Zeeland PZC B en W tegen plan Bolwerk Zierikzee «Er 21 SCHOUWEN-DUIVELAND 1 j< 27 31 'Prinses Margriet' helpt kotter Waterschap houdt proef met fietsverklikker bij Grijpskerke Filosofie Troubadour voor de klas vindt de juiste toon Plotselinge toename aantal besmettingen syfilis in Zeeland Woensdag 18 april 2007 Tip? redzzee@pzc.nl Initiatief ondernemers geen oplossing voor ruimteprobleem haven. door Ton van den Nouweiand ZIERIKZEE - Het plan Oranje Bol werk van de ondernemers J. Rog geband en B. Dolk is geen oplos sing voor de ruimteproblemen in de Zierikzeese haven. Het plan be perkt bedrijfsactiviteiten op indus trieterrein Zuidhoek en is boven dien voor de gemeente veel te duur. Dat zijn in het kort de bezwaren die burgemeester en wethouders van Schouwen-Duiveland hebben tegen het plan om de haven uit te breiden met 170 ligplaatsen en daar omheen 180 appartementen te bouwen. De ondernemers kwamen met hun plan omdat de gemeente in de zomermaanden worstelt met ligplaatsen voor passanten in de haven. Het aanleggen van 65 nieu we ligplaatsen zou een oplossing kunnen zijn, ware het niet dat in dat geval de loswal of mosselvis sers weg zouden moeten. In het plan van de ondernemers zouden de kool en de geit kunnen worden gespaard. B en W zijn hiervan echter aller minst overtuigd. De 65 ligplaatsen kunnen worden aangelegd, maar voor meer dan 100 ligplaatsen moet de provincie eraan te pas ko men en moet een milieu-effecten rapportage worden gemaakt. Ver der zijn de 170 ligplaatsen in het B&W laten geen spaan heel van het plan Oranje Bolwerk in Zie rikzee en adviseren de gemeente raad het initiatief niet in ontwik keling te brengen. plan vaste ligplaatsen, terwijl er juist behoeft is aan passantenplaat sen. Tenslotte kost aanleg van een nieuwe haven de gemeente 13 tot 14 miljoen, terwijl voor oplossing van het ruimteprobleem 7 miljoen beschikbaar is. Exploitatie van de haven Oranje Bolwerk gaat de ge meente naar schatting een miljoen euro per jaar kosten. Dat staat haaks op het beleid dat er juist op is gericht havens af te stoten. Woningbouw op het industriege bied vinden B en W geen goed idee. Een bedrijf als de betonmor- telcentrale kan dan niet meer uit breiden. Andere zware industrie kan zich niet meer vestigen. Voor de noodzakelijke verplaatsing van vijf bedrijven hebben de onderne mers 18 miljoen uitgetrokken. Dat is te weinig vinden B en W. Al leen de verplaatsing van combibe- drijf De Zuidhoek kost volgens B en W al 12 miljoen. „Dat voor het resterend bedrag de overige bedrij ven verplaatst kunnen worden, is voor ons nog even een vraagte ken," aldus wethouder Renden. En dan is er nog Zeelandia, dat heeft laten weten 'geen toekomst meer te zien in Zierikzee' als het Oranje Bolwerk zijn buurman wordt. „Gezien het grote belang van dit bedrijf voor Schou wen-Duiveland mag dit een zwaar wegend argument zijn bij de over wegingen," schrijven B en W. „Ik vind dit antwoord weinig op lossingsgericht en vooral probleem gericht", zegt J. Roggeband in een eerste reactie. De ondernemers ko men later met een inhoudelijke reactie. Renden: „Ons verhaal lijkt erg negatief maar het is de taak van het college daar waar zaken an ders liggen dan voorgesteld, de raad hiervan in kennis te stellen." f - -vVr - - v- 5&Ê Initiatiefnemer J. Roggeband op de plek waar het Oranje Bolwerk moet komen: „De reactie ons plan is weinig oplossingsgericht." van de gemeente op foto Marijke Folkertsma STELLENDAM - De bemanning van de 'Prinses Margriet' van KN- RM-station Stellendam moest gis teren een viskotter te hulp schie ten. De VLI28 was in de proble men gekomen, doordat het net vast was komen te zitten. Aan een kant was de giek overgekomen en had schade veroorzaakt aan de an tennes en de achtermast. De red dingboot bleef bij de kotter tot de ze de visdraad weer boven had en hielp bij het weer in normale posi tie brengen van de giek. De kotter kon daarna weer op ei gen kracht naar Vlissingen om daar een dreg en een nieuwe vis draad te halen. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! het alfabet van Zeeland Bel 0800-0231231. Matrixbord waarschuwt automobilist voor naderende fietsers. door Ronald Huissen GRIJPSKERKE - Waterschap Zeeuw se Eilanden begint maandag 23 april een proef met een 'fietsver klikker': een elektronisch waar schuwingsbord dat automobilisten op de Mariekerkseweg bij Grijps kerke attendeert als er fietsers op de Kruisweg of Poppendamseweg de kruising naderen. Langs die twee wegen zijn palen met sensoren geplaatst, die op de zelfde manier werken als verkeers lichten. Door de snelheid van de fietser te meten, wordt berekend of deze de kruising tegelijk met de automobilist zal naderen. De auto mobilist heeft nog steeds voorrang op de Mariekerkseweg. Het gaat er bij het verklikken om dat de be stuurder alert is en tijdig kan reage ren, mocht een fietser toch onver wachts oversteken. „Uit eerdere on derzoeken met weggebruikers bleek dat mensen onder meer op deze weg een onveilig gevoel heb ben", zegt een waterschapswoord voerder. Voorafgaand aan de proef is de snelheid en de manier waar op automobilisten op de kruising afrijden, zowel met als zonder fiet sers in de buurt, in kaart gebracht. Na een jaar proefverklikken moet duidelijk worden hoe automobilis ten op de fietsverklikkers reageren. Maandag wordt de fietsverklikker feestelijk in gebruik genomen. Tip? redactie@pzc.nl Robin en zijn vriendje Wessel, twee vierjarige inwoners van Vlissingen, waren het na diepgra vende besprekingen in de zand bak roerend met elkaar eens ge worden: Alles wat vliegt, is een vliegtuig, luidde hun conclusie en zij keken daar heel tevreden bij. „Maar", peinsde Robin, nadat hij dat even op zich had laten in werken, „is alles wat dan rijdt een auto?" Wessel moest daar geruime tijd over nadenken. „Nee", besliste hij uiteindelijk, „want een tank kun je toch geen auto noemen?" „Nee", vond ook Robin, „dat is een vloertuig."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53