Zeeland PZC Reclamebord bij paviljoen is taboe ZEEUWS-VLAANDEREN 30 en 31 21 27 Raad van State bekijkt vervoer Wij geven u de helft cadeau! r iiv Hulstenaar krijgt motor terug Bad hotel Eend broedt op grote hoogte in Kloosterzande Liever grazen dan maaien Triniteit is armste wijk van Zeeland, Noord- gouwe de rijkste Strandpaviljoenhouders zijn niet blij met beleid van provincie. door Frank van Cooten nieuwvliet - Strandpaviljoens aan de West-Zeeuws-Vlaamse kust moeten van de provincie hun re clameborden direct weghalen. De strandpaviljoenhouders geven met borden langs de weg onder aan de dijk, allemaal in hun eigen vorm en stijl, aan waar ze precies te vinden zijn. Anders moeten toe risten te veel zoeken, is de redene ring. Ook staan er wat borden in de duinen. Het dagelijks provincie bestuur spreekt van een ontoelaat bare vorm van landschapsvervui ling. De reclame-uitingen zijn in strijd met de landschapsverordening Zeeland. Daarom moeten ze weg, op ééntje per paviljoen na. „Bij je bedrijf mag je een bord plaatsen met bijvoorbeeld de naam van de firma erop. De recla meborden van de strandpaviljoens staan echter veel te ver van de pa viljoens af', zegt Liesbeth Zonne- vylle van de provincie. Paviljoenhouders noemen deze handhavingsactie kinderachtig en te gek voor woorden. „Ik vind het nogal drastisch dat ik mijn borden ineens weg moet halen", zegt Niels Jager van strandpaviljoen Boekanier in Nieuwvliet. „Er is vooraf ook helemaal geen overleg met ons geweest over eventuele al ternatieven. Laat de provincie maar aangeven hoe wij het dan wel moeten doen. Van mijn vier borden mag ik er nu één laten Strandpaviljoenhouders vrezen dat ze straks onvindbaar zijn voor badgasten nu ze van de pro vincie hun naamborden iangs de weg moeten weghalen. staan." Jager vindt ook de motiva tie van de provincie veel te zwaar aangezet en overdreven. „Ik snap best dat je niet overal borden kunt neerzetten maar sommige borden zijn door kunstenaars gemaakt. Is dat dan landschapsvervuiling?" Voorzitter Ingrid Bonneveld-van Liere van de Vereniging van Strandpaviljoenhouders vindt de handhavingsactie te belachelijk voor woorden. „Wij zitten vanaf de weg gezien aan de andere kant van de duinen. Hoe moeten de mensen ons straks nog vinden? Moeten wij dan soms met laser stralen gaan werken, of zo?" Volgens haar wordt ook nog eens met twee maten gemeten. „Ver dwaalpalen op het scrand zijn pri ma, maar daarop mag wel reclame worden gemaakt. En iemand mag in zijn tuin met een bord 'walno ten te koop' aankondigen. Dit is daarom weer typisch zo'n ambtelij ke maatregel. We beraden ons daarom op actie." De provincie hoopt dat de pavil joenhouders reageren. „Dan kun nen we praten over alternatieven, bijvoorbeeld in de vorm van uni forme verwijsborden naar het voorbeeld van de ANWB", zegt een woordvoerster. terneuzen - De Raad van State in Den Haag doet rond half mei uit spraak in de kwestie rond de gun ning van het collectief vervoer in Zeeuws-Vlaanderen. „Dan is voor ons duidelijk of Re gie bv de vervoerder blijft of niet", zegt voorzitter Co van Schaik van het Samenwerkingsverband Collec tief Vervoer Zeeuws-Vlaanderen. Tijdens de Europese aanbesteding vorig jaar kwam Personen en Zorg- vervoer Nederland (PZN) als goed koopste uit de bus. PZN zou vanaf dit jaar het leerlingen-, WMO- en vraagafhankelijk taxivervoer over nemen van Regie. Deze taxi-orga nisatie ging echter in beroep, om dat PZN niet zou voldoen aan een aantal eisen in het aanbestedings bestek. De rechter honoreerde dat bezwaar, waarna het Samenwer kingsverband toch weer met Regie in zee ging. PZN spande daartegen weer een kort geding aan, maar verloor. Uiteindelijk ligt de kwes tie nu op het bordje van de Raad van State. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. pjf het alfabet van Zeeland Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. HULST - Eigenaar Thierry Teir- brood van motorshop Biker's Lifestyle in Hulst krijgt zijn motor fiets terug. De motor werd eind vo rige maand door de politie in be slag genomen bij de woning waar de 34-jarige man verbleef die nu vastzit voor bedreiging met zware mishandeling van de directeur van de Woonstichting Hulst. Ook wordt hem het voorbereiden van brandstichting verweten. De man had de motor met een aanbetaling van Teirbrood gekocht kort voor hij de cel in ging. Volgens de poli tie heeft de verdachte inmiddels verklaard dat hij er geen moeite mee heeft dat Teirbrood de motor terugkrijgt, zodat hij hem op nieuw kan verkopen. ZEÉUVV3fc2 Tip? redactie@pzc.nl Het Vtissingse gezin kreeg be zoek vanuit de Verenigde Staten. Voor het eerst zou hun dochter samen met de nieuwe schoon zoon, een geboren en getogen Amerikaan, najaren weerover- komen. Om het weerzien te vieren, beslo ten de Vlissingers er een gezellig dagje uit van te maken. Ze troon den dochter en schoonzoon mee naar Domburg en beloofden hen dat ze ergens heerlijk zouden lun chen. Met name hij was be nieuwd. Zeker toen ze hem naar het beste hotel van het dorp mee namen. Tijdens de hele lunch zat hij wat vreemd rond zich te kij ken en ook proefde hij telkens zeer voorzichtig. Zo voorzichtig dat zijn vrouw hem vroeg of er iets was. Hij wees haar op de kaart en stelde dat hij niet ver wacht had dat een bad (slecht) hotel toch zoiets lekkers kan ser- KLOOSTERZANDE - De veertienjarige Lindey de broeden op dertien eieren. De eend zit op een hun beurt laten de eend ongestoord broeden. Nijs heeft het de laatste weken druk met een niet alledaagse plek. Het beest heeft zich achter Die komt niets tekort bij de familie De Nijs, laat nieuw maar tijdelijk huisdier. In de tuin van de de pergola in de tuin bovenop de coniferenhaag Lindey weten. „Ik geef haar elke dag eten en drin- woning van Lindey's ouderlijk huis aan de Lange genesteld. De eend stoort zich in het geheel niet ken." Munt in Kloosterzande zit namelijk een eend te aan de katten die er langskomen. De katten op foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61