is het al om half zes nacht Wijk Statie onaangenaam verrast door begin bouw Brandweer Kloosterzande krijgt pluim z pzc Dinsdag 17 april 2007 23 veel zaken ook tussen de middag open zijn." De voorzitter van City Terneuzen, Bram Legrand, maakt zich bepaald niet druk om de vroeg sluitende zaken. „Die ontwikkeling is mij niet opgevallen. De sluitingstijden zijn een zaak van de individuele ondernemer. Daar bemoeit City zich niet mee." Legrand merkt wel op dat hij verschuivingen ziet naar speciale koopavonden die winke liers zelf instellen. 'Waardeloos' vindt Toine Fassaert, eigenaar van een verswinkel in de Noordstraat, het dat er minder za ken open zijn. „Vooral 's winters is het om half zes net nacht, omdat ook de etalagelichten dan al uit gaan." De Ligny van Flora meent dat het lastig afspraken maken is met de winkelketens. Die gaan vooral eerder dicht om op perso neelskosten te besparen. „Je kunt mensen dat laatste half uur nog vanalles laten doen, zoals oprui men of bestellingen klaar zetten." Ze vindt het jammer dat er geen gemeenschapszin is onder de on dernemers. „Ik heb twaalf jaar in het bestuur van de winkeliersvere niging gezeten, maar het is onmo gelijk om alle neuzen dezelfde kant op te krijgen." is het 'niet opgevallen' dat sommige zaken al om half zes de deuren slui ten. „Maar ik ga blijkbaar op een passende tijd naar het centrum, als alle winkels open zijn. Dat is na mijn werk, om een uur of twee. Of win kels zondags open zijn, maakt mij niet uit, dan kom ik er toch niet." Omwonenden niet ingelicht over start bouw appartementen. door Eugène Verstraeten AXEL - Het wijkcomité de Statie in Axel is teleurgesteld dat gisteren toch zonder overleg begonnen is met werkzaamheden aan de Bui tenweg. Het wijkcomité snapt niet dat de buurt niet is geïnformeerd door de gemeente Terneuzen over de start van de werkzaamheden. „De ge meente wilde aanvankelijk vorige week een spoedoverleg houden, maar omdat de wethouder niet kon, is dat afgeblazen. Vreemd dat ze nu dan toch beginnen. Zeker omdat we al lang een afspraak had den voor een overlegbijeenkomst komende woensdag", stellen de Statiebewoners. Wethouder F. van Hulle geeft grif toe dat de commu nicatie tussen de gemeente en het wijkcomité 'tot nu toe niet is verlo pen zoals het hoort'. „Het is niet gelukt om alle agenda's nog voor het weekeinde goed op elkaar af te stemmen. Maar dat was geen on wil, we hebben echt ons best ge daan." Omdat de aannemers van het te bouwen appartementencomplex Het Bastion aan een strak tijdsche ma vastzitten, is gisteren toch be gonnen met voorbereidende werk zaamheden. Zo zijn een aantal bos schages verwijderd. De eerste paal Tot ongenoegen van wijkcomité de Statie in Axel zijn aannemers ai gestart met voorbereidende bouwwerkzaamheden voor een appartementencomplex. voor het complex moet binnen twee weken de grond in. Maar bij onoverkomelijke bezwaren uit de buurt kan de bouw nog worden stilgelegd, meldt Van Hulle. „De werkzaamheden zijn niet zo ingrij pend dat er dingen gebeuren die niet teruggedraaid kunnen wor den. Mochten er woensdag bij het overleg problemen opdoemen, dan kunnen we daar zeker nog re kening mee houden." Om de woonflat te realiseren, moet ruimte worden gemaakt voor het opstellen van kranen, bouwcontainers en keten. Er wordt een tijdelijke bouwweg aan gelegd. De gemeente heeft het wijkcomité al laten weten dat daar bij 'niet over één nacht ijs' wordt gegaan. „Allerlei alternatieven zijn besproken, waarbij we uiteindelijk tot deze optie zijn