dat je weer alles kunt kopen 14 wegens alcoholdelict z pzc Woensdag 18 april 2007 23 Zes ex-borstkankerpatiëntes uit Zeeuws-Vlaanderen en België showden maandag badmode, lingerie en ochtendkleding. Ook met een losse prothese kun nen dames met een gerust hart van de wildwaterbaan af, verzekert verkoopster Erika de Gucht. foto Peter Nicolai Hulstenaar ontmoet vluchteling Inwoner Sluis beboet door Raymond de Frel hulst - Inwoners van de gemeente Hulst krijgen zaterdag 12 mei de kans om kennis te maken met ver schillende culturen van vluchtelin gen die in Hulst zijn neergestre ken. Vluchtelingenwerk Hulst houdt dan in samenwerking met de Praktijkschool Hulst een ont moetingsdag. Na de opening door wethouder Frank van Driessche geeft mevrouw Yacubi een presen tatie over haar land Afghanistan. Alle aanwezigen kunnen meedoen aan een Zeeuws-Vlaamse inburge- ringstoets. Er zijn kraampjes met informatie en etenswaren uit An gola, Kosovo, Afghanistan, Arme nië, Congo, Syrië, Irak en Bosnië. De ontmoetingsdag is van 10.30 tot 14.00 uur. Vooraf opgeven kan via svw@gemeentehulst.nl. Drankrijder mag boete van rechter in termijnen betalen. door Emile Calon middelburg - Hoe hij zijn boete moet betalen, weet de inwoner van de gemeente Sluis nog niet. Hij heeft een schuld van zo'n 60.000 euro en leeft van 80 euro in de week. Daar kan volgens hem echt geen boete van af De Middelburgse politierechter A. Janssens raadde hem echter drin gend aan er hoe dan ook voor te zorgen dat de boete betaald wordt. Hij moet volgens haar maar een af spraak maken met de instantie die hem begeleidt. De schulden van de man worden namelijk gesa neerd, zodat alle rekeningen door een beheerder worden behandeld. Volgens de man was dat ook de re den dat de acceptgiro van justitie van 390 euro niet was betaald. „Al le rekeningen gaan op een hoop en worden door die beheerder be handeld", voerde hij als excuus aan. De man, werkzaam in Knokke, was vorig jaar zomer betrapt met te veel alcohol in zijn bloed. Hij stelde dat hij die dag ruzie had ge maakt met zijn vriendin waarna hij naar zijn eigen huis was gegaan en het daar op een drinken had ge zet. Vervolgens stapte hij in zijn auto waarna hij werd aangehou den door de politie. Officier van justitie T. d'Anjou had geen medelijden met de man. Iemand die met te veel alcohol in zijn bloed de weg op gaat, vormt een risico in het verkeer. Hij eiste een boete van 390 euro. De rechter vonniste conform. Wel mag de man de boete in tien maandelijkse termijnen van 39 eu ro betalen. De Golfbreker niet in Brede School Breskens sluis - De christelijke basischool de Golfbreker in Breskens zal niet participeren in de Brede School. De Stichting Confessioneel Basis onderwijs (SCOBA) heeft dit on langs bij het gemeentebestuur van Sluis aangegeven. Met name de medezeggenschapsraad was tegen deelname in de Brede School. De gemeente zal zich beraden over de ontstane situatie. Raadhuis Sint Anna ter Muiden staat te koop sluis - Het voormalige raadshuis van Sint Anna ter Muiden wordt eind deze maand door de gemeen te Sluis publiekelijk verkocht. In het toeristische seizoen zijn hier tentoonstellingen van onder meer schilderijen te zien. Het pand kan niet worden gebruikt als tweede woning. Permanente bewoning is wel toegestaan. Wethouder C. Bo- lijn hoopt dat de huidige bestem ming kan worden voortgezet. Advies over tuinen in bibliotheek Terneuzen terneuzen - Tuinliefhebbers kun nen vrijdagmiddag in de biblio theek in Terneuzen advies vragen over inrichtingsmogelijkheden voor hun bestaande tuin of de aan leg van een nieuwe tuin. Deskun dige H. de Visser doet mensen van 13 tot 16 uur ideeën aan de hand. Belangstellenden kunnen zich tele fonisch via 0115-648411 of via de website www.bibliotheekzeeuws- vlaanderen.nl aanmelden. Vlinders en meikevers zijn er erg vroeg bij hulst - Vlinders en kevers zijn door het mooie weer al vroeg in het voorjaar te zien. De Hulster in sectenkenner E. Taelman kreeg al zes meldingen van waargenomen koninginnepages. De eerste werd gezien in de omgeving van het Ter- neuzense ziekenhuis De Honte, an derhalve week eerder dan gebruike lijk. In Hulst werd ook de eerste meikever al gespot. Lenteconcert Excelsior in dorpshuis Terhole terhole - Fanfare Excelsior geeft zondag vanaf 14.00 uur een lente concert in het dorpshuis in'Terho le. Eerst treden de leerlingen van de fanfare op. Daarna komt het jeugd orkest op het podium. Dat orkest bestaat uit muzikanten van de mu ziekverenigingen uit Terhole, Kloosterzande, Lamswaarde, Graauw, Koewacht en Zaamslag. Na de pauze sluit Excelsior het len teconcert af Lezing met dia's over tuinen in Frankrijk axel - Op uitnodiging van Groei en Bloei geeft Beline Geertsema donderdag 19 april vanaf 19.30 uur een lezing over 'Tuinen van Frank rijk' in cultureel centrum De Halle in Axel. Aan de hand van dia's neemt Geertsema de toehoorders mee voor een rondgang langs Fran se tuinen, waarbij zij zeker niet aan de tuinen van de Loire voorbi' gaat. Niet-leden zijn, tegen een be scheiden toegangsprijs.welkom. Ijil' )WI'f|i Uw favoriete plek in huis of tuin... Waar voelt u zich het lekkerst in uw huis of tuin? Stuur een foto en geef aan waarom het voor u zo'n bijzonder plekje is. GA NAAR DE WEBSITE VAN DEZE KRANT EN KLIK OP WONEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47