Proces Holleeder uitgesteld Offensief voor betere Palestijnse premier kwaliteit schooltoets krijgt geen visum Scholieren knikkeren hun juf eruit pzc Dinsdag 17 april 2007 5 Justitie en advocaat steggelen over hersteltijd verdachte. amsterdam - Advocaat Jan-Heijn Kuijpers van Willem Holleeder ontkent met klem dat hij zich be dient van een vertragingstactiek in het proces tegen zijn cliënt. Offi cier van justitie Koos Plooij sugge reerde dat gisteren bij de recht bank. „Dat is flauwekul", aldus Kuijpers. „Ik hoop dat Plooij gelijk heeft en dat Holleeder snel is genezen en snel het proces kan vervolgen. Maar de verwachting is gewoon anders", aldus de raadsman. „Ik spreek met de artsen van Hol- DEN HAAG - Staatssecretaris Marja van Bijsterveldt van Onderwijs komt in actie tegen middelbare scholen waarbij de verschillen tus sen de schoolonderzoeken en de centrale examens te groot zijn. Dat heeft de bewindsvrouw gisteren aan de Tweede Kamer geschreven in reactie op een onderzoek van de Inspectie van het Onderwijs. De inspectie concludeert dat de kwaliteit van de schoolonderzoe ken omhoog moet. Er zijn nog te veel scholen waarbij leerlingen op de toetsen veel hoger scoren dan bij het centraal examen. De door de scholen zelf opgezette school toetsen bepalen samen met het centraal examen het eindcijfer van de examenkandidaat. Op 70 pro cent van de hoogste afdeling van het vmbo, de voormalige mavo, en de havo halen examenkandidaten hoogstens een half punt meer op het schoolexamen dan bij het cen- leeder. Als ik zeg dat de herstelpe riode drie tot zes maanden in be slag gaat nemen, dan zeg ik dat op basis van de informatie van de be handelend artsen." Willem Holleeder werd vorige week aan zijn hart geopereerd. Art sen repareerden daarbij twee lek kende hartkleppen. Hij ontwaakt maar heel langzaam uit zijn narco se na de hartoperatie. Bij de klein ste hapering in zijn hart wordt hij steeds opnieuw in slaap gebracht. Ook kampt hij volgens Kuijpers met een klaplong. Officier van justitie Plooij zei giste ren desondanks verwachten dat Holleeder 'binnen twee weken' wordt ontslagen uit het zieken huis, en kan worden overgebracht traal examen. Op het vwo is dit bijna 80 procent. De inspectie maakt daar geen probleem van, maar heeft wel moeite met scho len waarbij de verschillen groter zijn. Op 14 procent van het vmbo en op 4 tot 16 procent van de ha vo's en vwo's ligt het verschil tus sen een half en een heel punt. Op nog eens 2 procent van alle scholen ligt het verschil gedurende zes jaar op meer dan een punt. Van Bijsterveldt vindt de bevindin gen minder alarmerend dan het onderzoek van onderwijskundi gen dat vorig jaar aanleiding was de inspectie op de zaak te zetten. Toch wil ze maatregelen, al wil ze nog niet zover gaan dat leerlingen zowel voor de schooltoets als het centraal examen een voldoende moeten halen. Nu kunnen leerlin gen met goede toetscijfers het zich veroorloven bij het eindexamen wat lager te scoren. naar het penitentiair ziekenhuis in Scheveningen. Plooij: „Volgens ons valt niet in te zien waarom me neer Holleeder zich niet binnen een aantal weken na zijn ontslag kan verantwoorden in zijn straf zaak. Misschien moeten we dan op zittingsdagen iets later begin nen en iets vroeger stoppen." De rechtbank die de zaak- Holleeder behandelt, besloot giste ren om het proces tijdelijk stil te leggen. Op 7 mei bekijkt de recht bank of hoofdverdachte Willem Justitie verdenkt Willem Holle- eder ervan langer ziek te blijven dan strikt noodzakelijk. De recht bank stelt het proces voorlopig uit tot 7 mei. DEN haag - De Palestijnse premier Haniyeh krijgt geen visum om naar Nederland te komen. Dat heeft minister Maxime Verhagen van Buitenlandse Zaken gisteren bepaald. Premier Ismail Haniyeh had nog geen visumaanvraag inge diend. Haniyeh is uitgenodigd door het Palestijns Platform voor Mensen rechten en Solidariteit (PPMS) voor een bijeenkomst op 5 mei in Rotterdam over Palestijnse vluchte lingen. De premier is echter lid van Harnas en deze partij wordt door Europa - en dus Nederland - beschouwd als terroristische orga nisatie. Minister Verhagen zei eer der al dat de premier daarom geen visum krijgt. De regeringspartijen CDA, CU en PvdA raakten gisteren verdeeld over de vraag of hij naar Neder land zou kunnen komen. Het CDA en de Christenunie vinden Holleeder gezond genoeg is om weer in de rechtszaal te verschij nen. Als