gekomen." KLOOSTERZANDE - Burgemeester J.F. Mulder van Hulst steekt de brandweerlieden die in de nacht van vrijdag op zaterdag de brand in het clubgebouw van Showband Kloortje in Kloosterzande hebben bestreden een pluim op de hoed. „Die mannen hebben na onze op roep een spoedcursus tot brand wacht gevolgd. Ze zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag tot vier uur bezig geweest, hebben maar een paar uurtjes geslapen en zijn toen naar de brandweerwedstrij den in Sint Maartensdijk gegaan. Daar hebben ze een keurige vijfde plaats behaald." Mulder noemt, net als brandweer commandant J. Rijk, de kritiek op het lakse optreden van de brand weer tijdens de brand volledig on terecht. „Die mannen hebben hun werk goed gedaan. Ze konden de brand gewoon niet op een andere manier te lijf gaan." Nieuwe dierenkliniek in Terneuzen geopend terneuzen - In winkelcentrum Sint Anna aan de Vlietstraat in Ter neuzen is gisteren Dierenkliniek Terneuzen geopend. De praktijk is ingericht voor de behandeling van gezelschapsdieren zoals honden, katten, konijnen en diverse vogels. Anne Focker-de Feijter (32) is eige naresse van de nieuwe kliniek. Zij werkte voorheen in diverse praktij ken voor gezelschapsdieren. Leerlingen De Rede sporten voor goed doel TERNEUZEN - Scholengemeenschap De Rede in Terneuzen houdt don derdag in het kader van de Natio nale Sportweek een gesponsorde run-swim-run-wedstrijd. De op brengst gaat naar de Johan Cruijff Foundation, die zich inzet voor sportprojecten voor kinderen. De run-swim-run start om 13.45 uur vanaf De Rede. Na driehonderd meter zwemmen in De Vliegende Vaart volgt dezelfde route terug. Vier jubilarissen bij Vliegende Hollander terneuzen - Muziekvereniging De Vliegende Hollander uit Terneu zen huldigde vier jubilarissen tij dens het voorjaarsconcert in de Brouwzaele in het Philipscomplex in Terneuzen. De jubilerende le den zijn Piet van Langevelde en los Hamelink die al 50 jaar een deuntje meeblazen, Anton de Zeeuw is veertig jaar lid en Diny de Vos is 25 jaar muzikante bij De Vliegende Hollander. De Plakkers hullen zich een dag extra in oranje kloosterzande - Het echte Konin- ginnedagfeest staat pas een week later op het programma, maar car navalsvereniging De Plakkers uit Kloosterzande houdt zaterdag ook al een oranje getint feest. In café In den Dwaes houdt zij vanaf 21.30 uur een pré-Koninnedagpar- ty. Bezoekers mogen alleen mee feesten als zij zich aan de kleding code houden: oranje. Brandweerwedstrijden dit jaar in Vogelwaarde vogelwaarde - De jaarlijkse brandweerwedstrijden van de ge meente Hulst worden zaterdag vanaf 8.00 uur in Vogelwaarde ge houden. Waar precies wordt voor af niet bekendgemaakt. Ook het scenario van de wedstrijden wordt stil gehouden. Op twee wedstrijd- banen strijden 21 ploegen van Zeeuwse gemeentes en bedrijfs brandweerkorpsen. Een jury be oordeelt de teams op tal van facet ten, zoals rijgedrag en tactiek. Brug bij Sluiskil is nacht afgesloten SLUISKIL - De brug over het Kanaal bij Sluiskil is vanaf vanavond 22.00 uur tot morgenochtend gesloten voor het doorgaande verkeer in beide richtingen. Rijkswaterstaat plaatst dan twee verkeersportalen ten behoeve van dynamische rou te-informatie aan weerszijden van de brug. Het verkeer wordt omge leid via de brug bij Sas van Gent De afsluiting duurt tot ongevee 6.00 uur morgenochtend. De Noordstraat in Terneuzen. Na 17.30 uur is het er uitgestorven, de meeste winkels gaan dan al dicht. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63