Zeeland PZC Leerlingen geven cijfers aan de school PZC 21 WALCHEREN 27 31 Onrust over asbest in flatgevels Wij geven u de helft cadeau! Nog één keer stralen op de catwalk Waterschap houdt proef met 'fietsverklikkers' bij Grijpskerke Filosofie Troubadour voor de klas vindt de juiste toon Plotselinge toename aantal besmettingen syfilis in Zeeland Woensdag 18 april 2007 Tip? redwalch@pzc.nl Archipel-basisscholen peilen tevredenheid kinderen bovenbouw. door Maurits Sep MIDDELBURG - De openbare basis scholen op Walcheren draaien de verhoudingen volgend jaar om: kinderen uit de groepen zes, zeven en acht van de Archipelscholen mogen dan cijfers geven aan hun school en aan de juf of meester. „Natuurlijk kunnen ze dat niet in dezelfde termen of op hetzelfde ni veau als waarop wij dat zelf doen, of waarop de ouders dat doen. Ze beslissen ook niet over de baan van de leerkracht, dat blijven wij als bestuur en als directeuren doen. Maar kinderen weten heel goed of de school leuk is, of de juf goed les geeft en of de meester be halve rekenen en taal ook leuke dingen doet", vindt bestuursvoor zitter C. Kuyvenhoven. Daarom wordt in het voorjaar van 2008 een Teerlingentevredenheids- onderzoek' gehouden. De opmer kingen worden zo snel mogelijk omgezet in daden, belooft Kuyven hoven. „Als ze vinden dat het schoolplein leuker moet worden, of dat we de lesroosters moeten aanpassen, doen we dat." Het onderzoek wordt gedaan door iemand die daarvoor wordt inge huurd. Dat voorkomt dat de Archi pelscholen gaan sturen in de vra gen en gaan selecteren in de ant woorden, bevestigt Kuyvenhoven. Alle Archipelscholen op Wakhe id Na hun ouders mogen ook de kinderen vertellen wat ze van de Archipelscholen vinden. Het be stuur vindt een 6 niet voldoende, maar streeft naar een 9. vussingen - Woningcorporatie l'Escaut in Vlissingen heeft enkele telefoontjes gekregen van veront ruste Paauwenburgers. Zij maken zich zorgen om stukjes asbest die zouden 'rondwaaien' in hun wijk. Die ongerustheid blijkt niet nodig. „Wij zijn bezig de beplating van de kopgevels van de drie Regen boogflats te vervangen. In de coa ting zat een klein beetje asbest en dat halen we weg. Wat wegwaait, is isolatiemateriaal. Daar zit niets in", verzekert een woordvoerster. „Volgens de arbeidsinspectie is er geen gevaar voor de volksgezond heid." Het project is in de tweede helft van dit jaar klaar. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. ren doen eraan mee. In Middel burg, Vlissingen en Veere vallen 22 openbare basisscholen onder de vlag van de Archipel. Een tegenhanger van het leerlin- gentevredenheidsonderzoek is het oudertevredenheidsonderzoek dat eerder al is uitgevoerd. Kuyvenho ven: „Dertien scholen kregen een ruime voldoende, acht kregen een voldoende en één een duidelijke onvoldoende. Wij willen graag on ze slogan waarmaken: eersteklas basisonderwijs. Daar hoort een 'goed' bij, in cijfer is dat een 9. Een ruim voldoende is een 8. Dus er is nog een hoop werk te doen. Met een 6 ga je over, dat weet iedereen. Maar wij vinden dat niet genoeg. Onze kinderen verdienen meer." Kuyvenhoven wil dat de waarde ring voor de Archipelscholen niet te negatief wordt uitgelegd. „Wij stellen ons nu kwetsbaar op, om dat we, als één van de eersten, zo in alle openheid werken en vertel len wat we doen." Dat past in het streven van het be stuur om zo open mogelijk om te gaan met kinderen, ouders en maatschappelijke organisaties waarmee wordt samengewerkt, zo als gemeenten, kinderopvang, jeugdzorg, bibliotheken en wo ningcorporaties. Deze week legt het bestuur op drie avonden (één per gemeente) verantwoording af aan ouders en andere betrokke nen. Kuyvenhoven: „Wij willen de ouders meer zien als een klant die wensen heeft. Maar niet alleen als klant, ook als partner. Wij, ouders en school, zijn samen verantwoor delijk voor de opvoeding van de kinderen. Daarom blijven we ons nadrukkelijk richten op de vraag: doen we het nog wel goed?" vlissingen - Alsof ze nooit anders heeft gedaan. Na vijf tig jaar loopt Hennie Boersma (86) nog even makkelijk een modeshow als toen ze nog jong was. De buikspie ren ingetrokken. „Want daar zijn ze voor." Tot 1958 was mevrouw Boersma mannequin voor een paar toon aangevende zaken in Groningen. Gisteren liet ze de an dere modellen nog even zien hoe het moet, tijdens een show in Ter Reede. Het Vlissingse verpleeghuis laat elke week wensen van bewoners uitkomen. Mevrouw Boers ma wilde nog één keer schitteren op de catwalk. Ze ein digde met een kokette buiging naar haar publiek. „Hier hou ik van", straalde ze na afloop. foto Ruben Oreel het alfabet van Zeeland door Ronald Huissen grijpskerke - Waterschap Zeeuw se Eilanden begint maandag 23 april een proef met een 'fietsver- klikker': een elektronisch waar schuwingsbord dat automobilisten op de Mariekerkseweg bij Grijps kerke attendeert als er fietsers op de Kruisweg of Poppendamseweg de kruising naderen. Langs die twee wegen zijn palen met sensoren geplaatst, die op de zelfde manier werken als verkeers lichten. Door de snelheid van de fietser te meten, wordt berekend of deze de kruising tegelijk met de automobilist zal naderen. De auto mobilist heeft nog steeds voorrang op de Mariekerkseweg. Het gaat er bij het verklikken om dat de be stuurder alert is en tijdig kan reage ren, mocht een fietser toch onver wachts oversteken. „Uit eerdere on derzoeken met weggebruikers bleek dat mensen onder meer op deze weg een onveilig gevoel heb ben", vertelt een woordvoerder van het waterschap. Voorafgaand aan de proef is de snelheid en de manier waarop au tomobilisten op de kruising afrij den, zowel met als zonder fietsers in de buurt, in kaart gebracht. Na een jaar proefverklikken moet dui delijk worden hoe automobilisten op de fietsverklikkers reageren. Maandag vindt de feestelijke inge bruikname van de fietsverklikker plaats op de kruising. Hierbij zijn leerlingen van de Springplank, een bestuurslid van het waterschap en een gedeputeerde aanwezig. ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Robin en zijn vriendje Wessel, twee vierjarige inwoners van Vlissingen, waren het na diepgra vende besprekingen in de zand bak roerend met elkaar eens ge worden: Alles wat vliegt, is een vliegtuig, luidde hun conclusie en zij keken daar heel tevreden bij. „Maar", peinsde Robin, nadat hij dat even op zich had laten in werken, „is alles wat dan rijdt een auto?" Wessel moest daar geruime tijd over nadenken. „Nee", besliste hij uiteindelijk, „want een tank kun je toch geen auto noemen?" „Nee", vond ook Robin, „dat is een vloertuig."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23