Winkelwagentj e of Zeeuw in actie tegen pesten Zomer in Zeeland De krant 10 weken voor €15,-! D IC r£Aj 2 Woensdag 18 april 2007 PZC 'Weinig geld betekent niet per definitie dat er geen gemeenschapszin is' (bewoner Triniteit) De eerste zomerse zondag heeft heel Zeeland verrast. Autobezitters die bij de garage net een afspraak had den gemaakt om hun winterhanden eraf te laten ha len, kwamen opeens tot de ontdekking dat hun airco niet meer werkte, lees ik in mijn PZC. Moesten ze dus overschake len op de arko, dacht ik meteen. Een oud mopje: alle ramen kunnen open. De zonnebrand is de winkel uitgevlogen, lees ik verder, evenals de zomerkleding. De Duitsers blijken allemaal truien in hun koffers te hebben gehad. Ik werd ook overvallen door de eerste stranddag. Mijn zwem broek was snel gevonden, dat was het probleem niet. Maar we hebben het over half april. Ik heb dit jaar nog nauwelijks hard- gelopen. En het was toch echt mijn bedoeling om zonder IK wefu 00 K zwembandje te water te gaan. overvallen door de Want daaraan ontkwam ik na tuurlijk niet. Je hebt van die va- eerste stranddag' ders. Als hun zoontjes kopje on der gaan bij een watertempera tuur van tien graden, willen ze niet achterblijven. Even laten zien dat ze nog steeds een bikkel zijn. Maar koud dat het was! Het had iets onwezenlijks. Dat je op 15 april, glimmend van de zonnecrème, ligt te bakken op het strand van Groot-Valkenis- se. Ik waande me in het buitenland. Twee harde piepjes, uit de tas die ik als hoofdsteun gebruikte, hielpen me uit de droom. Een sms. Nee hè. Dat is het risico: neem je je mobiel mee, dan neem je ook je werk mee. Wat zou het zijn? Kamervragen van de Christenunie? Of dat wel kan, al die bikini's op een zondag zo vroeg in april? Toch maar even kijken. De boodschap ver sterkte mijn vakantiegevoel alleen maar: Welkom in België. Maak gebruik van voordeelnetwerk BASE en bespaar 40op uw belkosten. COLOFON DIRECTIE Directeur/uitgever: Ad Verrest HOOFDREDACTIE Hoofdredacteur: Peter Jansen (pjansen@pzc.nl) Adjunct-hoofdredacteur: Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl CENTRALE REDACTIE redactie@pzc.nl, tel. 0113-315500, fax 0113-315609 KANTOREN Goes: Stationspark 28, Postbus 31, 4460 AA Goes, 0113-315500 Middelburg: Buitenruststraat 18, Postbus 8070, 4330 EB Middelburg, 0118-493000 Terneuzen: Willem Alexanderlaan 45, Post bus 145, 4530 AC Terneuzen, 0115-645769 Zierikzee: Grachtweg 23a, postbus 80, 4300 AB Zierikzee, 0111-454651 Hulst, Steenstraat 37, 4561 AR Hulst, 0114-371379 ABONNEMENTSPRIJZEN Maand €21,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal €61,50 (acceptgiro €64,50) Jaar €236,00 (acceptgiro €239,00) Voor toezending per post geldt een toe slag. Abonnementenadministratie, fotoservice, abonneevoordeel Bel lezersservice 0800-0231231, dagelijks 8.00-17.00, za terdag tot 12.00 uur, of mail lezersservice@pzc.nl; fax 076-531233& Postadres: Lezersss^éTZc" Postbus __-3?2£~%8i50 MB Breda. Beëindigen abon nement uiterlijk één maand voor het ein de van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Wet Bescher ming Persoonsgegevens van toepassing) ADVERTENTIES Verkoopteam Zeeland: 0113-315520, fax 0113-315529. teamzeeland@pzc.nl Personeels-, educatie- en zorgadverten- ties: 076-5312240, fax 076-5312340, aez@pzc.nl. Business to business, onroerend goed: 076-5312277, fax 076-5312274, segmentteam @pzc.nl Publicatierecht beeldende kunst: via Beeldrecht. Auteursrecht: voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV. Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV is een onderdeel van de Koninklijke Wegener NV. KRANT NIET ONTVANGEN? Onze excuses. Bel gratis lezersservice 0800-0231231. maandag t/m vrijdag 7.00-17.00 uur, zaterdag 8.00-12.00 uur. Aangeharkte gazonnen en aanlegsteigers met zeilboten domineren het straatbeeld in het Florida van de Zeeuwse polder, Het Coese Meer. De tuinen liggen er keurig bij en op straat heerst vooral rust. foto Dirk-Jan Gjeltema De welvarendste buurt van Zeeland is volgens CBS-cijfers Het Coese Meer. Hier wonen oud en nieuw geld door elkaar. Ën ook de mensen die niet zo rijk zijn, maar een (top-)hypotheek hebben op twee inkomens. door Lilian Dominicus