Gesteggel over vliegveld duurt voort Voorlopig geen vee op weiland Folkart zoekt half juni onderdak voor muzikanten en dansers van folkloregroepen uit de hele wereld 'Europees' sporten zeker zo leuk als gamen of tv kijken CAPPENDIJK TOYOTA ZPZC Woensdag 18 april 2007 25 Initiatiefnemers gaan naar de rechter na besluit van college. door René Hoonhorst SLUIS - Om toch een permanent vliegveldje voor ultralichte vliegtui gen bij IJzendijke te kunnen begin nen, stappen de initiatiefnemers naar de rechter. Agrariër N. Riss- eeuw en instructeur C. de Putter zijn in hun wiek geschoten, omdat burgemeester en wethouders hun oorspronkelijke medewerking stop hebben gezet en de gemeenteraad adviseren af te zien van een vlieg veld aan de Klakbaan in het pol dergebied tussen IJzendijke en Schoondijke. Het college kreeg wél de handen op elkaar van omwonenden uit het poldergebied. Het actiecomité Tegen een vliegveld aan de Klak baan, natuurbeschermingsvereni ging 't Duumpje en diverse perma nente en tijdelijke bewoners van het buitengebied in de omgeving van de Klakbaan waren juist en thousiast dat het college eindelijk tot inzicht was gekomen. Door de maatschappelijke weerstand tegen uitbreiding van het vliegveld se rieus te nemen, toont het college dat het respect heeft voor de me ning van de burgers. De democra tie telt in Sluis en bovendien neemt het dagelijks bestuur de bre de waardering voor rust en ruimte serieus, memoreerde een vertegen woordiger van 't Duumpje gistera vond tijdens de inspraakronde van de vergadering van de commissie Ruimte. De agrariër die het vliegveldje wil De initiatiefnemers voor een per manent vliegveldje bij IJzendijke zijn teleurgesteld in de gemeen te. Ze vinden dat de gemeente gezwicht is voor omwonenden. inrichten en exploiteren en een pi loot-instructeur denken daar dui delijk anders over. Zij meldden de commissieleden dat ze ernstig te leurgesteld zijn in de houding van het college. B en W zwichten voor een 'kleine, drukke minderheid' van polderbewoners, die een 'sug gestieve enquête' hebben gehou den. Het aantal bezwaren en pro testhandtekeningen is ook kunst matig omhoog gebracht door alle bewoners van een aantal huizen te laten tekenen, stelden de initiatief nemers voor het vliegveld. „Angst is een slechte raadgever", vond Risseeuw, die het college kwalijk nam weinig oog voor nieuwe eco nomische initiatieven te hebben. De Putter vond het vreemd dat geen enkele bestuurder of omwo nende zich ooit persoonlijk op de hoogte is komen stellen op het ter rein zelf De instructeur laakte het niet afgeven van een vergunning van geen bezwaar door de burge meester, omdat nu helemaal niet meer gevlogen kan worden. Daar door kunnen ook geen geluidsme tingen (waarom de raad eerder had gevraagd) worden uitgevoerd. De commissieleden gaan nog over leggen met hun fractie alvorens tot een beslissing te komen. MARKT GOES Aardappelen: frites geschikt uit de schuur €26,00-€29,00; export uit de schuur €21,50- €24,00 uien: zaaiuien droog uit de schuur tot 30% grof €20,00-€25,50; tot 60% grof €25,50- €32,00; granen, zaden en peulvruchten: tarwe maal €143,00 per ton; tarwe voer €143,00 per ton; brouwgerst €185 per ton; blauw maan zaad €1700 per ton; karwij €575 per ton; brui ne bonen nieuwe oogst, goede kwaliteit €500 -€600 per ton; capucijners€180 per ton; hooi en stro; veldbeemd droog uit de schuur €45,00 per ton; Engels raai grote pakken ge sneden droog uit de schuur 35,00-€40,00 per ton; Engels raai kleine pakken droog uit de schuur €55,00-€60,00 per ton; gerstestro gro te pakken droog uit de schuur €40,00-€45,00 per ton; gerstestro kleine pakken droog uit de schuur €60,00-€70,00 per ton; tarwestro klei ne pakken blank €72,50-€85,00 per ton; tar westro grote pakken blank €60,00-€70,00 per ton; tarwestro bruin €47,50-€62,50 per ton. PHILIPPINE - De voormalige stort plaats aan de Kanaalpolderweg bij Philippine kan beter niet meer als weide worden gebruikt. Dat advies geven Gedeputeerde Staten de gebruikers van het per ceel. Begin dit jaar is een onder zoek begonnen naar de mate van vervuiling van de bodem, maar de resultaten laten nog wel een half jaar op zich wachten. Wel wordt al vast geadviseer geen vee op het weiland te laten grazen. Volgens een provinciemedewerker zijn er aanwijzingen dat er inderdaad ver- HULST - Evan d'Hooghe springt over een aantal schoenendozen. De driehonderd leerlingen van de Hulster basis school De Nobelhorst maakten gisteren op het sportpark van atletiekvereniging RKHAV kennis met sporten als atletiek, tennis, voetbal, hockey en basketbal. Tijdens de nationale sportweek besteedt de school veel aandacht aan sport en omdat dit jaar de Europese Unie jubileert, was de hele schoolbe volking voor de gelegenheid opgedeeld in lidsta ten van de Europese Unie. De kinderen zochten zelf uit welke sporten het populairst zijn in 'hun' lidstaat. foto Peter Nicolai vuilmg in de bodem zit. Als het terrein te veel vervuilde stoffen bevat, kan dat waarschijn lijk worden opgelost door een dik kere zanddeklaag aan te brengen. Gastouders gezocht voor ruim 150 leden van folkloregroepen. door Eugène Verstraeten SLUISKIL - Stichting Folkart is op zoek naar een groot aantal gastou ders om ruim 150 deelnemers aan Folkart 2007 onder te brengen. Folkart is dit jaar een nauwe sa menwerking aangegaan met de Ha vendagen Temeuzen en vult vanaf donderdagavond 21 juni tot en met zondag 24 juni een groot deel van het culturele programma van de Havendagen. Folkart begint zelf maandag 18 juni al. Een van de hoogtepunten is voorzien op donderdag 21 juni. Dan staat een Europees uitwisse lingsprogramma in Sluiskil op het programma. Daaraan doen volks dans- en folkloregroepen uit Slo wakije, Polen, Ierland, Frankrijk en Nederland mee. Ook werkt de stichting Folkart met een aantal internationale groe pen mee aan het folklore- en mu ziekfestival in Hulst op zondag 23 juni. Behalve de landen die mee doen aan de Europese uitwisse lingsvoorstelling krijgt Folkart ook groepen uit China, Duitsland en België over de vloer. Naast de nor male optredens op podia in de re- Organiserende stichting hoopt op enkele extra optredens om de interesse in en de lol van de folklore wijder te verspreiden in de Zeeuwse en Vlaamse regio. gio doen diverse groepen ook mee aan toeristische baret-tochten, schoolbezoeken, gespreksgroepen, havenbezoeken en een zeskamp. Omdat pas onlangs zeker is gewor den dat er twee extra groepen ko men, zoekt Folkart nog enkele lo caties om op te treden op woens dagmorgen 20 en donderdagmid dag 21 juni. „Wij doen dit tegen een zeer schappelijke prijs, omdat de verspreiding van de folklore voor ons op de eerste plaats komt", betoogt voorzitter Gert Jan sen van het organiserende Folkart. Mensen die gastouder willen zijn voor dansers en/of muzikanten kunnen zich opgeven - of eerst in lichtingen inwinnen - via de websi te www.folkart.nl of rechtstreeks bij Jansen: telefoon 0115-477040. Toyota Yaris Lekker slim, die nieuwe Toyota Yaris! Met één handbeweging klap je de achterbank neer tot een volledig vlakke vloer. En 'f allerslimste? 't is topkwaliteit, want het is een Toyota. TODAY TOMORROW TOYOTA TERNEUZEN Mr. F.J. Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Tel.: 0115-617751

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49