Heibel bij peuterspeelzaal Zeeland PZC 21 PZC Goese Lyceum wint debatwedstrijd Lesmarathon Bad hotel BEVELANDEN-THOLEN 30 en 31 27 Leidsters en ouderraad stappen op uit onvrede over bestuur. door Rob Paardekam SCHERPENISSE - Het rommelt bin nen het peuterspeelzaalwerk in de gemeente Tholen. De twee peuter leidsters van de Scarpejaantjes in Scherpenisse hebben hun ontslag ingediend uit onvrede over het be stuur. Ook de ouderraad geeft er de brui aan. Acht peuterspeelzalen in heel de gemeente gingen zo'n vijfjaar gele den op in de Stichting Peuterspeel zalen Tholen. Sindsdien zou er hei bel in de tent zijn. „Van de twintig leidsters in de diverse speelzalen zijn er al dertien opgestapt, dat is niet gewoon", meent C. Eissens van de ouderraad van de Scarpe jaantjes. „Onze leidsters zijn num mer veertien en vijftien." De twee leidsters zeggen dat het bestuur on der meer slecht communiceert, re geltjes willekeurig oplegt en de mensen in de peuterspeelzalen op allerlei manieren tegenwerkt. Een meningsverschil over de inzet op het gebied van voor- en vroeg- schoolse educatie (we) aan peu ters met een leerachterstand was de druppel die de emmer deed overlopen. De twee leidsters kre gen van de coördinatrice toestem ming om de we-lessen te geven maar het bestuur floot hen terug." Nog een voorbeeld: Een leidster had een bezoek aan de lammetjes geregeld, maar werd op het laatste moment naar een andere zaal ge stuurd, zodat ouders het uitje moesten redden. „Het plezier is door al die strubbe lingen met het bestuur voor een groot deel weg", zegt M. Rijsten- Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.ni/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze kiantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. bil, één van de leidsters. „En ge loof me, dat vinden mijn collega en ik verschrikkelijk, want we wer ken hier al jaren." Voorzitter Eis sens van de ouderraad steunt de leidsters door dik en dun: „Het zijn gouden meiden", zegt ze. „Ik snap best dat die bestuursleden vrijwilligers zijn, maar het lijkt er toch op dat ze er te weinig tijd in steken en niet willen luisteren naar de mensen in het veld." Bestuurslid J. van 't Hof zegt zich niet te herkennen in het geschets te beeld en ontkent dat de afgelo pen jaren veel leidsters zijn opge stapt uit onvrede over het bestuur. „Bij twee mensen die in het verle id De twee leidsters van de peuter- speelzaal in Scherpenisse stap pen om, omdat ze niet meer wil len samenwerken met het over koepelende bestuur. den zijn weggegaan, was dat het geval, maar de meesten hadden an dere redenen." Volgens Van 't Hof hebben hij en de voorzitter vrijdag contact gehad met de twee leid sters uit Scherpenisse, maar die ga ven aan dat hun besluit vaststaat. „Jammer, want we hadden het uit willen praten." Eissens wil dat de gemeente in grijpt bij het bestuur, maar Rijsten- bil - volgens wie de onvrede in an dere speelzalen ook leeft - zegt dat ze een paar jaar geleden al eens een gesprek met de wethouder heeft gevoerd. „Die koos de kant van het bestuur. Maar alleen als dat opstapt, komen wij nog terug op ons besluit." De leidsters die nen overigens wel hun opzegter mijn van twee maanden uit. Wet houder M. Velthuis zegt de situa tie aan te zullen snijden in het vol gende overleg met het bestuur. het alfabet van Zeeland door Lilian Dominicus DEN BOSCH - Drie havo-leerlingen van het Goese Lyceum hebben gis teren in Den Bosch de Europa-de- batwedstrijd gewonnen. Cloë Nieuwdorp (16), Meriel laco- busse (16) en Nikki van Meel (17) moesten in de eerste ronde de stel ling verdedigen dat nieuwe Europe se verdragen niet altijd ter referen- GOES - De lesmarathon van het Sint Willibrordcollege in Goes heeft 11.800 euro opgeleverd. Vori ge week donderdag en vrijdag heb ben leerlingen 24 uur achter elkaar gevolgd. De opbrengst gaat naar een kinderdorp voor aidsweesjes in Zambia. dum aan de bevolking moeten worden aangeboden. In de tweede ronde wisten ze de jury te overtui gen dat Europa wordt gedefinieerd door geografische grenzen en niet door culturele, zoals tegenstander het Sint Janslyceum uit Den Bosch stelde. Cloë Nieuwdorp vond Den Bosch vooral verbaal 'heel sterk'. „Inhoudelijk waren wij beter." ZEEUWSE ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl Het Vlissingse gezin kreeg be zoek vanuit de Verenigde Staten. Voor het eerst zou hun dochter samen met de nieuwe schoon zoon, een geboren en getogen Amerikaan, na jaren weer over komen. Om het weerzien te vieren beslo ten de Vlissingers er een gezellig dagje uit van te maken. Ze troon den dochter en schoonzoon mee naar Domburg en beloofden hen dat ze ergens heerlijk zouden lun chen. Met name hij was be nieuwd. Zeker toen ze hem naar het beste hotel van het dorp mee namen. Tijdens de hele lunch zat hij wat vreemd rond zich te kij ken en ook proefde hij telkens zeer voorzichtig. Zo voorzichtig dat zijn vrouw hem vroeg of er iets was. Hij wees haar op de kaart en stelde dat hij niet ver wacht had dat een bad (slecht) hotel toch zoiets lekkers kan ser- Liever grazen dan maaien Triniteit is armste wijk van Zeeland, Noorgouwe de rijkste BAARLAND - Het begin is er. Acht kinderen zijn gisteren aan de slag gegaan in de eerste kinderkookgroep van brasserie De Kleine Toren in Baarland. Wendy van Beek, van oorsprong ban ketbakker en nu werkzaam bij zorgorganisatie Take Care Baar land, heeft het bedacht. „In Amsterdam is een kinderkookcafé. Dat kan hier ook komen." De kinderkookclub ging enthousiast van start. Jordy Lynch uit Baarland en Stephanie Platschorre uit Ovezande, allebei elf, vinden koken leuk en willen er meer van weten. Jordy kan een eitje bakken. Stephanie kookt al pas ta's thuis. Zes maandagmiddagen van vier tot zeven uur duurt de cursus. Op de laatste maandag mogen ouders komen eten. Netjes tafel dekken wordt ook geleerd, foto Dirk Jan Gjeltema Dinsdag 17 april 2007 Tip? redgoes@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53