Van 't Westende weet wat hij wil w PZC Woensdag 18 april 2007 35 Talentvolle judoka uit Vlissingen wil op EK voor de titel gaan. door Kevin van Boxel goes - Sam van 't Westende wacht mogelijk een aantal mooie maanden. De komende tijd moet de vijftienjarige judoka uit Vlissin gen zich eerst via de twee nog res terende meetmomenten zien te plaatsen voor het EK onder zeven tien jaar. Dit toernooi is begin juli op Malta. Als hem dat lukt, mag hij ook naar het Europees )eugd Olympisch Fes tijn (EJOF), dat later die maand in het Servische Belgrado wordt ge houden. Van 't Westende begon op zijn zes de met judoën. Vijfjaar vertoonde hij zijn kunsten bij Sportschool Geelhoed in Vlissingen. Maar na verloop van tijd ontgroeide de ju doka het niveau van de Zeeuwse club. De 'vechtersbaas' besloot zijn sport elders uit te gaan oefenen. Hij zocht zijn heil bij Sportinsti tuut De Korte in Hoogvliet. Deze vereniging staat bekend als één van de beste in Nederland. De Zuid-Hollandse club heeft in de loop der jaren al heel wat topjudo ka's voortgebracht. Van 't Westende weet waarom: „Dat komt vooral door de goede trainers die daar rondlopen. Er wordt veel harder getraind op meer en betere technieken. Ik heb veel geleerd in de tijd dat ik er nu train." Ook van Mark van der Ham, zijn coach bij De Korte, heeft de Zeeuw veel opgestoken. „Hij heeft zelf ook alles meegemaakt. Daar door ziet hij altijd nog kleine din gen die ik kan verbeteren. Zijn trai ningen zijn heel leerzaam." Met Van der Ham probeert de in woner van Vlissingen zich nu te kwalificeren voor het EK later dit jaar. Na vier van de zes meetmo menten staat de havo j-leerling er goed voor. Toch is hij niet helemaal tevreden over zijn prestaties. „In vergelij king met vorig jaar zijn mijn resul taten iets slechter. Toen won ik drie meetmomenten. Nu pas een tje. Gelukkig heb ik mijn grootste concurrent al wel drie keer achter me weten te houden. Dat is na tuurlijk altijd goed." Op Malta mag Nederland maar met één judoka deelnemen in de klasse tot zestig kilogram. Van 't Westende is optimistisch over zijn kansen zich te plaatsen voor het toernooi. „Mijn kansen zijn op dit moment best wel goed. Hoe ik me kwalificeer maakt me niet uit. Als ik me maar plaats." Sam van 't Westende vindt dat hij het afgelopen jaar is gegroeid. De talentvoile judoka wil dat op het komende EK onder zeven tien jaar ook graag laten zien. Wanneer hij erin slaagt zich te kwalificeren, is er voor de judoka maar één doel. „Dan wil ik voor de titel gaan. Ik ben sinds vorig jaar, toen ik zevende werd op het EK, veel gegroeid. Daarnaast heb ik een hoop ervaring opgedaan. Ik weet nu ook hoe de buitenlandse jongens vechten. Als ik ga, ga ik om te winnen. Het is alles of niets." Later die maand staat er voor de ta lentvolle judoka mogelijk nog een belangrijk toernooi op het pro gramma, het EJOF. Als hij naar het EK mag, gaat hij automatisch ook daar heen. „Je kunt het EJOF een beetje verge lijken met de Olympische Spelen. Maar dan voor Europese sportta lenten die jonger zijn dan zeven tien jaar. Je hebt zelfs een soort van olympisch dorp. Sommige lan den vinden dit toernooi belangrij ker dan het EK. Omdat het maar eens in de twee jaar wordt georga niseerd, wordt dit ook gelijk de laatste keer dat ik er aan kan mee doen." „Hoe ik mijn kansen in Belgrado inschat? Als ik het goed doe op het EK, heb ik ook kans om daar te presteren." Toch heeft Van 't Westende uitein delijk maar één doel voor ogen. „Ik hoop ooit mee te mogen doen aan de echte Olympische Spelen. Het liefst al in 2012. Als ik daaraan denk, voel ik toch een bepaalde trots. Een Oranjegevoel." Sam van 't Westende kijkt uit naar het EK onder zeventien jaar op Malta: „Als ik ga, ga ik om te winnen. Het is alles of niets." foto Ruben Oreel Cue Action zeker van plaats in de play-offs vlissingen - Eersteklasser