Studie ontwikkeling zilte teelten n met dj's Omega Combi: 7 x goed voor het behoud van uw gezondheid GRATIS! 100 50 GRATIS! 4 Rijkse Advocatenkantoor Kennedylaan 28 Telefoon 01 14-319200 4567 CV Clinge Fax 0 1 1 4-3 14426 ah rijkse zeel an dn et.nl PZC Dinsdag 17 april 2007 25 Invangen mosselzaad in Waterdunen bij Breskens kansrijk. door Frank van Cooten BRESKENS - Er komt wellicht een onderzoek naar het ontwikkelen van diverse zilte teelten in het Zeeuws-Vlaamse kustgebied. De gebiedscommissie West-Zeeuws-Vlaanderen over weegt studenten van de Hoge school Zeeland de mogelijkheden te laten inventariseren. Op basis van interviews met betrokken par tijen (boeren, andere grondeige naars, afnemers) komen ze dan tot een selectie van de kansrijkste ont wikkelingen. De inventarisatie door de studen ten kan het beste worden begeleid door deskundigen van onderzoeks instituut Imares in Yerseke en Landbouwuniversiteit Wagenin- gen. In de planalternatieven voor natuur- en recreatieproject Water dunen bij Breskens is al ongeveer dertig hectare gereserveerd ten ba te van verschillende zilte teelten. Om met deze ontwikkelingen in het inrichtingsplan rekening te houden, was al begonnen met een verkenning van de mogelijkheden. Daaruit blijkt dat een oppervlakte van maximaal enkele hectares vol doende is voor de teelt van zeegroenten. Het kweken van culi nair interessante Zeeuwse zilte lek kernijen is alleen mogelijk als re- crêatiebedrijf Napoleonhoeve mee werkt door de zeegroenten in het eigen restaurant te serveren en in de winkel te verkopen. Een kansrijke ontwikkeling is bij West-Zeeuws-Vlaanderen kan een broedkamer worden voor zil te teelten als kokkels, algen, mos selzaad en vis. De kansen wor den onderzocht. voorbeeld, volgens de gebiedscom missie, het invangen van mossel zaad. Als het gebied geschikt is, hebben mosselkweekbedrijven gro te interesse. Zij willen dan ook lo kale bedrijven (bijvoorbeeld agra riërs) inschakelen voor de produc tie. Een haalbaarheidsanalyse van Ima res moet duidelijk maken of de kuststrook geschikt is voor de teelt van zilte groenten. Uit de verken ning blijkt dat er nog meer interes sante ontwikkelingsmogelijkhe den zijn. Daarbij kan worden ge dacht aan het kweken van kokkels, algen, mosselzaad in broedhuizen, het opkweken van dit mossel- broed in broedhuizen, de kweek van vis en wormen en het project 'Tong', waarbij de kweek van za gers, vis, kokkels en zeekraal in een gesloten systeem wordt gecom bineerd. Deze kweekvariaties kunnen in de regio zeker kansrijk zijn. Maar ze zijn waarschijnlijk niet allemaal verenigbaar met de natuurfunctie in Waterdunen. Daarom worden ze ook door een agrarische studie club in kaart gebracht. De gebieds commissie bespreekt donderdag de (studie)mogelijkheden voor zil te teelten. SAS VAN GENT - Zo'n 2500 Zeeuws- Vlamingen leven zich komend weekend uit op de jaarlijkse Mega- party in De Vlaanderen in Sas van Gent. Vrijdag wordt met het jump- hardstylefestijn X-plode vooral gemikt op de jeugd. De wat oudere garde komt een dag later aan zijn trekken tijdens de retro- party Saturday Night Disco Fever. Tot twee jaar geleden werd de Me- gaparty in Heikant gehouden. „Maar het feest legde te lang een beslag op de manege", zegt organi sator Patrick Roelands van Het Feest. Daar treden vrijdag vanaf 22.00 uur naast Jekyll and Hyde ook DJ Coone, The Predator, DJ BK-X en Candyboy en Party- boozer op. Van 19.00 tot 22.00 uur kunnen jongeren tot 15 jaar te recht in De Vlaanderen voor een Kidzdance party met onder meer de meidengroep Twizzle. Zaterdag draait het vanaf 21.00 uur vooral om hits uit de jaren zeventig, tach tig en negentig. De discokappers van No Bad Hair Day meten bezoekers een 'mega fout kapsel' aan. BIJ NADER li In het verhaal over de afgelaste motor- beurs in de Vlaanderenhal in Sas van Gent is gisteren gemeld dat alleen organi sator J. van Riemsdijk er zo veel mogelijk aan heeft gedaan om iedereen over het afblazen van dit evenement in te lichten. De Vlaanderenhal zou daarbij in gebreke zijn gebleven. Volgens Van Riemsdijk treft de Vlaanderenhal geen enkele blaam. WESTDORPE - Een brandende vrachtauto met hooi zorgde gisteren voor veel verkeersoverlast op de Tractaatweg tussen Westdorpe en Axel. De 65-jarige chauffeur uit de gemeente Hulst had niet in de gaten dat zijn lading rookte. Hij werd hier op geattendeerd door zijn medeweggebrui kers. De man parkeerde vervolgens zijn vrachtwa gen in de berm. De vlammen sloegen toen al om zich heen. Zowel de chauffeur als zijn 39-jarige passagier uit de gemeente Terneuzen bleven on gedeerd. De vrachtwagen is totaal verwoest. De oorzaak van de brand is onbekend. De strem ming van het weggedeelte tussen Westdorpe en Axel duurde van 9.15 tot 13.30 uur. Het verkeer werd omgeleid. foto Wim Kooyman Visolie, lijnzaadolie en teunisbloemolie in één capsule Over prima invloed van essentiële vetzuren op het behoud van een goede gezondheid, kan een boekje over vol geschreven worden. De ontwikkelaars van Omega Combi heb ben dat nu ook daadwerkelijk gedaan. Omega Combi is een uitgebreid vetzurencomplex op basis van visolie, lijnzaadolie en teunis bloemolie. Samen voorzien deze bestanddelen uw lichaam van een krachtige combinatie van Omega-3, Omega-6 en Omega-9 vetzuren. Uw lichaam kan deze essentiële vetzuren niet zelf aanmaken. Daarom kan het zinvol zijn om met Omega Combi eventuele tekorten in uw voe ding aan te vullen. Dit is goed voor het behoud van uw gezondheid, want deze Omega-vetzu ren spelen een belangrijke rol in uw lichaam. Kijkt u maar eens naar het volgende lijstje: Helpt bij de verlaging van het cholesterolgehalte Aan Omega Combi is eveneens een natuur- Houdt de bloedvaten soepel en elastisch Goed voor de smering van de gewrichten Houdt de huid in conditie bij het ouder worden Bevordert het natuurlijk afweersysteem Bevordert de stofwisseling Beschermt de gezonde cellen en weefsels bij het ouder worden lijke vitamine E toegevoegd. Deze vitamine heeft een beschermende invloed op de Omega 3,6 9 vetzuren in de capsules. Bij aankoop van Omega Combi 100 capsules 24,95) ontvangt u een verpakking van 50 capsules - Qmecaq Oostburg: Innatura Gezondheidswinkels, Brouwerijstraat 11 Terneuzen: Innatura Gezondheidswinkels, Havenstraat 26 (Steenen Beer) Axel: DA Drogisterij Doolaege, Szydlowskiplein 12 Sluis: Drogisterij vd Linde, Grote Markt 8 Sas van Cent: Drogisterij de Kaai, Westkade 77-78 BN DE STEM - ZEEUWS VLAANDEREN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65