinen, mits ze een rookpasje bezitten. Dat krijgen ze alleen als ze min stens zestien jaar zijn en toestem ming van hun ouders hebben om te roken. Een rookverbod op het OBC bleek niet te werken. Buren hadden last van leerlingen die in bosjes rond school rookten. Platte televisie geliefd bij jonge inbrekers utrecht - Jongeren hebben een methode ontdekt om snel en effi ciënt in te breken: ze gooien een steen door een ruit gooien en gris sen hun buit weg. Platte televisies, laptops en navigatiesystemen zijn favoriet. Dat bevestigt een woord voerster van de politie naar aanlei ding van de jaarlijkse AD-misdaad- meter. Daaruit blijkt dat het aantal inbraken sinds jaren weer stijgt. organisatie iets meer dan 35 voor vallen noteerde per 100.000 vluch ten. Sommige incidenten in Maastricht hadden kunnen leiden tot gevaar lijke situaties, maar passagiers zijn nooit daadwerkelijk in gevaar geko men, aldus LVNL. Het kwam zes keer voor dat vlieg tuigen te dicht bij elkaar in de buurt kwamen. Ook hielden meer toestellen zich niet aan de procedu res van de luchtverkeersleiders. Het aantal zogenoemde runway in cursions, waarbij vliegtuigen zich zonder toestemming ergens op de OM eist weer verbod Limburgse Hells Angels Maastricht - Justitie heeft voor de rechtbank in Maastricht in een civiele procedure het verbod en de ontbinding gevraagd van de Stich ting Nomads. Het Openbaar Minis terie (OM) ziet de Limburgse afde ling van de Hells Angels als een cri minele organisatie 'die niet in on ze samenleving thuishoort'. Het is de vierde poging van het OM om afdelingen van de motorclub ver boden te krijgen. Snel duidelijkheid over MEP-subsidies den haag - CDA en PvdA willen niet tot april 2008 wachten op een nieuwe regeling voor milieuvrien delijke elektriciteitsproductie (MEP). Minister Van der Hoeven (Economische Zaken) schreef dat een eerdere invoering onmogelijk is, omdat de Europese Commissie erover moet oordelen. De partijen vinden echter dat een overgangsre geling voor juni klaar moet zijn. luchthaven begeven, nam ook toe. Dit aantal steeg van een in 2005 tot elf afgelopen jaar. Deze toena me had te maken met de verplaat sing van een stoplij n op een wacht- plaats op het platform. Deze is naar voren gehaald. Vliegers moes ten daaraan wennen en stopten soms met de neus van het vlieg tuig over de streep. Met 1200 incidenten per 100.000 vluchten scoort Maas tricht slechter dan Schiphol, dat in 2006 35 incidenten per 100.000 vluchten meldde. Bernlef schrijft Boekenweekgeschenk amsterdam - Schrijver/dichter Bernlef (70) schrijft het Boeken weekgeschenk voor de volgende Boekenweek. De week heeft als thema ouderdom. Het volledige motto luidt: 'Van oude men- schen... De derde leeftijd en de let teren'. Dat is ontleend aan de ro man Van oude menschen, de dingen, die voorbij gaan van Louis Coupe rus uit 1906. De Boekenweek loopt van 12 tot en met 22 maart 2008. Eis twaalf jaar voor 'brein' zaak-Melchers amsterdam - Het Openbaar Minis terie heeft dinsdag twaalf jaar cel geëist tegen het brein achter de ontvoering van miljonairsdochter Claudia Melchers. De verdachte is een neef van de andere hoofdver dachte. Hoewel hij niet bij de ont voering aanwezig was, acht het OM het 'volstrekt ondenkbaar' dat hij geen rol heeft gespeeld bij het beramen van de plannen. Veel vliegtuigen op weg naar de luchthaven van Luik betraden bo vendien zonder toestemming het luchtruim rond Maastricht Air- port. „Als vliegtuigen binnen een straal van 2,5 mijl van de luchtha ven komen, moeten ze het mel den. Dat gebeurt niet altijd", zei be stuursvoorzitter Eric Kroese van LVNL. De organisatie geeft dit jaar de hoogste prioriteit aan het ver minderen van het aantal voorval len in Maastricht. Op alle Nederlandse luchthavens tesamen heeft de Nederlandse