Een witte Perzische kat schrijdt door de Golfzicht- laan. Het kan hier, dit is een wijk waar het verkeer niet zomaar doorheen raast. Al leen de eigenaren van de vrijstaan de huizen rijden hun BMW's, Saabs en Volkswagens de carport of garage in. Ten minste een, vaak twee en soms drie wagens per huishouden. Meeuwen, mussen en merels be nutten het groen in de riante tui nen, waar het naar lentebloesem ruikt. De gazons zijn gemillime terd. Hier en daar staat een sprin klerinstallatie aan om eventueel verdroogde grassprieten te bewate ren. Hen vrouw reinigt met een ho gedrukspuit de aanlegsteiger bij haar huis, ter voorbereiding van het nieuwe watersportseizoen. Busjes van hovenier-klussen- en aannemingsbedrijven rijden af en aan. In de tuinen wapperen Zeeuwse vlaggen en boven de op rijlanen hangt vaak een basketbal- korf. Bijna geen afvalpapiertje zwerft over straat. In het Florida van de Zeeuwse pol der hebben de mensen het goed, althans zo lijkt het. „Maar niet ie dereen is zo rijk", relativeert Dick Schenkius. Hij wiedt deze middag het onkruid uit zijn tuin aan de 'Er zijn er ook die op twee inkomens hun huis net kunnen betalen' Mosselbank. „Er zijn er ook die op twee inkomens hun huis net kun nen betalen." De van oorsprong Hagenaar is uitermate tevreden over de woonkwaliteit inde buurt Ook al zijn er weinig voorzienin gen. „We hebben sinds kort weer een buslijn, er zijn twee bushaltes en een golfbaan. Dat was het. Maar alles is relatief. Ik golf graag, dat is ook de reden dat ik na mijn pensioen hier ben komen wonen. Op de fiets ben ik in vijf minuten in de stad. Dat was in Den Haag wel anders. Er is een enorme mooie mix van mensen. Niet al leen gepensioneerden, ook men sen die werken. Niet alleen kinder loze paren, ook koppels met kinde ren." Het Goese Meer Het percentage koopwonin gen is 100 procent. Er wonen 1072 mensen. Daar van zijn er 146 lid van golfclub De Goese Golf. Bijna tweederde verdient twee- modaal of meer. De rest zit tus sen modaal en tweemodaal. De eerste paal ging in 1993 in de grond. Een deel van de Wil- helminapolder werd ervoor on- der water gezet. Een gezin heeft gemiddeld cir ca 225 vierkante meter woon ruimte ter beschikking. Huizenprijzen vanaf 500.000 euro. Maar dat kan oplopen tot ruim over een miljoen. ERNSTJAN ROZENDAAL Ik neem de krant 10 weken voor 15 en Ik neem een proefabonnement van aansluitend neem ik een vast abonnement, 10 weken voor 15. Ik betaal vervolgens per kwartaal 61,50 Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, Via automatische incasso fik heb de laatste 3 mnb geen proef gehad) Stuur de bon naar PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Gratis Sudoku-spelcomputer bij vast abonnement met automatische betaling Naam voorletters m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Geboortedatum Ingangsdatum Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om n> et persoonsgegevens, In het coloton treft u nadere informatie Roel Felius maakte een single voor de nieuwe campagne tegen pesten. door Ondine van der Vleuten GOES - De achttienjarige Zeeuwse zanger Roel Felius heeft voor een nieuwe campagne tegen pesten het nummer STOP! geschreven. Zondag gaat de campagne officieel van start met een optreden van Roel bij Carlo en Irene in het RTL4-programma Life Cooking. Daarbij is ook Glenn Eilbracht, die als voormalig pest-slachtoffer sa men met Roel het nummer STOP! zingt. Roel, die momenteel aan zijn debuutalbum werkt, legt uit hoe ze met elkaar in contact kwa men: „Hij had een berichtje achter gelaten in het gastenboek van mijn website. Toen heb ik op zijn weblog gekeken. Ik was behoorlijk onder de indruk en heb contact met hem gezocht." Het pesten begon bij Glenn in groep drie van de basisschool. Twee jaar geleden begon hij een weblog over zijn ervaringen, die al snel 'beroemd' werd. Tot 31 mei kunnen kinderen (al leen, met hun klas of hun hele school) in het kader van de actie meedoen aan een prijsvraag. Het beste idee tegen pesten wordt be loond met een speciaal optreden van Roel en Glenn en een Meet Greet. IPj www.stop-pesten.nl www.eilbracht.web-log.nl www.roelfelius.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 2