FM Sranang beschikt over beste papieren Koeman wilde club w m Jean Paul de Bruijn gaat in Spanje op jacht naar eerste goud op een WK 36 Woensdag 18 april 2007 pzc Futsalteam uit Goes strijdt met Morres om ticket nacompetitie. door Barry van der Hooft terneuzen - Het is een opmerkelij ke situatie, waar niemand na de eerste weken van het seizoen reke ning mee had gehouden. Met nog één speeldag voor de boeg strijden FM Sranang en Morres/Controlec, de enige twee Zeeuwse hoofdklas sers, om één ticket voor de nacom petitie. Daarin kan promotie naar de eerste divisie worden afgedwon gen. De drie periodetitels zijn inmid dels vergeven. Eén daarvan is voor kampioen Marrakech, dat het tick et voor de nacompetitie dus niet meer nodig heeft. Het team dat als hoogste eindigt en nog geen perio de op zak heeft, neemt die automa tisch over van Marrakech. Van de twee overgebleven kandida ten beschikt Sranang over de beste papieren. De nummer drie van de ranglijst heeft één punt meer dan Morres, dat vierde staat. Het doel saldo van de Goesenaren is ook veel beter en de laatste opgave in de reguliere competitie lijkt een stuk minder zwaar, Sranang neemt het aanstaande vrij dag in Gorinchem namelijk op te gen Fusala Boys, dat wel al een pe- riodetitel op zak heeft maar de laat ste wedstrijden matig presteert. Morres speelt vanavond al in Ter- neuzen tegen Verest Sport, de nummer twee van de hoofdklasse en eveneens al zeker van de na competitie. Dat Morres nog mee doet om de prijzen is bijzonder gezien de start van dit seizoen. Na vijf duels had de promovendus slechts één punt verzameld. Nu heeft de formatie slechts drie punten minder dan Verest Sport. Morres moet zelf winnen van de nummer twee en hopen op een nederlaag voor Sra nang. „Maar ik reken er eerlijk «at Steven Fitsch (I) is dit seizoen belangrijk voor FM Sranang. Concurrent Mor res moet het vanavond doen zonder Jordy Bakker (r). foto Willem Mieras niet op dat wij die periodetitel nog gaan overnemen", bekent Arno Zwegers. De coach van Morres heeft namelijk juist voor mis schien wel het belangrijkste duel van het seizoen de ene na de ande re afmelding ontvangen. „Ryan de Regt en Kenneth Okorley zijn al een tijdje geblesseerd en dat geldt nu ook voor Gerben Schram. Jor dy Bakker is al een hele week ziek, dus op hem reken ik ook niet. We staan er dus een stuk zwakker op en dan wordt het tegen een ploeg als Verest heel lastig." De situatie bij Morres vergroot dus de kansen voor Sranang, dat daar mee een mooi eind aan een sterk seizoen kan breien. De Goese ploeg is voor aanvang van dit sei zoen flink verjongd en dat is het team ten goede gekomen. „Ik vind dat we als ploeg sterker zijn dan vorig jaar", zegt Ramon Dahoe. „We hebben nu jonge spelers die De futsallers van FM Sranang zijn heel dicht bij een plaats in de na competitie. De Goese hoofdklas ser heeft in Morres/Controlec de enig overgebleven concurrent. er altijd zijn én die het niveau aan kunnen. Ik moet wel toegeven dat een aantal jongens eigenlijk zo aan is komen waaien. Ugur Kahveci en Steven Fitsch zijn er pas vlak voor het seizoen bij gekomen en Jihad Azzagari nadat hij gestopt was bij Club Brugge. Ze hebben allemaal een goede techniek, zijn snel en hebben een actie in huis. Alleen te gen ervaren ploegen lukt het nog niet altijd om het spel te lezen. Daarom denk ik dat we met één er- vaten verdediger erbij, het Marra kech heel moeilijk hadden kun nen maken." De 35-jarige Dahoe is één van de weinige routiniers van Sranang en zal op termijn als coach langs de zijlijn zitten. Tot dat moment wil hij echter als speler nog het maxi male uit Sranang halen. De stap naar de eerste divisie zou hij nog graag willen maken. „Ik weet wel dat Jihad Azzagari in de belangstel ling staat van twee eredivisieploe- gen, dus we moeten