als gekromde zwaarden Acht ouderenadviseurs moeten caravanbrand senioren de weg gaan wijzen Rekening riolering deels naar tuinders SPZC Woensdag 18 april 2007 23 M Karei de Dreu, beheerder van ontwikkelaar van windparken E-Connection, bij windturbines aan de voet van de stormvloedkering. foto Dirk-Jan Gjeltema Project Welzijnshuis van start dankzij geld van Oranje Fonds. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Welke zorgaanbieders zijn er op Schouwen-Duiveland en waar kun je als oudere als je wilt sporten terecht? Dankzij een bijdrage van 15.000 euro van het Oranje Fonds kan het Welzijns huis acht ouderenadviseurs gaan opleiden. Om het project voort te zetten is een verzoek om structure le subsidie bij de gemeente inge diend. Uit een door het Welzijnshuis ge draaide proef blijkt dat er behoefte is aan ouderenadviseurs die men sen tussen de 70 en 75 jaar preven tief informeren over wonen, zorg en welzijn. En, waar nodig, naar professionele organisaties doorver wijzen. Inmiddels hebben diverse organisaties, zoals maatschappelijk werk (SMWO) en Zeeuwland, al aangegeven aan het initiatief mee te willen werken. Bijvoorbeeld door een vast aanspreekpunt voor de ouderenadviseurs in te stellen. Het Welzijnshuis begeleidt en |W Acht ouderenadviseurs gaan in het najaar aan de slag om senio ren te informeren over wonen, zorg en welzijn. Het Oranje Fonds schenkt 15.000 euro. coördineert. Na de zomer wordt begonnen met de opleiding van acht adviseurs. Medio oktober wordt het officiële startsein gege ven. Naast het bijbrengen van bij voorbeeld gesprekstechnieken wor den de adviseurs 'uitgerust' met een laptop - waarin allerhande in formatie bijeen wordt gebracht. Via het Welzijnshuis zal deze infor matie steeds worden geactuali seerd. De doelgroep wordt per brief bena derd. Om het project ook op lan ger termijn te kunnen voortzet ten, is er een (structureel) subsidie verzoek ingediend bij de gemeen te. Daarover wordt in het najaar een oordeel geveld. KWADENDAMME - Bij een brand aan de Grote Reinhoudsedijk bij Kwadendamme is gisteren een ca ravan in de as gelegd. De brand weer was er snel mee klaar. Tachtig procent van de kosten wordt doorberekend. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De glastuinders die baat hebben bij de aanleg van drukriolering in het kassengebied bij Sirjansland moeten daar fors aan meebetalen. Het college van burgemeester en wethouders van Schouwen-Duiveland stelt de raad voor 80 procent van de kosten door te berekenen. Hetzelfde geldt voor de kosten van wegverbreding in het gebied. De aanleg van drukriolering in het kassengebied bij Sirjansland kost alles bij elkaar bijna twee ton. Dat de glastuinders mee zouden moe ten betalen aan genoemde voorzie ningen was bekend. De gemeente raad nam daar in december 2006 al een besluit over. Nog niet be kend was hoe hoog de bijdrage van de glastuinders zou moeten worden. Voor wat betreft de aan leg van drukriolering stelt het col lege de raad voor 80 procent van de rekening door te schuiven naar de bedrijven die er baat bij heb ben. Het college doet de suggestie om voor een (dienst) woning in clusief erf een vast bedrag van 1500 euro te vragen voor de aanleg van drukriolering. Binnen het kas sengebied bij Sirjansland zijn 16 dienstwoningen hetgeen betekent dat deze toerekening de gemeente 24.000 euro oplevert. Om de reste rende 133.780 euro te dekken, stelt het college de raad voor 21 euro cent per bebouwbare vierkante meter te rekenen. Een vergelijkba re formule wil het college toepas sen voor wat betreft wegverbre ding in het gebied. Dat karwei vergt totaal 227.585 euro waarvan 182.068 op het bordje van de glas tuinders gelegd wordt. Dat komt omgerekend neer op 43 eurocent per bebouwbare vierkante meter. Bij dit alles gaat de gemeente, ver telt wethouder W. Renden, uit van exploitatieovereenkomsten tussen de gemeente en de indivi duele ondernemers. Voor wie een dergelijke overeenkomst weigert te tekenen, ligt een aanslag baatbelas ting klaar. De raad moet zich nog over het bekostigingsvoorstel van het college buigen. De gemeente Schouwen-Duive- land wil dat glastuinders uit Sir jansland 80 procent van de kos ten voor aanleg van drukriole ring in het kassengebied dragen. i favoriete plek in huis of tuin... Waar voelt u zich het lekkerst in uw huis of tuin? Stuur een foto en geef aan waarom het voor u zo'n bijzonder plekje is. GA NAAR DE WEBSITE VAN DEZE KRANT EN KLIK OP WONEN m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55