luchtverkeersleiding het afgelopen Vier jaar cel voor bedreigen politici rotterdam - Een 26-jarige Rotter dammer moet vier jaar de cel in omdat hij politici heeft bedreigd. De Rotterdamse rechtbank veroor deelde hem gisteren tot een hoge re straf dan de eis (drie jaar). De rechter sprak van 'zeer ernstige misdrijven, die de wortels van de rechtsstaat raken'. De man bedreig de onder anderen Rita Verdonk, Ayaan Hirsi Ali en Geert Wilders omdat ze de islam beledigden. Kabinet belooft veilige parkeerplaats trucks den haag - Het kabinet wil de twintig gevaarlijkste parkeerplaat sen langs snelwegen vanaf eind dit jaar beter beveiligen. Vervoerders moeten een lijst van twintig rust plaatsen opstellen waar truckers het meeste risico lopen op diefstal en overvallen. Volgens Transport en Logistiek Nederland lijden ver voerders jaarlijks ruim driehon derd miljoen euro schade. jaar minder incidenten geteld dan in 2005. In totaal kwamen er 2975 meldingen van voorvallen binnen. Dat waren er een jaar eerder 3516. Ook op Schiphol nam het aantal runway incursions toe, van 36 naar 44. Alle voertuigen op de luchthaven zijn afgelopen jaar ech ter voorzien van een transponder, waardoor ze nauwkeuriger te vol gen zijn. Bovendien is de taxibaan om de Zwanenburgbaan af wat het aantal runway incursions moet doen afnemen. De veraf gele gen Polderbaan is zo zonder hin der te bereiken door vliegtuigen. Maasstad wil bedrijven plek bieden in verder gelegen achterland. breda - West-Brabant schiet Rot terdam, dat in ruimtenood ver keert, graag te hulp. Dat is de conclusie uit een eerste verkennend gesprek tussen burge meesters Ivo Opstelten van de ha venstad en Peter van der Velden van Breda, die in deze gesprekken ook de West-Brabantse gemeen ten en Tholen vertegenwoordigt. De wereldhaven komt plek te kort om bedrijven te huisvesten. Daarom kijkt het gemeentebe stuur van Rotterdam begerig naar kleinere, meer in het binnenland gelegen havens als die van Dor drecht, Moerdijk of Bergen op Zoom. Om samenwerking bij bedrijfshuis vesting effectief te doen zijn, moet de Noord-Zuidverbinding langs de A15 en A4 zo snel mogelijk wor den verbeterd, vinden beide burge meesters.. Deze zomer gaan delegaties van Rotterdam, de Drechtsteden en West-Brabant met elkaar om de ta fel. Dan wordt concreter uitge werkt hoe de economische regio's de klokken gelijk kunnen zetten. amsterdam - Het Meldpunt Kin derporno heeft het afgelopen jaar twee keer zoveel meldingen gekre gen van digitale kinderlokkers als in 2005. Dat meldt de organisatie in haar zojuist uitgekomen jaarver slag over 2006. Volgens het meldpunt onderstre pen de cijfers het toenemende ge vaar dat kinderen kunnen lopen tijdens het chatten. „Zij kunnen in contact komen met digitale kinder lokkers en bijvoorbeeld worden verleid tot het doen van seksuele handelingen voor de webcam", constateert de organisatie. Het Meldpunt Kinderporno behan delde vorig jaar in totaal 6423 mel dingen van vermeend kinderpor nografisch beeldmateriaal. In 2005 kreeg het daarvan nog 8185 mel dingen. Het meldpunt deed vorig jaar 71 keer aangifte van de ver spreiding van kinderporno vanuit Nederland. SOESTDIJK - De tienjarige Brent Verhoek, die aan gon gisteren het Nederlandse stuk van een esta- derd Ferrari's doen in 148 dagen ongeveer vijftig een spierziekte lijdt, bekijkt de aankomst van fettetocht om de wereld. landen aan. De tocht begon op 28 januari in Abu een aantal Ferrari's bij paleis Soestdijk. Op twee Met de estafette vieren Ferrari-liefhebbers de zes- Dhabi en eindigt op 24 juni in Maranello, de plaatsen in ons land - Hilversum en Enschede - be- tigste verjaardag van het Italiaanse topmerk. Hon- 'thuisbasis' van Ferrari in Italië. foto AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5