de gezondheidstoestand tot verder uitstel van het proces noopt, gaat dé zaak in de eerste helft van september pas verder. De rechtbank wil de zaken van Holleeder en negen medeverdach ten graag bij elkaar houden en in alle zaken gelijktijdig uitspraak doen. Alleen als in mei blijkt dat het herstel van Holleeder langer dan zes maanden gaat duren, zul len de andere zaken van de zijne worden afgesplitst. De rechtbank zet het proces tegen de anderen dan in mei wel voort. Holleeder c.s. worden verdacht van het afpersen van een viertal vastgoedhandelaren. dat de Hamas-politicus geen vi sum mag krijgen. De PvdA daaren tegen meent dat dat wel moet kun nen. „Hij is premier van een democra tisch gekozen regering en dus moet hij, in deze hoedanigheid, naar Nederland kunnen komen", aldus PvdA-Kamerlid Martijn van Dam gisteren. „Was hij uitgeno digd voor een bijeenkomst over Hamas, dan had de zaak anders ge legen. In dit geval is het juist be langrijk dat er een dialoog op gang komt." De PPMS liet gisteren weten dat de Palestijnse premier had toege zegd te komen, mits hij een visum zou krijgen. Het platform vindt het een slechte zaak dat de pre mier niet mag komen. „Een an ti-Palestijnse houding van het kabi net en slecht voor het vredespro ces in het Midden-Oosten", aldus een woordvoerder. Cramer: 'Roetfilters niet schadelijk' DEN HAAG - Roetfilters zijn zeer ef fectief om fijnstof terug te dringen en dus nodig voor de volksgezond heid. Het kabinet peinst er niet over om de 500 euro subsidie op roetfilters terug te draaien, schrijft minister Cramer (Vrom) aan de Tweede Kamer. Zij reageert op een onderzoeker van TNO die zegt dat roetfilters juist kleinere stofdeel tjes uitstoten, waardoor zij gevaar lijk zijn voor de volksgezondheid. Biologische producten in schoolkantines HAARLEM - De kantines van 26 middelbare scholen in Noord-Hol land hebben vanaf morgen alleen biologische broodjes, melk, vlees waren en fruit. Het gaat om een proef. Op sommige scholen komt het biologische aanbod naast de bestaande 'vette hap'. Leerlingen zijn niet duurder uit als ze biologi sche producten kopen. Met de proef krijgen 80.000 middelbare scholieren te maken. Negeren brandalarm ergert burgemeester HELMOND - De gemeente Hel mond laat onderzoeken waarom inwoners zondag niet hebben ge reageerd op het afgaan van de sire nes vanwege een gevaarlijke brand bij een metaalbedrijf. Burgemees ter Jacobs heeft zich geërgerd aan Helmonders die zich niet uit de zon lieten verjagen. Ook sportwed strijden gingen gewoon door. De sportclubs zeggen echter dat ze buiten de gevarenzone lagen. Asbestbedrijf moet longpatiënt betalen MAASTRICHT - Het bedrijf Nefalit moet een voorschot van 30.000 eu ro betalen aan de 59-jarige Ton Arf- man uit Beek. Dat bepaalde de rechtbank in Maastricht gisteren. Het gaat om een voorschot op een schadeclaim van rond de 100.000 euro aan dit dochterbedrijf van Eternit in Goor, producent van asbesthou dende materialen. Arfman is onge neeslijk ziek. Endemol werkt samen met spelletjesmaker CANNES - Tv-producent Endemol en Electronic Arts (EA), maker van vele interactieve computerspel len, hebben een samenwerkings overeenkomst gesloten. De firma's hopen de kloof tussen het traditio nele tv-kijken en het spelen van computerspelletjes te overbrug gen. Hun samenwerkingsproject Virtual Me moet daarvoor zorgen. In Virtual Me kan men zelf een computerpoppetje (avatar) maken. Celstraf geëist voor groepsseks met meisje BREDA - Tegen een 19-jarige Tilbur- ger, die samen met zeven minder jarige jongens werd aangehouden wegens groepsverkrachting, is gis teren 44 dagen celstraf geëist. Het Openbaar Ministerie in Breda acht ontucht bewezen, maar had onvol doende bewijs voor verkrachting. Het 13-jarige meisje zou niet duide lijk hebben gemaakt dat ze de seks niet wilde. ROTTERDAM - Kinderen van de christelijke Onder de slogan 'Wie knikker je eruit' konden Kinderen blij met de prijs, de schoolleiding min- bassischool De Sleutel in Rotterdam stonden gis- scholen aangemeld worden op de website van der met de uitslag. Maar hoe dan ook, overal in termorgen te glunderen. Ze kregen als eersten kindertelevisiezender Jetix. De kinderen van de het land wordt er weer geknikkerd, speciale knikkers overhandigd van zangeres Sita. Sleutel stemden massaal op hun juf en de school. foto Lex van Lieshout

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5