Zeeland PZC 21 Geld nodig voor Lievenspolder PZC PTvvj Sas vrolijkt Koninginnedag r op met Smartlappenfestival ZEEUWS-VLAANDEREN 27 31 GS komen niet aan drugsbeleid mam Filosofie Laatste zichtbare stukjes nostalgie in Perkpolder tegen de vlakte Troubadour voor de klas vindt de juiste toon Plotselinge toename aantal besmettingen syfilis in Zeeland Woensdag 18 april 2007 Tip? redtern@pzc.nl Voor herinrichting wijk Terneuzen is meer dan miljoen euro nodig. door Eugène Verstraeten terneuzen - Burgemeester en wet houders van Terneuzen vragen de gemeenteraad 1.275.000 euro be schikbaar te stellen voor de verde re herinrichting van de wijk Lie venspolder. Begin deze zomer moet worden begonnen met de bouw van onder meer een brede school en de aan leg van een park in de wijk. Het gaat om het terrein dat wordt om sloten door de Azaleastraat, Dok- weg, Rozenstraat en Kerkhoflaan en de locatie Willibrordschool en het huidige buurthuis het Schel penhoekje. In 2002 trok de ge meenteraad al een voorbereidings krediet van 140.000 euro uit. In het her in te richten gebied zijn al eerder 140 sociale huurwonin gen gesloopt. Met wooncorporatie Clavis en projectontwikkelaar Marsaki is een ruimtelijk plan ont wikkeld voor het totaal op de schop nemen van de wijk. Het plan voor het middengebied voor ziet in de brede school, waarin on der meer de Willibrordschool en de (welzijns)voorzieningen uit het Schelpenhoekje nieuw onderdak vinden. Ook komen er twaalf patiowonin gen. De overblijvende open ruim te wordt ingericht als een soort wijkpark met veel groen. Halver wege dit jaar moeten de werk zaamheden voor de herinrichting beginnen. Op de vrijkomende locatie van de B en W van Terneuzen willen 1.275.000 euro uittrekken om snel te kunnen beginnen aan het geheel op de schop nemen van de wijk Lievenspolder. huidige Willibrordschool komen zeven woningen met daaromheen openbaar groen. Buurthuis het Schelpenhoekje wordt verkocht. Voor deze locatie is door Clavis en Marsaki in samenwerking met stichting Tragel een plan in voorbe reiding voor vervangende huisves ting van de IJsselhof De herinrichting moet een kwali teitsimpuls geven aan de ruimtelij ke en maatschappelijke ontwikke ling van de wijk, verwacht het col lege. Bewoners, betrokken organi saties en belanghebbenden zijn nauw betrokken bij de inrichting van de wijk, ook al door de in spraakmogelijkheden tijdens de planologische procedures. Door uitvoering van het plan krijgt de Lievenspolder volgens B en W een adequate accommodatie voor onderwijs en welzijn. Bij de stedenbouwkundige opzet is ver der nadrukkelijk aandacht besteed aan voldoende groen in de - ruim opgezette - openbare ruimte. De woon- en leefkwaliteit van de wijk stijgt, ook al door de bouw van nieuwe woningen, stelt het col lege. Het plan wordt woensdag 25 april vanaf 19.30 uur besproken in de commissie Omgeving. door Raymond de Frel PERKPOLDER - Met een flinke beuk zette gedepu teerde Wouter van Zandbrink gistermiddag het sein op groen om het laatste beetje zichtba re nostalgie op het veerplein in Perkpolder te gen de vlakte te slaan. De wachtruimte en het voormalige PSD-ge- bouw worden deze dagen gesloopt, iets later volgt de zoutloods. De fuikconstructie op het plein maakt in de eerste helft van volgend jaar als laatste plaats voor de aanleg van een recreatieoord met va kantiehuizen met een Normandisch karakter, een jachthaven en een professionele golfbaan. „Op die manier willen wij ervoor zorgen dat we de boot niet missen", zei de Hulster wet houder Frank van Driessche dubbelzinnig. Voor de omvorming van het gebied moeten nog wel de nodige hobbels worden genomen. Zo heeft een commissie begin deze maand een voortoetsing gedaan op het concept van de mi lieu-effectrapportage (mer). De daaruit voortge vloeide kanttekeningen worden in het definitie ve rapport verwerkt. Ook de dertien reacties van inwoners worden bestudeerd en eventueel in het rapport opgeno men. In de tweede helft van dit jaar is de ge meenteraad van Hulst aan de beurt om zich over het rapport uit te spreken. Rijkswaterstaat richt het veerplein tijdelijk in als gronddepot. Zij brengt 65.000 kuub grond over van het op geheven depot in IJzendijke. foto Peter Nicolai Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. het alfabet van Zeeland sas van cent - In Sas van Gent wordt op Koninginnedag weer het Smartlappenfestival gehouden. Zangers, uitsluitend van Sasse bo dem, halen alles uit de kast om het publiek te vermaken. Onder begeleiding van orkest de Tranen- terneuzen - De provincie mengt zich niet in het drugsbeleid van de gemeente Terneuzen. Gedeputeer de Staten hebben wel aangedron gen op goede afstemming van nieuw beleid met de Belgische bu ren. Dat schrijft het dagelijks provincie bestuur aan de Terneuzense actie groep De Grens is Bereikt. De ac tiegroep, die ruim 5700 handteke ningen inzamelde, vroeg de pro vincie het 'gemarginaliseerde hand havingsbeleid' uit het slop te trek ken. GS voelen zich daartoe niet bevoegd en niet geroepen. Ze ver wachten dat Terneuzen op eigen kracht de drugsoverlast kan bestrij den. De gemeenteraad heeft een onder zoek laten uitvoeren, waarbij on der meer aan de orde komt of ver plaatsing van koffieshops tot min der overlast leidt. Bovendien is een Vlaams-Nederlandse werk groep bezig met een inventarisatie van mogelijkheden om kweek, ge bruik en vervoer van drugs te ont moedigen en opsporingsmethodes en controle-acties op elkaar af te stemmen. Met het onderzoek en de inventarisatie moet de Terneu zense raad in staat zijn een adequa ter drugsbeleid op poten te zetten, laat de provincie aan De Grens is Bereikt weten. Tip? redactie@pzc.nl trekkers kunnen liefhebbers van het levenslied een keur aan gepas sioneerde smartlappen horen. Het festival begint om 12.00 uur in café Reseda, waarna het Schippers huis, Oud Sas, de Rijnvaart en de Watergeus worden aangedaan. Robin en zijn vriendje Wessel, twee vierjarige Vlissingers, wa ren het na diepgravende bespre kingen in de zandbak roerend met elkaar eens geworden: Alles war vliegt, is een vliegtuig, luidde hun conclusie en zij keken daar heel tevreden bij. „Maar", peinsde Robin, nadat hij dat even op zich had laten inwerken, „is alles wat dan rijdt een auto?" Wessel moest daar geruime tijd over nadenken. „Nee", besliste hij uiteindelijk, „want een tank kun je toch geen auto noemen?" „Nee", vond ook Robin, „dat is een vloertuig."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45