even afwach ten wat hij gaat doen. Maar verder zal er weinig veranderen. Ons stre ven is simpel: we willen met Sra nang zo hoog mogelijk spelen." Trainer blijft strijdbaar omdat Feyenoord alles nog in eigen hand heeft. door Hans Leber ROTTERDAM - Feyenoord-trainer Er- win Koeman wilde dit weekeinde vooral een signaal afgeven aan de clubleiding en de spelers, toen hij twijfel zaaide over zijn toekomst. „Alles is mogelijk", zei hij, zinspe lend op een vertrek. T\vee dagen la ter is de storm geluwd. Was je verbaasd over de commotie? „Nee, dat weet je. Ik was me van dat effect bewust. Ik was zondag ook niet emotioneel, gewoon me zelf Het had met de situatie bin nen de club en de resultaten te ma ken. Het gaat de laatste zeven we ken slecht en ik ben verantwoorde lijk voor het voetbalgedeelte. Van de vijfde naar de zesde plaats, 4-0 verliezen van Groningen en 4-1 van Heracles. Ik trek me dit erg aan, ben verantwoordelijk." „De tijd was rijp om aan te geven dat er iets moest gebeuren. Rich- 'De tijd was rijp om aan te geven dat er iets moest gebeuren' ting de spelers en richting de club. Ik heb er wel echt over nagedacht op te stappen, maar wilde vooral aangeven dat het zo niet verder kon. Heel bewust. Dat de club niet van me af wil is nu wel duidelijk, maar het gaat ook om je eigen mo tivatie, daar moet je over naden ken. De club heeft goed gerea geerd, nu de spelers nog." je liet ook de spelers in onzekerheid. „Men gaat gissen, dat is logisch en dat wist ik. In de bus zijn een paar spelers naar me toe gekomen, om te zeggen dat ik niet moest opstap pen. Het bestuur heeft direct aan gegeven volledig achter me te staan. Ze waarderen dat ik me staande houd in zo'n jaar. Maar er moet iets gebeuren." „De individuele fouten nekken ons, aan de tactiek ligt het volgens mij niet. Er is ook geen tweespalt in de groep ten opzichte van mij, dat zou ik weten. Als dat allemaal wel zo was, zou het tijd zijn om op te stappen." „Maar het is één minuut voor twaalf, we hebben het nog in ei gen hand doordat we tegen Hee renveen moeten in de laatste wed strijd. Een deel van de spelers groep werkt te vrijblijvend, mis schien dat ze het signaal nu heb ben opgepikt." Maar als je wél strijdbaar bent, waarom dan die onzekerheid creë ren? „Ik wil ook strijdbaar blijven. Het is alles opgeteld. De teleurstelling. Ik wil ook perspectief zien voor volgend seizoen. Dat dit jaar moei lijk zou worden stond het hele jaar vast. Maar Van Gaal blijft bij AZ, daar kan dus nog méér volgend jaar. PSV is stabiel en Ajax heeft vorig jaar flink geïnvesteerd en zal daar dit jaar mee verder gaan. Feye noord kan niet achterblijven, an ders zakken we echt weg." Je zaakwaarnemer Ger Lagendijk sprak gisteren met de directie en kreeg toezeggingen? Anders ben je deze zomer toch weg? „Nou, toezeggingen... De mensen van de club doen hun uiterste best. We zullen het zien. Dat ge sprek stond al op de agenda, het is alleen vervroegd. Er zal ook op pa pier moeten komen te staan dat er iets mogelijk is. Je moet het toch al tijd eerst zien. Die miljoenen die zouden komen na het vertrek van Van den Herik, dat bleek luchtfiet serij." Johan Derksen zei op televisie dat een groep investeerders met veel geld wil komen als Wim van Hanegem trainer wordt. „Dan stap ik direct op. Als dat in het belang van de club is, als de miljoenen dan binnenstromen, dan ga ik. Daar hoef ik geen mi nuut over na te denken. Maar zou het waar zijn?" En als de investeringen deze zomer tegenvallen? „Ik loop niet op zaken vooruit. Ie dereen weet en onderschrijft dat er iets moet gebeuren." Tweede plaats B-jeugd Yerseke in Deventer yerseke - De B-jeugd van voetbal vereniging Yerseke is als tweede geëindigd in de landelijke spelregel finale. De jeugdvoetballers haal den in Deventer 337 punten. Daar mee