Zeeland als gekromde zwaarden Matpartij na klein krasje op auto éUBr y -X ,v Nieuw bedrijfsgebouw Mortiere museum erft zes ton w pzc Woensdag 18 april 2007 23 Karei de Dreu, beheerder van ontwikkelaar van windparken E-Connection, bij windturbines aan de voet van de stormvloedkering. foto Dirk Jan Gjeltema Vijf Vlissingers en Oost-Souburgers aangehouden. door Emile Calon vussingen - Vijf inwoners van Vlissingen en Oost-Souburg mo gen zich binnenkort verantwoor den voor de rechtbank. In de nacht van zaterdag op zondag mis handelden zij op de kruising Sloeweg/Koudekerkseweg in Vlis singen twee fietsers. Een van die twee moest in het zie kenhuis behandeld worden aan kneuzingen en schaafwonden in zijn gezicht. De mishandeling was een gevolg van een aanrijding iets eerder die nacht. Rond 00.15 uur reden die twee Vlissingse broers per fiets over de Bloemenlaan. Net voor de kruising met de A. Coortelaan wer den zij ingehaald door een auto. Hierbij werden zij gesneden waar door een van de fietsers de auto raakte met als gevolg een krasje. De bestuurster, een 20-jarige vrouw uit Oost-Souburg, stapte vervolgens uit en er ontstond een twistgesprek met de fietsers. De vrouw liet het daar niet bij zit ten. Zij pikte enkele kennissen op en ging op zoek naar de fietsers. Op de kruising Sloeweg/Kou dekerkseweg zagen zij de broers rij den. Twee mannen stapten uit de wagen en mishandelden een van hen. Vervolgens werd ook zijn broer onder handen genomen. Na melding door de fietsers heeft de politie de twee mannen en de automobiliste aangehouden. Twee andere mannen, die ook in de au to zaten, zijn zondag en maandag opgepakt. Alle vijf zijn inmiddels weer vrij. Volgens de politie is het zeer uit zonderlijk dat een automobilist, na een woordenwisseling, anderen oppikt om met geweld de zaak af te handelen. middelburg - Vrijdag begint offici eel de bouw van een nieuw be drijfsgebouw op de Mortiere in Middelburg. In het pand komen verschillende bedrijven. Onder meer een vestiging van Arduin, een installatiebedrijf en Murre-de Visser, een bedrijf dat gespeciali seerd is in wand- en vloerafwer king. Volgens makelaar M. Mara- nus van M2 heeft ook een lande lijk bedrijf belangstelling. „We ho ren volgende week definitief of het doorgaat." In het pand zijn nog bedrijfsruimtes te huur. Op een ander deel van de Mortie re komt een bedrijfsgebouw met opslagruimten. Mensen kunnen daar garages huren om hun auto of boot neer te zetten. Verder kun nen particulieren er kleinere op slagruimtes huren. Ml Uw favoriete plek in huis of tuin... 4 Waar voelt u zich het lekkerst in uw huis of tuin? AM. -/> swt Stuur een foto en geef aan waarom E'Wi het voor u zo'n bijzonder plekje is. .ifgivfto GA NAAR DE WEBSITE VAN DEZE KRANT EN KLIK OP WONEN Onverwachte schenking stelt museumdirecteur voor een raadsel. door Frank Balkenende goes - Het Historisch Museum De Bevelanden in Goes is plotseling zes ton rijker. Een eind maart over leden vrouw uit Hellevoetsluis heeft een deel van haar vermogen nagelaten aan het Bevelandse mu seum. Directeur Hans Oomen is er bijna sprakeloos van. „Zo'n bedrag komt niet elke dag uit de lucht val len." Het is absoluut onduidelijk waar aan het museum de schenking te danken heeft. Cornelia Jacoba van der Linden, geboren 10 september 1915 in Hellevoetsluis, had geen banden met Zeeland. „Althans voor zover wij kunnen nagaan, want ze had geen familie meer. We hebben contact gehad met de notaris en met haar buren. Het is niet uitgesloten dat haar voorvaderen van de Bevelanden kwamen", zegt museumdirecteur Oomen, die om waardig afscheid te nemen van de gulle geefster op haar begrafenis een dankwoord heeft gesproken. De 91 jaar geworden Van der Lin den woonde de laatste jaren in een verpleeghuis in Hellevoetsluis, de plaats waar ze was geboren. Al in 1994 besloot ze haar geld na te laten aan twee musea: dat in Goes en het Trompmuseum in Brielle. Beide ontvangen 600.000 euro, zo bepaalt ze in haar testament. „Een raadsel", noemt Oomen dat, „want ze was niet bijzonder cultu reel onderlegd, voor zover wij we ten. Het grote probleem is dat we nauwelijks iets over haar weten, omdat na haar overlijden haar in boedel openbaar is verkocht." Het Historisch Museum De Beve landen is niettemin blij met de schenking, temeer omdat er nogal wat wensen liggen. Dan gaat het bijvoorbeeld om een eigen entree. Nu moet je door de winkel van VW/ANWB naar het museum. Ook klimaatbeheersing en uv-we- rende maatregelen staan op de ver langlijst. Momenteel zijn enkele grote schutterstukken blootgesteld aan te veel zonlicht. Bij elkaar kost dat tussen de 50.000 en 100.000 euro. Het museumbestuur is echter niet van plan de schenking er snel door te jagen. „Het geld gaat naar het steunfonds van het museum, dat met een voorstel komt om het risicomijd end te beleggen. Op die manier kunnen we van de rente elk jaar iets leuks doen", zegt bestuurs voorzitter Joost Adriaanse van het museum. Het museum begint beter te draaien. De eerste drie maanden van dit jaar verdubbelde het aantal bezoekers ten opzichte van dezelf de periode in 2006. Vierduizend kwamen er binnen. De jaarprogno se is tienduizend bezoekers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 25