Cue Ac tion heeft zich twee ronden voor het einde verzekerd van een plaats in de play-offs. De poolbiljarters uit Vlissingen waren met 8-1 veel te sterk voor The Dis. Atong Wu (2x), Johan van Oorschot, leroen Koopman en Abel van de Sande wonnen hun partij. Alleen Mark van Wijngaarden verloor. Demonstratie Eccles en Nixon in Domburg DOMBURG - De topdarters Tony Ec cles en Phil Nixon geven morgen avond een demonstratie in Dom burg. Eccles en Lakeside-finalist Nixon komen naar Zeeland, op uit nodiging van de talentvolle Pieter Otten uit Oostkapelle. De demon stratie in beachclub Domburg be gint om 20.00 uur. Veersedam nadert leider kartcompetitie middelburg - Het team dat vanaf pole-position mocht starten, greep in de hoofdklasse van het Zeeuws kartkampioenschap ook de zege. Veersedam Auto kwam daardoor weer iets dichter bij koploper GSM-Shop. Het verschil bedraagt nu slechts vijf punten. De snelste rondetijd werd gereden door Cor- né Snoep: 45.78 seconden. Dauwendaele winnaar Middelburgse derby middelburg - FC Dauwendaele heeft Zeelandia Middelburg in een oefenduel verslagen. Het werd 3-1 voor de zaterdag-derdeklasser. Voor Dauwendaele scoorden Chris Kiala, Jorrit Schuurman en Abdul- gadir Ahmed. Voor zondag-derdek lasser Zeelandia Middelburg was Freerk Koelma trefzeker. wt E323 BILJARTEN Kwadendamme. Zeeuws Kampioen schap driebanden. Kwalificatieronde. Poule B: Ellen Riemens-Nico Peeters 1-2 (7-15, 15-9, 11-15); Nico Peeters-Willem Smid 2-0 (15-11, 15-6); Ellen Rie- mens-Willem Smid 2-1, (13-14, 15-9, 15-10). Poule E: Hans de Kok-Sylvia Eckel 2-1 (15-12, 14-15, 16-15); Sylvia Eckel Kees Verbeek 2-0, (15-7, 15-13); Hans de Kok-Kees Verbeek 2-1, (5-8, 13-15, 15-6). Poule F: Eddy Hoondert-Wim Walraven 2-1 (14-15, 15-10, 15-11); Wim Walra- ven-Aad Vasseur 1-2, (15-4, 10-15, 12-15); Eddy Hoondert-Aad Vasseur 15-9, 15-6. Pool. Regionale eerste klasse. Cue Act ion 1-The Dis 8-1. Straight: Johan van Oorschot-Mickel van Eekeren 50-47; Atong Wu-Jeroen Rijsdijk 50-17. 9-ball: Abel van de Sande-Joey van Gils 6-5; Atong Wu-Richard Neuhof 6-1. 8-ball: Jeroen Koopman-Mickel van Eekeren 5-3; Mark van Wijngaarden-Jeroen Rijsdijk 2-5. KARTEN Middelburg. Zeeuws indoor kartkam pioenschap. Hoofdklasse. Stand na race 14: 1. GSM-SHOP 266 punten; 2. Veerse dam Auto 1 261; 3. Van Gilst/Hogeweg 193; 4. Veersedam Auto 2 185; 5. 't Frietuus/Zeecams 163; 6. RISA Mov'on 161; 7. Maximaal TV 109; 8. Klasse No ten 107. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl AGENDA woensdag BOWLEN 23e Kruitmolen Dubbel Bowlingtoer- nooi. Voorronden. Locatie: Bowlingcen trum De Kruitmolen te Middelburg. Aan vang: 20.00 uur. 2 VOOR 1 Sf®* -4./,. 8 Geef deze zomer een extra tintje met een gratis zonnebril van Specsavers, inclusief - M If. glazen op sterkte. Zoals altijd ontvang je bij aankoop van een montuur vanaf 99.- gratis een tweede montuur naar keuze uit dezelfde prijscategorie en nu inclusief PENTAX standaard ■fZ/ï- ^BBÊ zonneglazen op sterkte. Specsavers accepteert bovendien de vergoedingen van alle grote ii verzekeraars. Heb je bijvoorbeeld recht op 100.- vergoeding, dan kun je dit gebruiken in combinatie met ons unieke 2 voor 1 zonnebril aanbod. Specsavers Goes Ganzepoortstraat 7 (tegenover 't Kruidvat) 0113 - 22 93 03 Specsavers Middelburg Lange Delft 17 (tegenover Blokker) 0118 - 64 22 60 Dit aanbod geldt bij aankoop van een montuur v.a. 99.- met gratis PENTAX standaard enkelvoudige of me' PENTAX standoord varifocale glazen v.a. 79.- Dezelfde standoard glazen met dezelfde sterkte in uw 2* bril. Voor extra glosopties gelden vaste toeslogen. Dit aanbod geldt voor één persoon en t/m 2 september 2007. Niet geldig in combinatie met andere aanbiedingen. Geldt alleen voor zonneglazen op sterkte. Afgebeelde monturen 169 -. Vraag naar de voorwaarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37