moesten ze alleen de leeftijds genoten van w Reutem (district Oost, 380 punten) voor laten gaan. Yerseke won eerder de finale van het districtskampioenschap in Go rinchem. Podiumplaats voor Maas in Oldenzaal oldenzaal - Bart Maas is tijdens de eerste van vijf wedstrijden om de Benelux Cup bij de junioren als derde geëindigd. De mountainbiker uit Hansweert, die een sterk eindschot in huis had, zag Marco Minnaard (Wemel- dinge) vijfde worden. Bij de elites kampte Ruud Rent meester met materiaalpech. Jacco Wagenaar uit Yerseke werd 47e en daarmee twaalfde bij de beloften. Benitez slaat aanbod van Real Madrid af liverpool - Liverpool-coach Ra fael Benitez heeft onthuld dat hij een nieuw aanbod trainer te wor den van Real Madrid heeft afgesla gen, hoewel dat financieel een flin ke vooruitgang had betekend. Een en ander voedt wel de geruch ten dat het afscheid van Fabio Ca- pello in de Spaanse hoofdstad aan staande is. Benitez voelt er niets voor de Italiaan op te volgen. Pittige loting voor tennissters in Fed Cup Plovdiv - De Nederlandse tennis sters hebben het niet getroffen met de loting voor de Fed Cup. In de groepsduels van de Europese/ Afrikaanse zone moeten de vrou wen van captain Manon Bollegraf het in groep A opnemen tegen Zwitserland, Denemarken en Roe menië. De Zwitserse tennissters zijn als eerste geplaatst. Nederland begint vandaag in de Bulgaarse stad Plovdiv tegen Roemenië. Hulster biljarter is na zes Europese titels de uitgesproken favoriet. door Frits Bakker hulst - Aan de Spaanse kust, in een sportcentrum niet ver van Ali cante, gaat Jean Paul de Bruijn in de komende dagen op jacht naar wereldgoud. De 42-jarige Hulster biljarter, die specialist is in het bandstoten, is de onbetwiste favo riet in een deelnemersveld van zes tien spelers van wie er vier van buiten Europa komen. Het WK bandstoten staat voor het eerst na negen jaar weer op de ka lender. De Duitser Martin Hom was de laatste mondiale kam pioen, maar De Bruijn heeft in de tussenliggende jaren veel meer fu rore gemaakt in deze discipline. Zes keer op rij greep hij de Europe se titel, waarvan één kegr met het hoogste moyenne ooit gespeeld in een internationaal toernooi (25.86). Voor die topprestatie te kende hij vorig jaar in Kortrijk. De omschakeling van driebanden naar bandstoten kost De Bruijn kennelijk weinig moeite. „Voor het EK, vorige maand in Spanje, heb ik een uurtje band getraind. En ook voor dit WK heb ik geen speci fieke voorbereiding gedaan. Ik speel het kleine spel graag en raak snel in mijn ritme." Hij is in het gezelschap dat in het plaatsje Elda aan de start komt ver uit de speler met de meeste hoge series achter zijn naam. De Bruijn maakte volgens de cijfers al 62 keer een reeks van boven de honderd in een officiële wedstrijd. Dat maakt hem tot een gevreesde bandstoter. „Maar het wil niet zeg gen dat ik even de wereldtitel ga ophalen", vindt hij. „De concurren tie, met Caudron, Gretillat, Lep- pens, Horn en Bongers, ligt op de loer. Ik kan me geen misstap per mitteren, dat maakt de druk des te groter." De andere toppers van het drieban den ontbreken op het WK. „Dat Blomdahl, Sanchez en Sayginer geen bandstoten spelen, komt om dat er geen enkele financiële ver goeding tegenover staat. Zij heb ben het er niet voor over om er on der die voorwaarden voor te gaan trainen. Als ik zondag wereldkam pioen word, krijg ik een beker. En net als alle andere spelers een dag vergoeding van honderd euro." Het WK wordt gespeeld met zes tien spelers, die in vier poules van vier aan het toernooi beginnen. Voor Nederland komt ook los Bon gers uit, die in 1995 de wereldtitel won. Van buiten Europa zijn de Argentijnen Minetti en Nicolas, de Egyptenaar Halawa en de Japan ner Machida geplaatst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 38